Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Hot-dog 1 leu

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#55
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008

 bietu, on 01 septembrie 2013 - 19:10, said:

ai uitat ghearele de pui!

In unele locuri se vand la pungi, stiu pe cineva care lua pentru caini, erau pungi de cap si ghiare sau osul de piept de pui, banuiesc ca majoritatea le baga la parizer si la crenvusti.

#56
areal_IT

areal_IT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 359
  • Înscris: 06.12.2011

 eStev, on 01 septembrie 2013 - 13:57, said:


Deci in capul tau cine cumpara de la Ikea e tigan?
Logic

#57
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

 -Amza-, on 01 septembrie 2013 - 18:34, said:

Si cine a lucrat la vreun abator/fabrica poate sa spuna ca se baga chimicale la greu, hartie igienica(dap) sa lege totul, apoi pe eticheta se trece reteta traditionala, generic.

Vorbe ! Hai sa fim seriosi .
Gandeste-te cat costa un kg de hartie igienica .
Mult mai ieftin cumperi gheare si gaturi de pui, de exemplu care le toci , le faci pasta si bagi in compozitie .Hartia igienica chiar este scumpa .

Edited by mihai!, 15 November 2013 - 21:54.


#58
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012

 areal_IT, on 15 noiembrie 2013 - 20:33, said:

Logic
:roflmaofast: :roflmaofast:

#59
-Amza-

-Amza-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.08.2013

 mihai!, on 15 noiembrie 2013 - 21:47, said:

Vorbe ! Hai sa fim seriosi .
Gandeste-te cat costa un kg de hartie igienica .
Mult mai ieftin cumperi gheare si gaturi de pui, de exemplu care le toci , le faci pasta si bagi in compozitie .Hartia igienica chiar este scumpa .
Acuma sincer ca nu stiu ce dracu s-a scumpit asa de mult hartia igienica: Parca si vad vreun bogatam care se plimba cu mertanul cumparat din asa ceva.

#60
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

 -Amza-, on 16 noiembrie 2013 - 08:16, said:


Acuma sincer ca nu stiu ce dracu s-a scumpit asa de mult hartia igienica: Parca si vad vreun bogatam care se plimba cu mertanul cumparat din asa ceva.
Mie dintotdeauna mi s-a părut scumpă, cel puțin Zewa... Dar e peste tot problema asta, nu doar la noi.

#61
-Amza-

-Amza-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 26.08.2013

 inside_spy, on 17 noiembrie 2013 - 20:09, said:

Mie dintotdeauna mi s-a părut scumpă, cel puțin Zewa... Dar e peste tot problema asta, nu doar la noi.
Aia este LUX! Eu ma refer la aia de om normal.

#62
redcamel

redcamel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 01.10.2013
Eu, ma intreb, oare pna unde poate sa ajunga PROSTIA? sa mananci hot dog la 1L. Oare voi nu va ganditi deloc la ceea ce bagati in gura? Hartia igienica in parizer e un mit, eu am o matusa care era laboranta sau ceva de genu (crea retete de salamuri din prafuri si stia toate ingredientele) in parizer se baga numai grasimi, ghiare si alte prostii de prafuri care devin o pasta, acel 5% de carne care se baga aia vine din retur. Vestita sunca presata 50% este retur mai baga ceva chimicale de culoare, de gust o injecteaza bine si apoi o vinde la preturi exorbitante. Injectate mai sunt si sunculita, fambonul, caizerul, salamurile, pulpe pui, pulpe porc, ceafa, de fapt  toate, din ce mia zis matusa. MI-a mai zis si numele la o gramada de substante care nu le mai tin minte. Eu nu prea mananc salamuri si chestii destea, decat salam mai bine o conserva de ton sau somon, dar cand mananc mananc numai destea uscate. Urmaream o emisiune despre mancarea produsa in masa si efectele ei, si ajunsese la un nene ce crestea vite pe munte ij mod biologic...acel nene stand de vorba cu un francez ce avea crescatorie de pui vine intrebat de catte francez...da tu mananci carnea de vita? Nenea ii spune ca da ca e bio la care nenea il intreaba, tu nu mananci carnea din puii pe care ii cresti...NU si nici familia mea...Trageti voi concluzia.
De ce se numsste HOT-DOG, ca n-am inteles niciodata.

Scuzati-mi greselile. Am sfris de pe tel si am destili groasi...taci scrinurile astea.

Stiati ca Mcdonald's foloseste in hamburgeri o substanta care stimuleaza creierul? Cu cat mananci mai mult cu atat vrei mai mult...si in Pringles de altfel. cred ca se intelege ce am vrut sa spun.

#63
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Treziti-va oameni buni ! E SFARSITUL LUMII !!!!!!!!!!!

#64
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012

 redcamel, on 17 noiembrie 2013 - 21:38, said:

Eu, ma intreb, oare pna unde poate sa ajunga PROSTIA? sa mananci hot dog la 1L. Oare voi nu va ganditi deloc la ceea ce bagati in gura? Hartia igienica in parizer e un mit, eu am o matusa care era laboranta sau ceva de genu (crea retete de salamuri din prafuri si stia toate ingredientele) in parizer se baga numai grasimi, ghiare si alte prostii de prafuri care devin o pasta, acel 5% de carne care se baga aia vine din retur. Vestita sunca presata 50% este retur mai baga ceva chimicale de culoare, de gust o injecteaza bine si apoi o vinde la preturi exorbitante. Injectate mai sunt si sunculita, fambonul, caizerul, salamurile, pulpe pui, pulpe porc, ceafa, de fapt  toate, din ce mia zis matusa. MI-a mai zis si numele la o gramada de substante care nu le mai tin minte. Eu nu prea mananc salamuri si chestii destea, decat salam mai bine o conserva de ton sau somon, dar cand mananc mananc numai destea uscate. Urmaream o emisiune despre mancarea produsa in masa si efectele ei, si ajunsese la un nene ce crestea vite pe munte ij mod biologic...acel nene stand de vorba cu un francez ce avea crescatorie de pui vine intrebat de catte francez...da tu mananci carnea de vita? Nenea ii spune ca da ca e bio la care nenea il intreaba, tu nu mananci carnea din puii pe care ii cresti...NU si nici familia mea...Trageti voi concluzia.
De ce se numsste HOT-DOG, ca n-am inteles niciodata.

Scuzati-mi greselile. Am sfris de pe tel si am destili groasi...taci scrinurile astea.

Stiati ca Mcdonald's foloseste in hamburgeri o substanta care stimuleaza creierul? Cu cat mananci mai mult cu atat vrei mai mult...si in Pringles de altfel. cred ca se intelege ce am vrut sa spun.
Care e problema ta ce mananc eu? Uite eu mananc si mc si hotdogi la 1 leu. Ce te fute pe tine grija mea?

#65
redcamel

redcamel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 01.10.2013

 eStev, on 18 noiembrie 2013 - 12:52, said:


Care e problema ta ce mananc eu? Uite eu mananc si mc si hotdogi la 1 leu. Ce te fute pe tine grija mea?
eSteve, nu te ambala ca nu are rost. Ce am scris a fost la modul general, nu special pt tine, ca tu sa te infoi. Nu-ti place ce am scris? TE INVIT SA NU MA MAI CITESTI.

#66
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Tatal meu a lucrat din 2001 pana in 2004 ca paznic la o firma ce producea mezeluri. Nu mi-a zis vreodata de treaba cu hartia igienica, in schimb mi-a confirmat ce anume se pune in salamuri, si in special in parizer.

#67
redcamel

redcamel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 01.10.2013

 Ann0nyym0us, on 18 noiembrie 2013 - 20:05, said:

Tatal meu a lucrat din 2001 pana in 2004 ca paznic la o firma ce producea mezeluri. Nu mi-a zis vreodata de treaba cu hartia igienica, in schimb mi-a confirmat ce anume se pune in salamuri, si in special in parizer.
pai hartia igienica cred ca ar fi mai sanatoasa fata de toate chimicalele care se baga in salamuri.e pur si simplu un mit, nu e adevarat. Pentru colorarea parizerului se foloseste carmin.

#68
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,526
  • Înscris: 20.10.2006
Ca de obicei oamenii, in special romanii sunt neincrezatori, in loc sa se bucure ca exista o astfel de oferta, ce stimuleaza si concurenta printre altele. Nu va opreste nimeni sa platiti la suprapret la alte fast-food-uri sau gatind acasa si pierzand si timp. Un om normal prefera mancarea buna, rapida, ieftina si simpla.

Edit: Cumparati hot-dog din alta parte mai scump, e nevoie se banii vostrii in buzunarele acelor patroni si ale statului (prin tva si alte taxe aplicate la sume mai mari).

Edited by LunaCrystal, 19 November 2013 - 08:30.


#69
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Tu numesti toate gunoaiele "mancare buna"? Rapida si ieftina, de acord.

Edited by don_dannielo, 19 November 2013 - 09:59.


#70
redcamel

redcamel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,121
  • Înscris: 01.10.2013

 don_dannielo, on 19 noiembrie 2013 - 09:57, said:

Tu numesti toate gunoaiele "mancare buna"? Rapida si ieftina, de acord.

Posted Image

#71
Gurban_Dan

Gurban_Dan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 13.07.2005
Fratilor, cumnatilor, mi-ati facut praf discutia.

Asta pentru ca daca as fi vrut sfaturi despre calitatea mancarii sau mod de preparare scriam pe Softpedia ->Gastronomicus.
Daca as fi intrebat despre cat de buna e, as fi scris pe Softpedia ->Medicina.

Personal mananc astfel de hot-dog, doar ocazional cand ma aflu prin magazin si am "foamea-n glanda"

Ma intereseaza doar ca afacere.
A spus cineva ca ar fi doar o recala acelor magazine si nu o afacere profitabila. Si eu ma gandeam la asta si totusi nu cred.

#72
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 Gurban_Dan, on 25 noiembrie 2013 - 06:49, said:

Ma intereseaza doar ca afacere.
A spus cineva ca ar fi doar o recala acelor magazine si nu o afacere profitabila. Si eu ma gandeam la asta si totusi nu cred.
Poate e pe principiu "cumperi hotdog (profit 0) dar cumperi o coca cola (profit x>0) , eventual mai tragi o tura prin magazin" .
Asa isi asigura dever si un profit.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate