Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

4.400 lei 4nopti la 2* in Mamaia

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#37
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Mamaia e ligreanu' pentru boraci. Acolo te duci ca sa fii sigur ca nu se ineaca boracu'. Atata tot.

View Postthor4ever, on 14 august 2013 - 19:25, said:

de 6 ani iesim spre litoralul adriaticii,egee

E, norocu' vostru ca de 6 ani reusiti sa va luati toti concediu simultan.

#38
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004

View PostParapantaFlavia, on 14 august 2013 - 19:33, said:

E, norocu' vostru ca de 6 ani reusiti sa va luati toti concediu simultan.

Intotdeauna exista un om esential in firma, Marina de la Resurse Umane, Grasa de la Salarii..... Nu spun mai mult! :D

#39
thor4ever

thor4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.01.2007

View PostParapantaFlavia, on 14 august 2013 - 19:33, said:

Mamaia e ligreanu' pentru boraci. Acolo te duci ca sa fii sigur ca nu se ineaca boracu'. Atata tot.



E, norocu' vostru ca de 6 ani reusiti sa va luati toti concediu simultan.
Mda suntem si multi in familie asa ca noi organizam si luam in fiecare an alte 3-4 familii rude la care se adauga inca 1-2 extra.
Peste 2 sapt plecam in lefkada,kefalonia si ne era frica ca suntem numa noi 2 si iaca suntem 13. :D

#40
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006

View PostAmish, on 14 august 2013 - 19:32, said:

Cred ca era acuma o lunga perioada de timp, Cluj? In centru? 65-75 sunt la hotelurile alea unde te duci cu curve* asta este si motivul pentru care este asa de ieftin.

Fix in centru .Fix acum o luna de zile . 19,20,21 Iulie . Am fost la Peninsula si  Clujul era plin de turisti .
Hotelul este Hotel Capitol , pe Victor Babes vis a vis de Facultatea de Medicina si asa cum ti-am spus la receptie era 220 lei / noapte .
La Capitolina , ( fac parte din acelasi grup) la fel .
Iar prin Booking am luat cu 75 lei pe noapte. Chiar vrei sa iti arat rezervarea ?

Repet , au fost cateva cazuri cand prin Booking am luat si un pic mai scump ca la receptie dar am trecut la avantaje ca pot citi pareri ale celor care s-au cazat , sunt sigur de rezervare , daca este ceva in neregula primesc banii inapoi , pot lasa impresii despre cum a fost .

Edited by mihai!, 14 August 2013 - 19:49.


#41
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

View Postthor4ever, on 14 august 2013 - 19:25, said:

de 6 ani iesim spre litoralul adriaticii,egee : croatia(hvar,dunrovnik),muntenegru,grecia(doar insule :thassos,lefkada,) si da plecam cate 4-5 masini.Deci pot sa ma risc la booking cand scrie 1 chance left,1room left.? Nu. Asa ca negociez cu proprietarul unei vile pe 1-2 nivele la malu marii si scot preturi f bune...gen 100-120 E/vila/zi unde avem loc 12-14 persoane. Ultima data cand am fost la Mamaia(litoralul romanesc) a fost prin 96-97 si nici nu ma mai prinde pacolo.

Da, da ala nu e hotel, e inchiriere de camera / vila pe noapte, nu ai aceleasi servicii si nu poti compara preturile ;)

Nico eu m-as calca prin Mamaia, o saptamana acolo la hotel de 4-5 stele = o saptamana in SUA, pe coasta de est sau vest si includ in pret si biletul de avion, iar daca ma costa un pic mai mult , recuperez din iPhone si alte prostii pe care o sa mi le cumpar la juma de pret fata de m-UE

#42
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008

View Postmihai!, on 14 august 2013 - 19:39, said:

Hotelul este Hotel Capitol , pe Victor Babes vis a vis de Facultatea de Medicina si asa cum ti-am spus la receptie era 220 lei / noapte .
de banii aia stai la nisa

#43
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Ca idee nu e rau sa cauti intai pe booking.... La telefon mi-au dat cu flit la receptie hotel in Vatra Dornei pt. 1 noapte, pe booking am gasit pret mai ok decat la receptie si totul aranjat..... Cand merita, booking e mai mult decat ok si am senzatia ca hotelierii nu se risca pt. un review negativ.....

#44
thor4ever

thor4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.01.2007
Adevarat daca cauti hoteluri bookingu este primul loc in care tre sa cauti.Dar nu inteleg faza aia cu 1 room left .

#45
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Cum mi-am explicat eu: hotelierii scot cateva camere pe booking (chiar daca au cacalau), pt. straini si cativa turisti alesi, restul camerelor prefera sa le inchirieze la fata locului, prin agentii romanesti, telefonic sau online prin propriul sistem de rezervare etc....

Edited by IP-XCENTRIC, 14 August 2013 - 20:03.


#46
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010

View PostParapantaFlavia, on 14 august 2013 - 19:15, said:

Da bha, era 110 lei noapte in sezon si acu' in extrasezon o sa fie 1100. Jet ca scarbiti lumea si o sa inchideti sandramaua la 1 septembrie.
Lasa-ma sa ghicesc lucrezi la dr. Oetker si faci naveta Pitesti - Curtea de Arges. Era plin pe A2 de argeseni din astia perpezi. Juma' din autostrada era inmatriculata la voi.
nu lucrez unde zici tu,lucrez in pitesti...si foarte bine ca saptamana trecuta am fost numai argeseni,te oftici?si vezi ca instigi lumea sa te injure!

View PostParapantaFlavia, on 14 august 2013 - 19:33, said:

Mamaia e ligreanu' pentru boraci. Acolo te duci ca sa fii sigur ca nu se ineaca boracu'. Atata tot.



E, norocu' vostru ca de 6 ani reusiti sa va luati toti concediu simultan.
intai sa ai un borac si apoi sa vorbesti!!!HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!

#47
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,748
  • Înscris: 07.02.2003

View Postlex404, on 14 august 2013 - 18:45, said:

booking.com a ajuns la nivel mondial, si nu numai pentru straini.
Si preturile la nivel mondial :) Luati frumos o agentie de la noi calumea si o sa vedeti preturi mai mici.

View Postdon_dannielo, on 14 august 2013 - 18:59, said:

La Mamaia nu cred ca se aplica. Nu exista nici un motiv sa puna preturi bune pe booking, este plin si fara nici un client de acolo.
Evident.

#48
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Preturile sunt OK pe booking.com oriunde, doar Romania e varza :|

#49
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
De fapt de ce discutam de Booking ? Are topic dedicat aici .
I-a invatat Booking pe aia sa ceara atat ?

Discutia este despre nesimtirea astora cu sandramalele de la noi .

Edited by mihai!, 14 August 2013 - 20:54.


#50
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,417
  • Înscris: 15.12.2009

View PostYOUR_GOD, on 14 august 2013 - 18:22, said:

O sa merg la Mamaia cand o sa ma coste mai putin decat la bulgari. Aceeasi garla, dar cu totul alte preturi.

Doar atat difera? Doar preturile? Eu nu am reusit decat abia anul asta sa merg la bulgari, si sincer nu cred ca o sa mai petrec vreo vacanta pe litoralul romanesc dupa experienta de la Nisipurile de aur.

#51
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View Posttanaru_ady, on 14 august 2013 - 20:09, said:

nu lucrez unde zici tu,lucrez in pitesti
E mare Pitestiul ala de imi imaginez cum as merge io Colentina pe jos si m-as plange de asta...

View Posttanaru_ady, on 14 august 2013 - 20:09, said:

intai sa ai un borac si apoi sa vorbesti!!!HUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!

Io cred ca uiti ca fiecare din noi a fost borac. Unii mai sunt si acum se pare.

P.S. Ma c*c in shitting.com. Mergi la receptie. Se elibereaza zilnic camere. Nu sta nici dracu' doua luni la mare.
Ma-sa mare, va plangeti de parca mai esti pe vreamea lu' raposatu' sa iei prin agentie si sa astepti pana seara la sase sa te cazeze.

View Posttanaru_ady, on 14 august 2013 - 20:09, said:

te oftici?
http://www.hotnews.r...-permiselor.htm
Nu io, altii.

Edited by ParapantaFlavia, 14 August 2013 - 21:03.


#52
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010

View PostAnn0nyym0us, on 14 august 2013 - 20:51, said:

Doar atat difera? Doar preturile? Eu nu am reusit decat abia anul asta sa merg la bulgari, si sincer nu cred ca o sa mai petrec vreo vacanta pe litoralul romanesc dupa experienta de la Nisipurile de aur.
Sincer sa fiu nu am vrut sa fiu acuzat ca sunt partinitor. Tu ai fost acolo si stii despre ce vorbesc.

#53
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010

View PostParapantaFlavia, on 14 august 2013 - 21:04, said:

E mare Pitestiul ala de imi imaginez cum as merge io Colentina pe jos si m-as plange de asta...



Io cred ca uiti ca fiecare din noi a fost borac. Unii mai sunt si acum se pare.

P.S. Ma c*c in shitting.com. Mergi la receptie. Se elibereaza zilnic camere. Nu sta nici dracu' doua luni la mare.
Ma-sa mare, va plangeti de parca mai esti pe vreamea lu' raposatu' sa iei prin agentie si sa astepti pana seara la sase sa te cazeze.


http://www.hotnews.r...-permiselor.htm
Nu io, altii.
si carei faza!poate si tu ai luat permisul aici,si tu o dai cotita acum!stai linistita ca pitestiul e frumos si sunt si locuri de munca ,nu suntem vai de noi!
nu iti mai place marea...du-te in ibitza,tenerife sau unde vrei tu...ai uitat timpurile lu nea nicu...toti va-ti nascut in mercedes!

Edited by tanaru_ady, 14 August 2013 - 21:35.


#54
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postlawrence38, on 14 august 2013 - 20:24, said:

Preturile sunt OK pe booking.com oriunde, doar Romania e varza Posted Image

am mai corectat eu un pic postarea ta Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate