Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 

Pareri Amstaff

- - - - -
  • Please log in to reply
50 replies to this topic

#19
DrVet15

DrVet15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 23.07.2013

 AndreiOC, on 25 august 2013 - 14:58, said:

DISPARI !

Pueril...oricum..sa ai noroc de caine!

#20
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Din ce stiam eu, un pui e 250-300 de euro. Vezi sa fie totul ok si parintii sa fie aia, ca poze pot pune si eu de la orice caine si sa-l trec ca parinte.

#21
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,200
  • Înscris: 13.07.2005

 miromulus, on 25 august 2013 - 17:57, said:

Din ce stiam eu, un pui e 250-300 de euro....

Minimum !!!
Asta pentru un catel cu pedigree.
Daca-i vorba despre o linie valoroasa (parinti si bunici campioni) ... mai creste pretul cu vre-o 150 -200 euro..
Daca avem in "linia de sange" vre-un campion european sau mondial ... 500 euro e doar pentru prieteni - in mod normal, pretul sare bine de 700 - 800 euro !

PS: Ai perfecta dreptate cu verificarea parintilor. Desi, daca-i vorba de un samsar, poate chiar sa detina cainii din poze, dar parintii - sau cel putin mama - sa fie cu totul si cu totul altceva !
Ideal ar fi sa se poata verifica vanzatorul ...

#22
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Uite aici standardul la rasa American Staffordshire Terrier (Amstaff) și vezi dacă părinții puiului corespund. Mie mi se pare in neregulă că au 40-45 kg. Din câte știu, parcă ar trebui să fie  pe la 25-30kg. Cere să vezi predigree-ul părinților și dacă sunt eliberate de unguri, cere să vezi nostrificarea de la cartea de origine română (C.O.R.) Fii atent că în Oradea sunt niște țepari, să nu fie și acesta unul dintre ei. Dacă ai fi apelat la un crescător inregistrat la Asociația Chinologică Română ar fi fost mai bine. Trebuie să aibă testul de ataxie ceea ce crescătorii inregistrati ACh o fac. La rasa aceasta sunt mulți crescători, ai de unde alege. Am dat de curiozitate o căutare pe google la amstaff de vânzare si am și găsit un anunț al unor pui negru cu alb cu pedigree având prețul de 550lei. Așa că nu te repezi,mai ales că puiul pe care l-ai prezentat aduce la bot cu un mastiff. Uită-te și pe site-ul www.amstaffromania.ro

Attached Files


Edited by Freddy12, 26 August 2013 - 23:37.


#23
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Freddy, tu vrei sa se rasteasca si la tine? :))

#24
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010

 miromulus, on 27 august 2013 - 08:50, said:

Freddy, tu vrei sa se rasteasca si la tine? Posted Image)

Ce motiv ar avea? Mie mi se pare că puiul din ultimul anunț are ceva de english mastiff sau poate de bullmastiff deci e clar ca nu e amstaff pur mai ales că părinții au spre 45 kg. Un amstaff adevărat nu trebuie să treacă de 48cm la greabăn după cum scrie in descrierea rasei de pe site-ul Federației Chinologice Internaționale

#25
AndreiOC

AndreiOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 20.12.2012
Mersii Freddy12 pentru ajutor. Mi s-a spus  ca puiul la 6 saptamani are 6kg.. Aoloo ce grasan e. Oricum cei maro nu prea imi plac , negru arata foarte bine.
Oricum eu mai tot caut. Doar ca acesta e nr.1 pana acum + ca parintii au pedigree si se pot vedea.

Edited by AndreiOC, 27 August 2013 - 09:46.


#26
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
6 kilograme la 6 saptamani e cam mult pentru un amstaff. Atat are un caine de talie mare la maturitate (undeva la 50 de kilograme si peste)

@Freddy, asa a facut la DrVet cand i-a zis ca nu e amstaff pur Posted Image Iar 45 de kilograme e cam mult dar nu de neauzit. Se duc si spre 40 baietii.

Edited by miromulus, 27 August 2013 - 10:15.


#27
DrVet15

DrVet15

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 23.07.2013

 miromulus, on 27 august 2013 - 08:50, said:

Freddy, tu vrei sa se rasteasca si la tine? Posted Image)

Buna asta!

#28
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Eu ma intreb cum arata la 45kg, un caine care are 45-48cm inaltime? Nu cred ca e armonios.  Urmareste pe site-ul www.ach.ro expozitiile din zona unde locuiesti, du-te sa vezi cum arata un amstaff veritabil si te hotarasti dupa aceea. Nu te grabi. Un caine il iei pentru 12-14 ani si nu il schimbi ca pe camasi. Pedigree-ele eliberate de unguri sunt discutabile in cazul in care nu esti familiarizat cu limba maghiara.

#29
marr

marr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,200
  • Înscris: 13.07.2005
Ca sa te ajut in cautare, ai mai jos link-uri catre cateva canise bune de amstaff din Romania.
Poti vedea cum arata un Amstaff adult, de calitate (si conform standardelor) si cum arata puiutii de amstaff.
Eventual poti chiar suna sa te interesezi de pui disponibili / monte viitoare / preturi, etc.
Asa cum bine spune @Freddy12 - un caine il iei pentru 12-14 ani nu pentru cateva saptamani/luni. Asa ca nu te grabi !

American Tigers

Ringmaster

Perkele

Champion of Rings

Diamond Kings

Ducipal

Mai multe canise amstaff gasesti pe site-ul clubului Bull Type Terrier .

Succes !

#30
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
andrei un prieten are pui de amstaff din parinti deosebiti. cainii se pot vedea in parc la crangasi, cateaua e normala ,insa tatal puilor e fabulos. daca esti interesat lasa un msg pe privat.

#31
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Omul scrie ca e din Alba. Pare sa fie cam lung drumul

#32
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010
pt Andrei.

Attached Files



#33
AndreiOC

AndreiOC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 20.12.2012
Am mai gasit o femela nascuta in 17.06.2013. Vine din parinti campioni : tatal - campion romania
mama - locul 2 pe tara an 2011

puiul are toate deparazitarile facte, vaccinari la zi, cure nutritionale cu vitamine si calciu.. conditie excelenta!

pretul total cu transport inclus la domiciliu+pedigree, carnet de performanta, microcip+ pasaport +carnet de sanatate, deparazitari, vaccinari la zi = 1000 ron

Parintii imi plac cum arata. Voi ce ziceti ?  Pui cu ped ^^ !
Atasez niste poze.

Attached Files



#34
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Am impresia că sunt samsari. Intreabă ce afix are și la ce filială ACh este înscris. Dacă o dă de gard că ...hâr că mâr e clară treaba. Intreabă ce nume și ce număr de COR (cartea de origine română) au părinții puiului. Intreabă dacă le-a scos  declarație de montă.

#35
B_XXV

B_XXV

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,438
  • Înscris: 20.02.2010

 Freddy12, on 27 august 2013 - 23:12, said:

Am impresia că sunt samsari. Intreabă ce afix are și la ce filială ACh este înscris. Dacă o dă de gard că ...hâr că mâr e clară treaba. Intreabă ce nume și ce număr de COR (cartea de origine română) au părinții puiului. Intreabă dacă le-a scos  declarație de montă.

andrei exista forum de amstaff.gasesti informatii despre rasa,pui,crescatori. da un google si vei gasi informatii gramada. posibil chiar posesori de la tine din oras

Edited by B_XXV, 27 August 2013 - 23:41.


#36
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
Uite aici  www.amstaffromania.ro si mai sunt. Cred ca si clubul de terrieri de tip bull are un site din care poti afla ce crescatori sunt in zona ta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate