Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

cum sa faci root la orice telefon cu android in doua minute

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Salut! Cum isi da cineva seama daca este spionat prin acei exploiti? Eu nu stiu sa fac alta metoda de root. Telefonul nu se comporta ciudat si nici nu m-am trezit cu factura marita si nici cu reclame. Eu am schimba super user cu super su care e mult mai frumos si de incredere. Multumesc de raspuns.

#20
wifi_hunter000

wifi_hunter000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 11.08.2016

View Posteu-DECEBAL, on 27 octombrie 2016 - 13:56, said:

Salut! Cum isi da cineva seama daca este spionat prin acei exploiti? Eu nu stiu sa fac alta metoda de root. Telefonul nu se comporta ciudat si nici nu m-am trezit cu factura marita si nici cu reclame. Eu am schimba super user cu super su care e mult mai frumos si de incredere. Multumesc de raspuns.
Oh,da am avut si eu niste exploiti odata.
A mers instaland Stubborn Trojan Killer si root cu Kingoroot. Dupa root,am
putut sa sterg acei virusi.
PS: Eu am lasat SuperUser.

In plus,eu am detectat exploitii cu ajutorul Bitdefender care spunea in bara "mailcious apps found".
Poti sa-ti dai seama daca sistemul se comporta ciudat.

#21
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
yulika, rescrie-ti firmware-ul si o sa fie ca nou. Ti-am recomandat sa consulti aria dedicata fabricantului si sa cauti mai exact topicul dedicat modelului tau si sa soliciti acolo ajutorul.
Reveninrea la setarile din fabrica nu te salveaza de schimbarile facute de vreun eventual exploit in partitia system, pe cand rescrierea firmware-ului e ca si o formatare a memoriei si partitilor importante din telefon.
Exista pe Google Play tot felul de aplicatii ce pot verifica sau pretind ca verifica daca e root-at un device, precum e aplicatia Root Checker. Insa metoda prin care o asemenea aplicatie verifica integritatea sistemului e cu siguranta diferita de cea folosita de aplicatia de la banca, deci... e posibil ca aplicatia de pe Google Play sa scaneze si sa raporteze ca nu e root-at, dar nu inseamna ca nu ai probleme cu metoda de verificare a celor de la banca.

Edited by Ciubex, 27 October 2016 - 15:27.


#22
yulika

yulika

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 30.07.2007
am rezolvat: update de firmware si gata.

#23
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Salut baieti. Vreau sa-mi rootez si eu jaful cu marshmallow[6.0] prin apk. Trebuie sa deblochez OEM din optiuni dezvoltator? Nu imi trebuie costom recovery sau costom rom pentru ca androidul e stock si e mai misto asa. Am citit pe net ca super su modifica animatia de boot la marshmallow si mi-e teama de boot-loop. Ar fi varianta sa inlocuiesc super user de la kingoroot cu super user de la clockworkmod. Ce ma sfatuiti? Multumesc pentru raspuns.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate