Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Transplant de par

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
anto84

anto84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 08.09.2012
Cel mai probabil topicul s-ar incadra pe o sectiune de chirurgie estetica, dar nu am gasit una.
E adevarat , caderea parului nu este tocmai o boala, insa ii poate afecta si complexa pe cei care au ghinionul sa mosteneasca aceasta afectiune de la tata/bunic/etc.
Chiar daca barbatii , se zice, nu ar trebui sa fie foarte preocupati de aspectul fizic, din pacate, in societatea de azi, se pune mare importanta pe felul in care arati, iar oamenii prezentabili sunt mult mai bine tratati/vazuti. Iar chelia, evident te urateste. Asa ca, daca exista solutii pentru a o ameliora, si dispui de banii necesari, banuiesc ca nu-i o crima sa-ti faci un astfel de transplant de par.
De aceea, cei care si-au facut o astfel de interventie, as dori sa scrie aici unde au facut(tara/strainatate), cat a costat, daca au fost multumiti, etc. Am vazut rezultate excelente de la doctori din afara, si ma intrebam daca este vreun loc in Romania unde sa se faca transplanturi OK.
Am vazut ca este o clinica in Bucuresti, unde domnul doctor Irinel Nedelcu efectueaza transplanturi de par. Este de incredere?
Rog evitati, daca se poate raspunsurile de gen "foloseste cu incredere lama de ras", "daca-ti faci transplant esti nu-stiu-cum", etc. Multumesc!

Edited by anto84, 17 August 2013 - 16:15.


#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postanto84, on 17 august 2013 - 16:06, said:

Nu cred ca este ceva chiar exagerat sa-ti doresti sa arati asa cum te-ai nascut, adica cu par in cap!

Pai majoritatea se nasc chei, nu cu suvite in cap :roflmaofast:

Eu unul ma tund militareste tot timpul , au fost dati, cand eram mai tinerel cand ma si rădeam in cap. Desi genetic vorbind stau foarte bine, nu am rude apropiate, nici chiar mai indepartate care sa "sufere" de alopecie.

Povestea asta cu parul lipsa care te lipseste de femei bune si de succes in viata e....tocmai asta, o poveste !

Taria de caracter si personalitatea unui om nu sta in par !Posted Image  Posted Image

#3
Plicea

Plicea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 22.04.2013
Incerci sa faci reclama ?

#4
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
La aproape 30 de ani, banuind ca acel 84 din username-ul tau asta reprezinta, nu ar trebui sa fii prea ofuscat de asta, daca era femeie acolo era altceva, la barbati insa nu ar trebui sa ai niciun stres

View PostPlicea, on 17 august 2013 - 16:21, said:

Incerci sa faci reclama ?

Nu cred ca facea omu' 400 de posturi doar sa vina acum sa ne spuna de tovarasu' Irinel-te-vindeca-de-chel :|

#5
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Ati observat ca cei care duc lipsa , isi doresc par , iar cei care n-au probleme cu parul se rad in cap :))) ?

#6
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,825
  • Înscris: 10.12.2006
Societatea pune importanta pe atitudinea ta, nu pe ce ai pe cap. Ca tu te simti complexat de la ea e altceva.
Eu ma tund la zero si-s foarte fericit, imi place mult cum arat.

#7
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,785
  • Înscris: 27.01.2009
Cati bani vrei sa cheltui ca sa-ti spun ce vei obtine

#8
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

View PostSfPetru, on 17 august 2013 - 16:59, said:

Eu ma tund la zero si-s foarte fericit, imi place mult cum arat.
Nu toti arata bine cu capul ras...
Ce te faci daca arati ras ca un cap de p...a si te arata toti pe strada cu degetul si rad de tine?

#9
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postemyboy, on 17 august 2013 - 16:36, said:

Ati observat ca cei care duc lipsa , isi doresc par , iar cei care n-au probleme cu parul se rad in cap Posted Image)) ?

Cam asa ceva :lol:

Si cei mai tari, stiu de un caz, unul care se radea de ani de zile saptamanal si intr-o zi s-a decis sa inceapa sa-l lase sa creasca...si a observat ca incepuse sa cheleasca :|

#10
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
I s-o fi tocit pielea capului :))) . De asta nu i-a mai crescut parul :lol: .

#11
Kabul01

Kabul01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 02.07.2013
Din cate am inteles eu, transplant de par cu rezultate optime si la preturi ok poti face la clinicile din Turcia.

Te costa cateva mii de euro, in functie de stadiul alopeciei si de rezultatele la care vrei sa ajungi.

Oricum , daca vrei sa reactivezi radacinile de par nefunctionale, trebuie sa te gandesti si la cele care acum sunt ok, acelea iti vor crea probleme pe viitor. Cu alte cuvinte, e bine sa fii cat mai chel inainte sa-ti fac operatie :D Sau sa te pregatesti sa mai faci cel putin una, mai tarziu

#12
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Eu n-as da mii de euro ca sa fac transplant de par si alte dracovenii . Nu vad utilitatea de a baga atatia bani ca sa iti creasca iar par pe cap . Mai bine te razi .

#13
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postemyboy, on 17 august 2013 - 17:24, said:

I s-o fi tocit pielea capului Posted Image)) . De asta nu i-a mai crescut parul Posted Image .

Tot ce-i posibil....l-a lustruit prea tare :lol: Oricum, tipul ala era genul care arata foarte bine chel, ten mai inchis, chelie bronzata...nu ca o ceapa cum arata la unii :lol:

View Postemyboy, on 17 august 2013 - 17:42, said:

Eu n-as da mii de euro ca sa fac transplant de par si alte dracovenii . Nu vad utilitatea de a baga atatia bani ca sa iti creasca iar par pe cap . Mai bine te razi .

Si ironia e ca mai mult ca sigur tipul are par berechet pe spate, pe cur si prin alte parti :lol: Numai acolo unde vrea nu creste :roflmaofast:

#14
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011

View Postlawrence38, on 17 august 2013 - 17:44, said:


Tot ce-i posibil....l-a lustruit prea tare Posted Image Oricum, tipul ala era genul care arata foarte bine chel, ten mai inchis, chelie bronzata...nu ca o ceapa cum arata la unii Posted Image



Si ironia e ca mai mult ca sigur tipul are par berechet pe spate, pe cur si prin alte parti Posted Image Numai acolo unde vrea nu creste Posted Image

Ai uitat sa mentionezi de parul de pe piept care s-o unit cu ala de la pu.....penis .

#15
anto84

anto84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,435
  • Înscris: 08.09.2012
Mda, glumeti rau userii de pe softpedia.
Astept insa si raspunsuri la obiect.

#16
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
La obicet , da ?
Suna-l pe Treistariu :))) .

#17
Kabul01

Kabul01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 02.07.2013
La obiect, eu nu mi-as face in Romania.

#18
vpi

vpi

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 162
  • Înscris: 17.08.2013

View PostGonthar, on 17 august 2013 - 17:17, said:

Nu toti arata bine cu capul ras...
Ce te faci daca arati ras ca un cap de p...a si te arata toti pe strada cu degetul si rad de tine?
te dai cu crema de pantofi neagra ,respiri greu si te recomanzi ca esti tac-su....

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate