Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar trebui sa ma coste o incar...

UBB camin

Boxe active pentru terasa

pret manopera
 ce acte sunt necesare la inregist...

stabilizator tensiune problema lu...

Voi raportati undeva tentativele ...

Cat timp se pierde cu fisa medica...
 Ce se poate face intr-o balta de ...

Jaluzele sau rolete interior

Imagine cu tenta galbuie

Noul Suzuki Swift 2024
 Parere ac sh

Dividende - Cat am de plata la st...

Teren de vanzare. O agentie imobi...

Alegere tableta
 

4.400 lei 4nopti la 2* in Mamaia

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 mihai!, on 14 august 2013 - 18:48, said:

daca esti destept la ei gasesti preturi mai bune ca la receptie .
si daca esti prost gasesti preturi bune....Posted Image

#20
thor4ever

thor4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.01.2007
booking.com la noi in romania este manareala. nu imi vine sa cred ca turist tu cauti pe booking. cauta domne direct la hotel/pensiune./vila.
si vei vedea diferenta. poate prin booking la hotelele mari de dincolo gasesti tarife mai bune dar vezi o vila/pensiune si cauta direct la proprietar si o sa vezi diferente.

#21
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Am rezervat pe Booking si un pic mai scup ca la receptie , insa si oferte f bune.
Ultima data am rezervat cu 225 lei pe 3 nopti super hotel in centru Clujului iar la receptie era 660 lei . 75 lei / noapte vs 220 lei / noapte la receptie.

Edited by mihai!, 14 August 2013 - 18:58.


#22
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010
eu saptamana trecuta de luni pana sambata ,impreuna cu alta familie am stat in mamaia cu 180lei pe noapte adica 90lei de familie ,la apartament cu doua camere!Si pt cine stie zona am stat vizavi de hotel ciresica la vreo max 10 min de plaja asta cu tot cu cascat ochii prin satul de vacanta!AAAA...si era sa uit apartamentul era dotat cu parchet ,gresie,faianta si doua tv-uri dintre care unul lcd!

#23
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Propaganda de rahat. Nu gasesti cazare in carnatul ala de Carmen Silva unde mergi pana la faleza de ti se acreste? Ba ma leshi. Acu' o saptamana cand am trecut io stateau musterii la sosea la pescuit fara prea mult suscces.

Edited by ParapantaFlavia, 14 August 2013 - 19:03.


#24
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 mihai!, on 14 august 2013 - 18:55, said:

Am rezervat pe Booking si un pic mai scup ca la receptie , insa am si oferte f bune.
Ultima data am rezervat cu 75 lei pe noapte super hotel in centru Clujului iar la receptie era 220 lei pe noapte.
La Mamaia nu cred ca se aplica. Nu exista nici un motiv sa puna preturi bune pe booking, este plin si fara nici un client de acolo.

#25
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,836
  • Înscris: 13.01.2005
De ce aş da 1100 lei pe o  noapte de cazare la mamaia cînd pot da 100 euro pe o insulă în Atlantic? De exemplu Tenerife sau Gran Canaria.

#26
tanaru_ady

tanaru_ady

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 23.12.2010

 ParapantaFlavia, on 14 august 2013 - 18:59, said:

Propaganda de rahat. Nu gasesti cazare in carnatul ala de Carmen Silva unde mergi pana la faleza de ti se acreste? Ba ma leshi. Acu' o saptamana cand am trecut io stateau musterii la sosea la pescuit fara prea mult suscces.
ba ma lesi!luni dimineata acei musterii au facut bani de bani1ca nu sunt ei proprietarii!si ma doare in paispe de faleza,eu la mare nu vin sa ma plimb pe faleze ,pt ca eu bag kilometrii pe zi de mers pe jos la munca!

#27
marcusdefeis

marcusdefeis

    Lunetist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,028
  • Înscris: 14.07.2008
ce dreq sa cauti in gaoaza aia de litoral romanesc ?

#28
Rooney93

Rooney93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 21.02.2009
Doar 4.400 lei ?!Posted Image

#29
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

 tanaru_ady, on 14 august 2013 - 19:08, said:

ba ma lesi!luni dimineata acei musterii au facut bani de bani1ca nu sunt ei proprietarii!si ma doare in paispe de faleza,eu la mare nu vin sa ma plimb pe faleze ,pt ca eu bag kilometrii pe zi de mers pe jos la munca!

Da bha, era 110 lei noapte in sezon si acu' in extrasezon o sa fie 1100. Jet ca scarbiti lumea si o sa inchideti sandramaua la 1 septembrie.
Lasa-ma sa ghicesc lucrezi la dr. Oetker si faci naveta Pitesti - Curtea de Arges. Era plin pe A2 de argeseni din astia perpezi. Juma' din autostrada era inmatriculata la voi.

Edited by ParapantaFlavia, 14 August 2013 - 19:16.


#30
thor4ever

thor4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.01.2007
a si era sa uit de infectul de booking..... orice cauti este ultima camera.nici macar nu poti sa faci rezervare pt 4-5 familii odata ca ti frica ca,chiar era ultima camera. In fine, povestim despre un litoral mediocru la preturi de dubai ca sa ajungi tot intre infectii de manelisti. De banii aia stai linistit pe o insula in Mediterana unde nu apuca sa ajunga bmwu obosit de atatea manele infecte

Edited by thor4ever, 14 August 2013 - 19:17.


#31
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Asa-mi vine sa-mi bag picioarele in tot litoralul romanesc, ai nevoie de pile sa te cazezi la hotelurile misto!
M-a prins in off-side liberul asta prelungit, motiv pt. care voi avea ca back-up cateva corturi cu cele necesare la mine...... In caz ca 10 bulioane sunt insuficiente, mark banu la pension sau la o gradina privata si de restu umplu masina de bere si de guvizi! :D

#32
Dau

Dau

    veteran

  • Grup: Moderators
  • Posts: 5,564
  • Înscris: 24.01.2007

 thor4ever, on 14 august 2013 - 18:51, said:

booking.com la noi in romania este manareala. nu imi vine sa cred ca turist tu cauti pe booking. cauta domne direct la hotel/pensiune./vila.
si vei vedea diferenta. poate prin booking la hotelele mari de dincolo gasesti tarife mai bune dar vezi o vila/pensiune si cauta direct la proprietar si o sa vezi diferente.

Eu am facut cateva rezervari cu Booking in Romania si am fost foarte multumit de preturi. Plus ca iti poti faci o parere cat de cat ok pe baza recenziilor si a fotografiilor din camere.

#33
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

 thor4ever, on 14 august 2013 - 19:16, said:

nu poti sa faci rezervare pt 4-5 familii odata ca ti frica
Voi plecati cu chibutul la mare?

#34
thor4ever

thor4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.01.2007
de 6 ani iesim spre litoralul adriaticii,egee : croatia(hvar,dunrovnik),muntenegru,grecia(doar insule :thassos,lefkada,) si da plecam cate 4-5 masini.Deci pot sa ma risc la booking cand scrie 1 chance left,1room left.? Nu. Asa ca negociez cu proprietarul unei vile pe 1-2 nivele la malu marii si scot preturi f bune...gen 100-120 E/vila/zi unde avem loc 12-14 persoane. Ultima data cand am fost la Mamaia(litoralul romanesc) a fost prin 96-97 si nici nu ma mai prinde pacolo.

#35
Amish

Amish

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 139
  • Înscris: 13.08.2013

 mihai!, on 14 august 2013 - 18:55, said:

Am rezervat pe Booking si un pic mai scup ca la receptie , insa si oferte f bune.
Ultima data am rezervat cu 225 lei pe 3 nopti super hotel in centru Clujului iar la receptie era 660 lei . 75 lei / noapte vs 220 lei / noapte la receptie.
Cred ca era acuma o lunga perioada de timp, Cluj? In centru? 65-75 sunt la hotelurile alea unde te duci cu curve* asta este si motivul pentru care este asa de ieftin.

#36
thor4ever

thor4ever

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 30.01.2007

 Dau, on 14 august 2013 - 19:17, said:


Eu am facut cateva rezervari cu Booking in Romania si am fost foarte multumit de preturi. Plus ca iti poti faci o parere cat de cat ok pe baza recenziilor si a fotografiilor din camere.
Eu din pacate inca am incredere mai mare in proprietarii vilelelor/pensiunilor asa ca i abordez direct.Si la fel ca si pe booking gasesti pareri,poze etc.SI daca nu gasesti pe acest forum. Spre deosebire de noi pe dincolo si orice satuc turistic are ditamai siteul cu toate vilele/pensiunile/hotelurile din zona,evitand firmele de turism.
Uite http://www.sucuraj.c...commodation.htm sat de 400 pers din Insula Hvar.Cate pensiuni

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate