Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum curat gletul de pe perete

Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?
 

verificare firma (nu am stiut unde sa scriu in alta parte)

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
7 răspunsuri în acest subiect

#1
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 16.10.2003
Salut,

Stie cineva pe ce site pot verifica daca exista o firma in Germania, folosind numarul de inregistrare?


Am acest numar, unde pot sa verific?

BERLINER ZUCKER GmbH
Registered Office: Joachimstaler Str. 4, 10623 Berlin, Deutschland
Company No:  9693144 DSCHL 14

Vreau sa plec in afara si vreau sa ma asigur ca nu-mi iau vreo teapa. Din cautarile mele pe net, care nu prea au dat roade, imi cam miroase a pute mai ales ca-mi cer niste banuti pentru autorizatia Gewerbe ce sa-i trimit la un cont bancar.

Multumesc.

#2
pierre_de_timp

pierre_de_timp

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 12.251
  • Înscris: 30.12.2007
si daca exista, asta nu iti garanteaza ca nu e teapa.

Dar tu vrei sa pleci in vacanta sau sa muncesti pe acolo?? Ca nu inteleg de ce ai deschis subiectul  la "vacante in strainatate"

uite ca adresa exista. Daca exista acolo un Berlinerbratwurst e.K.‎ de ce nu ar exista si un berliner zucker? :lol:

Si uite ca aia cu bratwurstul au si telefon.

Joachimstaler Straße 4 10623 Berlin Germany‎
+49 30 78081001

Suna-i si intreaba.

#3
virtualx

virtualx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.600
  • Înscris: 30.05.2005
hai frate , cati nu s-au tepuit trimitand bani intr-un cont ? iti dau si eu un cont si iti zic vireaza acolo ca iti dau viza :D  !

#4
Madib

Madib

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 127
  • Înscris: 16.10.2003
mda, dar eu vreau sa verific daca exista firma inregistrata la ei cu asemenea nume si adresa, cum se verifica la noi pe site-ul de finante.
rog moderatorul sa mute threadul unde ii este locul, nu am stiut unde sa-l deschid.

#5
Plicea

Plicea

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 693
  • Înscris: 22.04.2013
Nu te mai obosi sa verifici pentru ca e teapa sigura.
     Nici o firma nu cere bani inainte de angajare.
Daca are nevoie de muncitori, plateste ea taxele cu pricina, care sunt de obicei modice 5-20 euro.
   Nu are rost sa verifici firma cu pricina. Orice idiot poate sa gaseasca pe internet detalii despre o firma reala din Germania.
     Nu da niciodata banii inainte ca la curve.


#6
gabiro20

gabiro20

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 25.06.2010
Am gasit o firma cu numele asta dar e alta adresa si alt cod postal:  http://www.telefonde...0308823013.html

#7
gabiro20

gabiro20

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 2
  • Înscris: 25.06.2010
Exista o hotarire de guvern din 2005 (HOTĂRÂRE Nr. 363 din 28 aprilie 2005 ) care a parafat o ÎNŢELEGERE între Ministerul Muncii, Solidarităţii Sociale şi Familiei din România şi Agenţia Federală a Muncii din Germania (B.A) cu privire la prestarea unei activităţi cu durată determinată.
Conform acestei intelegeri un cetatean roman poate fi angajat pe teritoriul Germaniei in calitate de :
- lucrător sezonier pe o perioadă de până la 4 luni într-un an calendaristic ;
- ajutor de lucrător în parcurile de distracţii pe o perioadă de până la 9 luni într-un an calendaristic;
- ajutor casnic în gospodăriile cu persoane care necesită îngrijiri speciale pe o perioada de pina la 3 ani.;
Toate aceste 3 tipuri de angajari sunt posibile numai atunci când au loc în cadrul acestei înţelegeri. Precizez ca in privinta lucratorilor sezonieri cele doua institutii din cele 2 tari stabilesc anual atit contigentul ( numarul de lucratori) cit si conditiile de mediere si deplasare a muncitorilor romani.
  In concluzie, angajarea lucrătorilor români în calitate de lucrători sezonieri in Germania se poate face numai la cererea B.A., iar B.A nu face nici un contract de mediere cu o persoana juridica sau fizica din Romania, fiindca  in Romania are un singur partener si acest partener este Ministerul Muncii, singurul indreptatit sa faca recrutarea acestora.
In consecinta,  toate anunturile date de persoane fizice sau juridice care recruteaza muncitori romani pentru o activitate sezoniera in Germania sunt incorecte si  inselatoare .  Cele mai multe dintre ele se dovedesc a fi retele de trafic de munca, care se finalizeaza cu promisiuni neonorate ale angajatorilor, contracte nerespectate, conditii inumane de lucru
http://consilierjuri...ri-in-germania/

#8
zipzooe

zipzooe

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 5
  • Înscris: 13.02.2010
Referitor la firma de dulciuri(BERLINER ZUCKER GmbH  ) ,am gasit-o si eu pe net care cauta sezonieri.
Am trimis un mail la ei si iata ce am primit de la ei. Va rog sa spuneti o parere,sunt curios. va multumesc si sa ma scuzati dak am gresit cu ceva , e prima data.


BERLINER ZUCKER GmbH  selecteaza muncitori romani care sa-si desfasoare activitatea, la BERLIN, GERMANIA, in FABRICA DE DULCIURI.

Locurile de munca disponibile sunt de lucratori la banda care asigura fluxul de materie prima necesar utilajelor de productie.

CANDIDATUL IDEAL:

Persoane ce detin cetatenia Romana, femei sau barbati, din toate judetele tarii, varsta minima 19 ani, studii minime sau medii, apte din punct de vedere fizic.

Se pune accent pe seriozitate, dorinta de munca, punctualitate si adaptabilitate.

Pozitiile pentru care se efectueaza recrutari sunt pentru Lucratori in  FABRICA DE DULCIURI - calificati sau necalificati dar se pune accent pe dorinta de a invata si pe sarguinta[

[Nu se cere cunoasterea limbii germane deoarece coordonatorii echipelor vor fi romani dar aceasta constituie un avantaj.


BENEFCII:

[]Salariu fix NET 1.500 EUR + cazare asigurata gratuit in conditii civilizate la standarde europene + masa de pranz asigurata gratuit + transport gratuit

[Contractele se incheie pe durata determinata de 03 luni cu posibilitate de prelungire
Programul de lucru este de 8h/ zi + 1h pauza de masa, 5 zile/ saptamana
Plecarea se va efectua in data de 25 SEPTEMBRIE cu autocarul
MODALITATE DE APLICARE:

Pentru a aplica pentru unul dintre job - urile scoase la concurs trebuie sa trimiteti un singur email la adresa care sa contina obligatoriu urmatoarele elemente:
[/font]



1. CV limba romana sau germana;
2. Cartea de Identitate sau Pasaport (puteti opta pentru stergerea informatiilor personale, ex: CNP, serie si numar);

si raspunsurile la urmatorul Mini Interviu:


3. Ce anume considerati ca va recomanda pentru a fi selectionat(a)?;

4. Unde va vedeti peste 5 ani?
5. V-ati gandit vreodata sa emigrati impreuna cu familia intr-o alta tara?

COSTURI:

[Pentru persoanele care au mai lucrat legal in GERMANIA si detin autorizatie de munca, NU exista costuri.



Persoanele care NU detin autorizatie de munca pentru GERMANIA dar care vor fi selectate, trebuie sa plateasca o taxa in cuantum de aproximativ 80 EUR reprezentand costurile pentru intocmirea documentelor de lucru in momentul confirmarii locului in echipa.
IMPORTANT:

Inainte de a aplica pentru un job in cadrul Companiei BERLINER ZUCKER GmbH


- va invitam sa cititi cu atentie toate aspectele stipulate mai sus;
- sa verificati daca va incadrati in profilul angajatilor pe care-i cautam;
- sa verificati daca aveti posibilitatea financiara de a participa la campania noastra de recrutare,;
- sa ne trimiteti toate documentele solicitate si sa raspundeti la intrebarile enuntate mai sus.

MENTIUNI FINALE:
Persoanele care nu indeplinesc cumulativ conditiile enuntate, precum si aplicatiile incomplete vor fi descalificate.
Sunt acceptate aplicatii din parte mai multor membri ai unei familii, cupluri etc.
Selectia directa, se desfasoara online, in sistem blitz, iar in cazul in care nu primiti niciun raspuns in termen de 48h de la aplicatie, rezulta ca nu ati fost selectati.
NU colaboram cu agentii de recrutare/ mediere a fortei de munca, NU platim si NU percepem comision de recrutare.
Persoanele selectate vor fi contactate individual.

Va dorim mult succes

IOANA MARINESCU

REGISTERED OFFICE: PARISER PLATZ 4A 10117
COMPANY NR 9693144 DSCHL 14
TEL: +4930726115100

Editat de zipzooe, 04 septembrie 2013 - 23:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate