Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Hiv nu exista ! ori cea mai mare minciuna a secolului

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
rechinitza

rechinitza

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,366
  • Înscris: 14.10.2009
Si ce dragut arata el asa sferic, virusul.

Nu inteleg de ce se agita atata, pana la urma exista bani bagati in tratarea a "n" boli provocate de virusi. Hai sa pretindem ca nu exista papiloma virus, A1H1N1, ca astia nu par asa mortali.
Pana la urma totul se leaga. Unii sustin ca orice boala se poate trata doar cu puterea gandului, altii aleg sa traiasca in negarea realitatii( ce include HIV). Poate ca asa cred ca vor sustine cresterea demografica, gen "jos protectia! HIV nu exista!.:D

Edited by rechinitza, 27 August 2013 - 19:52.


#38
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Adminii sa se abtina. Cei care vor intradevar documentare stiu unde sa se uite. Virusul sida nu exista. Isteria din 80 , mii de cazuri sida a fost si este o mare minciuna. Intrun spital in care exista mii de copii , doar un singur copil avea imunodeficienta datorata  unei malformatii a valului palatin, ala a murit de foame pentru ca era abandonat iar asistentele nu-i dadeau sa manance " tot moare pana la urma", poate ca nu murea daca-l operau. Atentie la minciunile institutionalizate, sunt o mare capcana.

Edited by cincicinci, 18 October 2017 - 19:39.


#39
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

View Postrassell, on 09 august 2013 - 21:12, said:

Hiv nu exista !  sida da ! dar ea se dobindeste nu se infecteaza !

Nu stiu daca HIV exista sau nu dar stiu sigur ca prostia exista . Si nu numai ca exista dar este si infinita....

#40
iliketoforkmyself

iliketoforkmyself

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 671
  • Înscris: 30.08.2016
https://en.wikipedia.../AIDS_denialism

#41
ionelmironescu

ionelmironescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 25.09.2017

View Postrassell, on 09 august 2013 - 21:12, said:

Hiv nu exista !  sida da ! dar ea se dobindeste nu se infecteaza !
Atentie !!! Hiv e cea mai mare minciuna a secolului ! puneti-va o intrebare ! unde a fost descoperit ? In Africa ! de ce nu in europa ? state ? japonia ? simplu ! in africa nu exista igiena, mincare suficienta ! Poate fi omul sanatos tun , ia incearca si nu te alimenta normal sau maninca doar un fel de mincare 1 an de zile ! ajungi singur sa iti zdrobesti imunitatea : dobindind SIDA !!!
In ce priveste testurile,ei cauta anticorpi in singe ! de ce nu virusul ? pentru ca el nu exista ! dar anticorpii pot avea oricine ! fie ai fost bolnav de careva boala,si au fost provocati anticorpii care peste o jumatate de an sau un an pot disparea fara urma ! dar ei gasind persoane cu anticorpii in singe ii impun psihologic sa bea retrovirale ori mori in timp foarte scurt (asa spun ei )! cine va rezista si nu va accepta pastilile ? pastile fac sida in citiva ani ! pastilile fac exact acele simptome care se spune ca fac oamenii inffectati cu hiv !  sunt multi omaneni , savanti care spun ADEVARUL - HIV NU EXISTA !
Am citit şi eu acest lucru pe net şi la început nu îmi venea să cred. Mie îmi este clar acum că această boală nu există aşa cum este ea definită oficial. Mai demult a apărut un cercetător american, un şmecher, care a prezentat poza unui virus şi a spus că ăsta e virusul care provoacă boala. Şmecherii din industria farmaceutică l-au promovat şi l-au susţinut pt că acest lucru le aducea sute de milioane de dolari, căci dacă se descoperă sursa unei boli se poate face medicament. Treaba e că nimeni în afară de acet şmecheraş nu a confirmat că ar fi găsit acel virus deşi între timp s-au făcut microscoape mai performante. E clar deci că individul a minţit şi a fost promovat de alţi mincinoşi. Ei au lansat diverse teorii pe bază de logică de cum a apărut şi s-a răspîndit această boală. Una din ele e că de la maimuţa Rhesus, o maimuţă de talie mică din Africa. Africanii ar fi vînat şi mîncat aceste maimuţe şi aşa s-ar fi îmbolnăvit, apoi boala s-ar fi răspîndit prin contacte sexuale astfel încît in ţările africane peste un sfert din populaţie ar fi infectată.
Unii medici au lansat o teorie contrară: ei spun că antibioticele de azi sînt mult mai puternice decît cele din trecut. Luate prosteşte ele distrug sistemul imunitar şi aşa apare prima fază, după care omul face alte boli din care cauză moare. Eu cred că aceştia au dreptate.
De curînd am vorbit cu o persoană din Bucureşti care mi-a spus că a răcit tare (viroză) şi s-a tratat cu antibiotice la sfatul unei doctoriţe cu care era prietenă. A fost o prostie pt că antibioticele acţionează asupra bacteriilor, nu asupra viruşilor.
Ai dreptate 100% împotriva tuturor celor care te-au contrazis. Ar fi bine să se documenteze mai întîi pe net, că material este, toţi cei care te-au contrazis pînă acum, ca să nu mai scrie ce le trece lor prin cap pe moment (le trăzneşte) crezînd că poţi rezolva o problemă din mers, cu puţin bunsimţ şi cu puţină logică.

#42
r_murphy

r_murphy

    ANTENIST SPALAT PE CREIER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,111
  • Înscris: 30.04.2007
mai, nu stiu ce sa zic, o exista, nu o exista, pina una alta, eu nu-mi las curul pe mana oricui .. :D

#43
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Opozitia de pe acest forum este formata din admini platiti sa faca utilizatorul sa comenteze indifetent cum. Informatiile de pe net vin de la cercetatorii care au studiat domeniul . Testul Hiv este neconcludent. In video " casa numerelor" se vede clar asta.  Cca 180 de boli pot da pozitiv.  Bolile sunt scrise pe net de Institutul francez de sanatate dar le gasiti si pe site-uri romanesti. In general bolile infectioase dau pozitiv (plamani, rinichi, pana si o banala gripa). Descoperitorul virusului recunoaste el insusi intrun reportaj ca daca africanii ar fi hraniti bine s-ar vindeca. Inpactul psihologic este foarte puternic , astfel ca multi, in trecut cand nu existau informatii, mureau cu zile, pur si simplu de frica. Atentie ce medicatie luati ca va compromite sistemil imunitar. Faceti analize din toate orificiile si din sange, toate cu antibiograma. Cereti trimitere de la medicul de familie catre toate specialitatile si acolo cereti analize. Vindecati bolile majore care va duc la deficienta sistemului imunitar, de regila sunt doua sau trei corelate. Exemplu: daca aveti ulcer este posibil sa fie si gastrita si colon iritabil si infectie urinata cu repetarea infectiei pentru ca daca nu respectati regimul alimentar ve-ti avea permanent infectie urinara cu klebsiela,proteus,salmonela streptococ etc. Organismul dv intoxicat, respectiv ficatul nu proceseaza alimentele gen rantasuri prajeli...le trimite in intestine colon si de aici diareea. Detoxifietea prin regim alimentar a ficatului pana la scaun normal dureaza 3 luni. O gastrita poate dura si 2 ani. Nu mancati legume si fructe crude (acidoza, nu va uitati pe net ca regimurile pentru diaree scrise chiar de medici nu sunt bune) nu fumati, nu beti apa decat fiarta si racita. Branza desarata carne slaba numai fiarta si legume fierte, peste slab, numai ceai musetel si galbenele cu pauze pana la vindecare. Mancati putin si des. Va scad indicii glicemici colesterol trigliceride si multe multe. Incepeti sa va simtiti minunat ceea ce inseamna ca incepeti sa va vindecati. Cand v-ati trezit si aveti chef de viata inseamna ca sunteti pe drumul bun. Cu regim alimentar se vindeca orice boala. Sanatate va doresc. Scrieti-mi am trecut prin multe si acum sunt ok , nu iau medicamente de niciun fel am tensiune 13 cu 8 si dorm bustean. Faceti-va prieteni care sa va sustina moral. Nicio boala nu se ia decat empatic sau daca aveti rani deschise.
Nu exista virusi nici de pojar nici hepatita (este doar o intoxicare a ficatului care duce la infectii urinare. Ficatul este in directa legatura cu infectiile urinare), nici sida, nimic. Ne-au mintit ca sa capete fonduri . Este cumplit, pe mainile cui ne-am lasat vietile.

Edited by cincicinci, 08 February 2018 - 17:45.


#44
cincicinci

cincicinci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 20.02.2013
Ministerul sanatatii Germania a dispus Az 321-1021 A-4/96
"niciun cercetator nu a putut identifica existenta HIV"

#45
Corl

Corl

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 599
  • Înscris: 11.04.2006
E clar ca nu exista , poate a existat  dar era un virus mic si l-a dus vantul pana la marginea pamantului unde a cazut .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate