Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

LG G Pad 8.3

- - - - -
  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#127
cosito

cosito

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 13.09.2011
Altex primeste stai linistit,ai 31 de zile retur,intra pe oferta lor sa vezi, http://www.altex.ro/...-jelly-bean-alb
Legea spune asa,la orice produs cumparat online ai 10 zile timp in care daca nu esti multumit,poti returna acel produs,iar daca o cumperi tu direct din magazine si o ridici de acolo ai 24 sau 48 de ore.

#128
luunatiq

luunatiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.02.2007

View Postcosito, on 11 ianuarie 2014 - 15:43, said:

Altex primeste stai linistit,ai 31 de zile retur,intra pe oferta lor sa vezi, http://www.altex.ro/...-jelly-bean-alb
Legea spune asa,la orice produs cumparat online ai 10 zile timp in care daca nu esti multumit,poti returna acel produs,iar daca o cumperi tu direct din magazine si o ridici de acolo ai 24 sau 48 de ore.

te asigur ca nu vor face asta, de la ei am cumparat si cand m-am intors au zis ca tre sa merg in service ca ei nu pot schimba produsul. Cei de la service mi-au zis ca doar emag-ul ..service lg...

#129
chflorin

chflorin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,993
  • Înscris: 11.01.2011

View PostMr. Incredible, on 23 decembrie 2013 - 13:10, said:

Legat de margini: cei de la LG au reusit sa faca marginile laterale foarte subtiri si era normal sa lasa marginile de sus si jos mai mari pentru ca in momentul in care vrei sa vizionezi materiale video sau sa te joci si treci tableta in modul landscape sa ai de ce sa tii cu ambele maini. Nu am nevoie de margini laterale groase pentru ca strica aspectul tabletei, ar fi adaugat in plus la latimea tabletei si pentru ca o pot tine in palma fara niciun efort.
Dupa mine marginile prea inguste  sunt o greseala grava de design in sensul ca daca vrei sa te joci (de exemplu) in modul portrait e foarte incomod pentru ca practic nu prea ai de ce sa o tii sau vei atinge din greseala ecranul , cel mult o tii ca tipul din poza ...

Attached Files


Edited by chflorin, 11 January 2014 - 17:13.


#130
luunatiq

luunatiq

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.02.2007
nu te deranjeaza deloc marginile, nu ma joc eu f mult pe ea dar te asigur marginile ei sunt perfecte incat sa nu para butucanoasa, incat sa te joci confortabil...

#131
cosito

cosito

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 13.09.2011

View Postluunatiq, on 11 ianuarie 2014 - 16:47, said:

te asigur ca nu vor face asta, de la ei am cumparat si cand m-am intors au zis ca tre sa merg in service ca ei nu pot schimba produsul. Cei de la service mi-au zis ca doar emag-ul ..service lg...

Colegule si eu te asigur ca poti returna orice produs cumparat online de la alex in 31 de zile,nu trebuie sa ai un motiv,pur si simplu nu mai vreau,nici nu aduc motiv,eu am returnat fara sa ma intrebe nimeni ce si cum....Scrie mare pe siteul lor la fiecare produs in parte: ''Poti returna produsul in 31 de zile daca intampini orice fel de problema.''
Cum pot aia de la altex sa iti spuna as aceva cand pe siteul lor la fiecare produs in parte speciifica lucrul asta,le arati frumos si le dai cu monitorul in cap,nu au voie sa zica asta si tu nu ai voie sa ii crezi...
[ http://i41.tinypic.com/6szziv.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by cosito, 11 January 2014 - 18:42.


#132
adryanos

adryanos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,595
  • Înscris: 10.06.2008
Si tu de ce nu intelegi ca nu tot ce zboara se mananca? Aia iti invoca niste clauze din certificatul de garantie ca accepta retur doar in cazul in care produsul e sigilat. Ce ai sa faci atunci? Iti dai singur cu monitorul in cap?

#133
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postcosito, on 11 ianuarie 2014 - 12:27, said:


Care dunga albastra?eu am tableta si nu am nici dungi nici bleeding sau altceva,nu cred ca e un caz general,se mai intampla dar atata timp cat o iei noua,mai toate magazinele primesc retur,stai linistit.
Asa sria cineva pe aici,...apare la vizionare filme mai mult de 2 ore parca...

#134
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005
Stai linistit ca nu au toate iar daca vrei o achizitie safe cumpara tableta de la Emag ca la ei functioneaza sistemul de retur in 30 de zile.

Sunt foarte multumit de tableta. Am lasat de curiozitate tableta deschisa fara WiFi activat si doar ce am mai intrat din cand in cand pe ea pe net adunat undeva la 2-2,5 ore si a stat deschisa non stop timp de 8 zile iar cand am pus-o la incarcat avea cca 35% ramas.

#135
cosito

cosito

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,210
  • Înscris: 13.09.2011
Sunt eu prost sau aceasta tableta nu are functie de blocare,ma refer sa pun o parola sa nu o mai poata accesa oricine??Ma chinui de cateva zile si nu gasesc in meniu aceasta obtiune,pareri?

Edited by cosito, 17 January 2014 - 18:22.


#136
pauldemon

pauldemon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 26.12.2009

View Postcosito, on 17 ianuarie 2014 - 18:04, said:

Sunt eu prost sau aceasta tableta nu are functie de blocare,ma refer sa pun o parola sa nu o mai poata accesa oricine??Ma chinui de cateva zile si nu gasesc in meniu aceasta obtiune,pareri?
Setarea e in:  Display-->Lock screen-->Select screen lock   si acolo ai mai multe variante de blocare a ecranului.

#137
pauldemon

pauldemon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 26.12.2009
O sa avem update la KitKat: http://forum.xda-dev...d.php?t=2617286

#138
xtouch

xtouch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 24.03.2005
In afara de ledurile care sunt vizibile la luminozitate scazuta pe latura dinspre portul usb eu mai am o problema discutata si pe forumurile din alte tari si anume la rularea benchmark-ului Antutu  la 21%-27% (cpu float number performance), tableta se inchide cu mesajul "high temperature detected......". Daca totusi trece primul test la al doilea nu mai are nicio sansa. Dupa ce am studiat problema am remarcat ca de vina este senzorul din baterie care detecteaza ca temperatura creste in baterie datorita consumului mare si softul panicat inchide tableta. Daca tableta este conectata la incarcator pot rula de n ori testul deoarece tableta ia curentul de la incarcator si bateria ramane linistita la o temperatura rezonabila.
Problema mare cred ca va fi la vara cand temperatura din casa va creste usor iar temperatura exterioara va fi de 27-28 grade. La orice joc sau aplicatie care va solicita procesorul, respectiv acumlatorul softul panicat va inchide tableta. Cum un upgrade de firmware nu cred ca se va face asa curand sau chiar daca va fi disponibil nu stiu daca va remedia acest bug ma gandesc sa returnez tableta.

#139
pauldemon

pauldemon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 26.12.2009
La tableta mea nu am problema asta ci doar faza cu bleed-ingul care nu e se simte. Au mai aparut si alte versiuni de firmware oficiale.Noi avem 10a dar mai sunt si 10b si 10 c. Acestea se pot flash-ui cu KDZ:
http://forum.xda-dev...d.php?t=2622777

#140
pauldemon

pauldemon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 273
  • Înscris: 26.12.2009

View Postxtouch, on 25 ianuarie 2014 - 12:48, said:

In afara de ledurile care sunt vizibile la luminozitate scazuta pe latura dinspre portul usb eu mai am o problema discutata si pe forumurile din alte tari si anume la rularea benchmark-ului Antutu  la 21%-27% (cpu float number performance), tableta se inchide cu mesajul "high temperature detected......". Daca totusi trece primul test la al doilea nu mai are nicio sansa. Dupa ce am studiat problema am remarcat ca de vina este senzorul din baterie care detecteaza ca temperatura creste in baterie datorita consumului mare si softul panicat inchide tableta. Daca tableta este conectata la incarcator pot rula de n ori testul deoarece tableta ia curentul de la incarcator si bateria ramane linistita la o temperatura rezonabila.
Problema mare cred ca va fi la vara cand temperatura din casa va creste usor iar temperatura exterioara va fi de 27-28 grade. La orice joc sau aplicatie care va solicita procesorul, respectiv acumlatorul softul panicat va inchide tableta. Cum un upgrade de firmware nu cred ca se va face asa curand sau chiar daca va fi disponibil nu stiu daca va remedia acest bug ma gandesc sa returnez tableta.

Mai bine o duci la service ca doar are garantie.
Inainte am avut un nexus 7 2012. Mi-am dorit o tableta mai mare si am cumparat-o pe asta.  Diagonala de 8 ichi e marimea optima. Eu sunt foarte multumit  si cred ca e tableta momentului pe Android. Raportul pret performanta si autonomia bateriei sunt foarte bune.

Edited by pauldemon, 25 January 2014 - 22:20.


#141
xtouch

xtouch

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 24.03.2005
Multumesc pentru raspunsuri. Am returnat-o pana la urma. Nu am mai vrut alta in schimb pentru ca asta era a doua dupa ce prima a avut bleeding accentuat pe tot ecranul. Am sa incerc un Nexus 7 2013. Are ecranul mai mic dar sper sa nu mai sufere de bolile copilariei. Chiar mi-a trecut tot entuziasmul de a-mi mai dori vre-o tableta.

Edited by xtouch, 26 January 2014 - 10:06.


#142
bogdan373

bogdan373

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 07.08.2007
Update 10b

#143
ritz

ritz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 494
  • Înscris: 21.11.2005

View Postluunatiq, on 11 ianuarie 2014 - 15:33, said:

la primul stock de tablete e intalnita problema de bleeding si dunga albastra, eu le-am avut pe amandoua, am fost in service cu ea si cei de la lg mi-au trimis o tableta noua , facuta in decembrie( cealalta era in octombrie facuta) si nu mai am nici o problema, e geniala tableta.

Va salut, cum aflu cand a fost fabricata tableta? Daca problema chiar apartinea doar primului stoc, atunci m-as uita in magazin inainte s-o cumpar.

#144
voodooeye_69

voodooeye_69

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 967
  • Înscris: 15.06.2005
Ce aduce nou versiunea 10b. Asteptam Android 4.4.....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate