Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Hot-dog 1 leu

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#19
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009

View PostAMAN_SER, on 01 septembrie 2013 - 13:24, said:

Cumpara in draci, ultima oara cand am fost in Ikea era o coada la chestia aia ca hot dog nu pot sa ii spun mai ceva ca pe vremea lui raposatu'
Mereu cand am trecut pe acolo era o coada cat toate zilele. Plus ca intr-un timp mi se pare ca iti umplea paharul de cate ori voiai. Nu stiu daca mai e valabil.

Edited by danutz96, 01 September 2013 - 13:31.


#20
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

View Postmihai!, on 01 septembrie 2013 - 13:29, said:

Poza Ikea la standul cu hot dog la 1 leu .

sa dea numai cate unu la fiecare...sa ajunga la toata lumea Posted Image

#21
10nut

10nut

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 11.10.2006

View PostGurban_Dan, on 01 septembrie 2013 - 12:49, said:

E rentabil, sau e doar "reclama" pentru unele supermagazine.

Ţiganilor le convin preţul de 1 leu. Nu e coadă de ţigani pe acolo unde se vinde "câinele-cald"? Eu unul dacă văd la un leu, deja ştiu că e făcătură. Nu cumpăr nici dacă este 5 lei. Mai degrabă fac unul acasă. E mai sănătos. Cu cârnaţi de la ţară.

#22
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012

View PostBucifon, on 01 septembrie 2013 - 13:22, said:


ala de la CostCo era bun...1.5$ Posted Image
[ http://honolulueats.files.wordpress.com/2009/05/050209-costco-hotdog.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Asta?

#23
w3room

w3room

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,085
  • Înscris: 22.09.2010
Eu sunt curios unde scrie ce contine carnatul ala. Adica, sunt convins si eu ca n-are mai mult de 20% carne, dar restu ce e ?

Apropo. Ii stiti p-aia care bagase hartie igienica in carne ? lol

#24
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012

View Post10nut, on 01 septembrie 2013 - 13:55, said:

Ţiganilor le convin preţul de 1 leu. Nu e coadă de ţigani pe acolo unde se vinde "câinele-cald"? Eu unul dacă văd la un leu, deja ştiu că e făcătură. Nu cumpăr nici dacă este 5 lei. Mai degrabă fac unul acasă. E mai sănătos. Cu cârnaţi de la ţară.

Deci in capul tau cine cumpara de la Ikea e tigan?

#25
Rexob

Rexob

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 25.02.2012

View Postw3room, on 01 septembrie 2013 - 13:56, said:

Eu sunt curios unde scrie ce contine carnatul ala. Adica, sunt convins si eu ca n-are mai mult de 20% carne, dar restu ce e ?

Apropo. Ii stiti p-aia care bagase hartie igienica in carne ? lol
Soric ,oase..nu stiu. Oricum carne nu e ..

#26
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 19.07.2010

View PostRexob, on 01 septembrie 2013 - 13:58, said:

Soric ,oase..nu stiu. Oricum carne nu e ..

este un praf ce vine la saci si se amesteca cu apa pana se face ca o pasta. continutul prafului nu-l stiu exact ca nu mi-a fost dezvaluit. oricum, nu contine carne.

#27
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008

View Postw3room, on 01 septembrie 2013 - 13:56, said:

Eu sunt curios unde scrie ce contine carnatul ala. Adica, sunt convins si eu ca n-are mai mult de 20% carne, dar restu ce e ?

Apropo. Ii stiti p-aia care bagase hartie igienica in carne ? lol

Personal nu am vazut insa cineva mi-a povestit ca a trecut printr-o fabrica de mezeluri.

La muschi era un aparat cu seringi ce injectau o bucata de muschi cam de 2-3 ori mai mic iar dupa injectare era ditamai muschiu sau sunculita, atentie la produsele ce au un luciu pe suprafata si la taiere au o textura ciudata si un lumina reflectata este ca si la raburanti (curcubeu)

La carnati veneau saci cu un praf si pe fiecare sac era carnati de plescoi  sau carnati cabanos etc. parizerul si crenvusti sunt din resturi fara carne, salamul poate contine carne in functie de producator.

#28
superior

superior

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 19.07.2010

View PostAMAN_SER, on 01 septembrie 2013 - 14:11, said:

Personal nu am vazut insa cineva mi-a povestit ca a trecut printr-o fabrica de mezeluri.

La muschi era un aparat cu seringi ce injectau o bucata de muschi cam de 2-3 ori mai mic iar dupa injectare era ditamai muschiu sau sunculita, atentie la produsele ce au un luciu pe suprafata si la taiere au o textura ciudata si un lumina reflectata este ca si la raburanti (curcubeu)

La carnati veneau saci cu un praf si pe fiecare sac era carnati de plescoi  sau carnati cabanos etc. parizerul si crenvusti sunt din resturi fara carne, salamul poate contine carne in functie de producator.

avem cunostinte comune !? tot asta am aflat si eu. si multe altele de nu-ti vine sa mai cumperi nimic !

#29
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008

View Postsuperior, on 01 septembrie 2013 - 14:15, said:


avem cunostinte comune !? tot asta am aflat si eu. si multe altele de nu-ti vine sa mai cumperi nimic !

Posibil Posted Image .

Eu nu mai servesc carnati decat foarte rar iar salam numai daca e suficient de tare cat sa poti bate pe cineva cu el Iar kaizer, costita si muschi numai dintr-un loc din oras unde stiu sigur ca nu sunt injectate si chiar se vede ca e carne afumata dupa culoarea neatragatoare si textura de muschi uscat afumat Posted Image

#30
Shock-G

Shock-G

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,426
  • Înscris: 27.01.2010
Mai bine iti iei o chifla 2 crenvusti si iti faci acasa hot-dog.

#31
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,384
  • Înscris: 20.10.2006
Imi pare rau ca nu e ikea si la mine in oras sau alt loc unde sa fie hot-dog la un leu Posted Image as face economii serioase

View PostShock-G, on 01 septembrie 2013 - 14:27, said:

Mai bine iti iei o chifla 2 crenvusti si iti faci acasa hot-dog.
Si pierzi timp si bani.

Edit: Necredinciosilor, ma indoiesc ca s-a imbolnavit cineva de la acel hot-dog, daca era ceva periculos sanatatii cu siguranta se vorbea in presa despre asta, televiziunile de scandal abea asteapta subiecte.

Edited by LunaCrystal, 01 September 2013 - 14:31.


#32
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012

View PostShock-G, on 01 septembrie 2013 - 14:27, said:

Mai bine iti iei o chifla 2 crenvusti si iti faci acasa hot-dog.
2 crenvusti facuti exact la fel ca si cei din hot-dogul gata facut. :lol:

#33
dan0015

dan0015

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 161
  • Înscris: 13.09.2012
cancer curat

Edited by dan0015, 01 September 2013 - 14:45.


#34
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008

View PostLunaCrystal, on 01 septembrie 2013 - 14:30, said:

Imi pare rau ca nu e ikea si la mine in oras sau alt loc unde sa fie hot-dog la un leu Posted Image as face economii serioase


Si pierzi timp si bani.

Edit: Necredinciosilor, ma indoiesc ca s-a imbolnavit cineva de la acel hot-dog, daca era ceva periculos sanatatii cu siguranta se vorbea in presa despre asta, televiziunile de scandal abea asteapta subiecte.
Stai tu in baza presei ca stai bine, ai vazut tu presa sa iti arate cum sunt facute mezelurile?  De imbolnavit nu dar nici mult nu a trait, in general mezelurile sunt facute din tendoane, cartilagii, intestine, piele si alte parti foooarte bogate in nutrienti Posted Image

#35
eStev

eStev

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 06.09.2012
Daca e sa o luam asa nu ar trebui sa mai mancam nimic.Posted Image

Edited by eStev, 01 September 2013 - 14:44.


#36
AMAN_SER

AMAN_SER

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,566
  • Înscris: 10.11.2008

View Postdan0015, on 01 septembrie 2013 - 14:40, said:

cancer curat

In ecuatia cancerului intra mai multe variabile iar mancarea este una din ele din pacate.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate