Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Prostanac la forex

- - - - -
  • Please log in to reply
18 replies to this topic

#1
ceaval

ceaval

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.09.2013
Buna ziua, imi cer mii de scuze daca am postat in sectiunea gresita a forumului. La fel cum am mentionat in tittlu, sunt un prostanac in domeniul forexului (ca un copil care isi ia o masina teleghidata si doreste sa se faca pilot de F1).

Nu ma intereseaza sa ma imbogatesc sau sa traiesc din asa ceva, nu ma pricep la economie si nici nu am planuri.

Mi-am luat un program de la oanda si mi-am facut un cont demo (doar ca acest cont demo are 100 000 de euro) si eu as vrea sa bag doar 50-100 euro, asa de "distractie". Suna cam cocalareste cuvantul "distractie", ar fi mai ok daca as spune ca vreau o alternativa sa pierd timpul cu un joc.

Pe oanda spune ca nu exista o suma minima, deci banuiesc ca se poate 50 de euro.

Acum va intreb pe voi, care aveti experienta si sunteti profesionisti:
- pot sa particip cu o suma asa de mica ?
- exista sanse sa pot mentine suma aceasta timp de o saptamana ?
- exista vreo sansa (1:1000) sa pot scoate 1 euro, macar curentul folosit pentru a incarca bateria telefonului ?

Imi cer scuze pentru intrebarile cretinopate si va doresc o zi minunata.

#2
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,871
  • Înscris: 25.01.2007
Cat timp nu speri decat o sansa de 1:1000, da-i bataie.

#3
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,901
  • Înscris: 14.08.2007
Eu zic sa experimentezi in modul demo cat mai mult, pana te prinzi cum functioneaza lucrurile ... altfel risti sa-ti pierzi banii in 24 de ore pentru ca ai luat o decizie proasta.

#4
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
Nu durează 24h până pierzi banii.

#5
ceaval

ceaval

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.09.2013

 utopium, on 24 septembrie 2013 - 10:17, said:

Eu zic sa experimentezi in modul demo cat mai mult, pana te prinzi cum functioneaza lucrurile ... altfel risti sa-ti pierzi banii in 24 de ore pentru ca ai luat o decizie proasta.
Bineinteles ca o sa experimentez cat mai mult. O sa particip cu bani adevarati doar cand voi avea o balanta pozitiva 100 000 +

 slai, on 24 septembrie 2013 - 10:12, said:

Cat timp nu speri decat o sansa de 1:1000, da-i bataie.

Exista zeci de cursuri si facultati pentru forex, chiar nu pot sa sper la mai mult mai ales ca sunt incepator.

#6
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,599
  • Înscris: 05.12.2005
La Forex e cam ca la loz în plic, ca să câştige unul trebuie să piardă 10.

#7
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Demo macar 6 luni si nu pe sumele alea astronomice care ti le dau ei sa inveti...incearca cu 50 euro pe demo si vezi daca o poti dubla.Cand poti sa faci asta de cateva ori, atunci gandeste-te sa bagi bani adevarati.
Si daca ti se pare ca nu ai motivatia necesara pe demo cu bani virtuali,incearca promotiile brokerilor (unii dau 50 euro gratis).
Oricum sentimentul e altul pe live fata de demo desi platforma si tranzactiile sunt la fel.

#8
ceaval

ceaval

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.09.2013

 ionut_blue, on 24 septembrie 2013 - 10:32, said:

Demo macar 6 luni si nu pe sumele alea astronomice care ti le dau ei sa inveti...incearca cu 50 euro pe demo si vezi daca o poti dubla.Cand poti sa faci asta de cateva ori, atunci gandeste-te sa bagi bani adevarati.
Si daca ti se pare ca nu ai motivatia necesara pe demo cu bani virtuali,incearca promotiile brokerilor (unii dau 50 euro gratis).
Oricum sentimentul e altul pe live fata de demo desi platforma si tranzactiile sunt la fel.

Pe demo imi dau doar 100 000, ma refer la strict la oanda, am mai incercat pe altul si imi deadeau tot cam atat, dar m-am trezit blocat dupa 3 zile (sub pretextul ca a expirat contul, chiar daca acolo spunea clar 30 de zile).
Unde gasesc un astfel de website cu 50 de euro gratis ?

#9
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Ti-am trimis un PM

#10
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

 ceaval, on 24 septembrie 2013 - 10:00, said:

- pot sa particip cu o suma asa de mica ?
- exista sanse sa pot mentine suma aceasta timp de o saptamana ?
- exista vreo sansa (1:1000) sa pot scoate 1 euro, macar curentul folosit pentru a incarca bateria telefonului ?
- da, in principiu poti pune si un dolar
- da, daca nu tranzactionezi (daca ai tranzactii, pt. a ramane la aceeasi suma, tot trebuie sa castigi, ca sa platesti spreadul)
- sansele sunt mult mai mari de 1:1000, dar vezi sa nu pici in capcana alora cu pacanelele.... Posted Image

Edited by MrReason, 24 September 2013 - 11:24.


#11
ceaval

ceaval

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.09.2013
Deltastock ofera $150 bonus, fara depozit, dar imi cere o copie dupa actul de identitate, iar aici sunt 2 probleme:
1: Nu am scanner
2: Pot folosi in vreun fel datele mele de pe buletin ? Ma gandeam sa blurez CNP-UL si seria+nr.
3. Pe telefon calitatea nu este prea ok.

#12
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Nu blura nimic, nu isi fac imprumut cu actele tale.Toti o sa-ti ceara copie dupa actul de identitate, unii chiar si o factura care sa dovedeasca ca mai locuiesti acolo.
Eu am trimis o poza a actului( ia un telefon cu o camera macar de 2mpx si fa o poza).
O sa-ti dea si tie o copie de pe contract.

Edited by ionut_blue, 07 October 2013 - 18:30.


#13
ceaval

ceaval

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.09.2013
Cum fac la faza cu facturile ? Ce fel de facturi sa fie ?

Acolo imi cer CI + Factura.

Eu ca student nu am nimic unde studiez pe numele meu.

We have just received your Online Application for a live trading account. Thank you!
To help fight the funding of terrorism and money laundering activities, we are required to obtain from you relevant ID and proof of residence documentation to open your account.
Send us one document for each of the two sections below.
Section 1. A copy of a non-expired, Government-Issued photo ID bearing your personal signature:
    Passport
    National ID
Section 2. A proof of residence issued within the last 3 months for the address that is listed on the application (PO Boxes and Online bills/statements are not accepted).
    Gas/Water/Electricity bill
    Credit Card statement
    Mortgage bill
    Non-drivers ID
    Drivers license
    Telephone bill
    Current lease agreement
    Bank statement
*
Please make a copy of the required documents, write down "true copy of the original", and sign them before submission.
Certified English translation is required for all Non-English language documents.

#14
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Orice act care are adresa ta pe el.
Nu ai nici macar abonam de telef?

#15
ceaval

ceaval

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 24.09.2013
am ceva de pe la banca doar.

#16
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 07.08.2011
Merge

#17
focuscsv

focuscsv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 27.01.2008
@ceaval ,
Mai este putin pina la implinirea unui an , deci cum crezi ca va fi bilantul ?
Mai esti in "sistem" !?

#18
Quantum

Quantum

    verklarung

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,543
  • Înscris: 24.05.2005
problema e ca la fumat: nu stii cand sa te opresti si te alegi cu buza umflata!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate