Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Allview Viva Q8

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

 BlueHazard, on 18 august 2014 - 20:57, said:

Mersi de ajutor, dar cautam sa vad cum trage: 3GP sau MP4? Si la ce bitrate.

acum am vazut ca te refereai la video... ce sa-ti zic, eu am telefon de la Allview, un P5quad, el filmeaza nativ 3gp dar cu o anumita aplicatie nu doar ca filmeaza mp4 ci mai are si br selectabil si fps pana la 50 (nativ e la 30fps)

#38
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Poti sa-mi zici si mie aplicatia, please?

#39
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004

 BlueHazard, on 19 august 2014 - 15:12, said:

Poti sa-mi zici si mie aplicatia, please?

Se cheama Snap Camera HDR: https://play.google....ginz.snap&hl=en ... merita fiecare leutz (si nici nu e scumpa)

Edited by nanashu, 19 August 2014 - 16:25.


#40
Anghiari

Anghiari

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.10.2014
Imi puteti sune si mie va rog care este diferenta dintre Viva Q8 si Viva Q8+ ? Ma bate gandul sa cumpar tableta viva q8+ si nu stiu ce are nou. Credeti ca merita tableta ? Ajunge la 5 ore bateria ? Multumesc.

#41
nanashu

nanashu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,036
  • Înscris: 18.08.2004
cred ca cel mai bine trimiti un mail la Allview si ii intrebi pe ei... dar imi e teama ca o sa-ti raspunda ca nu exista Viva Q8+ (pe site nu apare si ei listeaza tot)

se para ca Viva Q8+ este varianta cu 16giga, cam asta-i diferenta ;)

#42
gabriel011

gabriel011

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 02.06.2014
eu am luat viva q8 comandata si mi-a venit  q8 plus,ma rog nu asta e ideea,ideea este ca tableta este vai de capul ei,procesor grafic octa-core(se misca ca un singlecore) acel quad-core d un 1GHz zici ca e un dual-core mediatek de 1.3,gta 3  merge ff bine dar real racing 3 incarca sa-l deschida in meniu cam 1 min !! si cursele sunt cu un lag mic dar se simte, conectivitate la wi-fi extrem de proasta,autonomie la fel, deci "recomad" si eu  tableta

#43
papimario66

papimario66

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 17.04.2014
Salut sunt nou în android!
Cum fac să transfer poze din aceasta tabletă prin usb la pc, nu dispun de card sd, nici wifi ( pentru ftp ) . momentan !
Când o conectez prin usb nu îmi apare nici o opțiune de transfer fișiere ?

Edited by papimario66, 29 December 2014 - 17:12.


#44
sooony

sooony

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 01.08.2009
Salut. Va rog lamuriti-ma cum sta treaba cu impartirea memoriei. Zice ca are doua memorii interne, una de 2 gb si una de 2,6 gb. Dar restul pana la 8 gb?

#45
fln_sinbad

fln_sinbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 13.11.2014

 sooony, on 05 ianuarie 2015 - 22:45, said:

Salut. Va rog lamuriti-ma cum sta treaba cu impartirea memoriei. Zice ca are doua memorii interne, una de 2 gb si una de 2,6 gb. Dar restul pana la 8 gb?
2 gb este memoria unde isi instaleaza aplicariile gen: facebook, shazam, mx player...etc! Aplicatiilejocurile ce au mai multi gb...se intaleaza in memoria de 2,7, tot aici se downloadeaza si ce se descarca de pe net. Aceasta este memoria de 8 gb. Tableta a avut o memorie mai buna...dar dupa ce a primit update ul la kit kat la atat a ramas spatiul utilizabil. Pentru pozemuzica = card!

#46
malditu

malditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 27.10.2007
Salut.
Am incercat sa conectez tableta prin cablu hdmi la un tv LG La660 prin mufa micro hdmi și nu mi-o recunoaște tv-ul.
Aș dori sa știu dacă și alți utilizatori s-au confruntat cu aceeași problemă.
Multumesc.

#47
fln_sinbad

fln_sinbad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 13.11.2014

 malditu, on 15 martie 2015 - 23:45, said:

Salut.
Am incercat sa conectez tableta prin cablu hdmi la un tv LG La660 prin mufa micro hdmi și nu mi-o recunoaște tv-ul.
Aș dori sa știu dacă și alți utilizatori s-au confruntat cu aceeași problemă.
Multumesc.
De unde ai cablu hdmi? Daca e cumparat de pe "piata" si nu de la allview...mufa trb taiata putin! Tableta are mufa mai adanca si un cablu normal cand este bagat nu face atingere cum trebuie...asa am patit si eu, dar dupa ce am decupat mufa de jur imprejur vreun milimetru...merge fara probleme!

#48
malditu

malditu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 27.10.2007

 fln_sinbad, on 16 martie 2015 - 19:29, said:

De unde ai cablu hdmi? Daca e cumparat de pe "piata" si nu de la allview...mufa trb taiata putin! Tableta are mufa mai adanca si un cablu normal cand este bagat nu face atingere cum trebuie...asa am patit si eu, dar dupa ce am decupat mufa de jur imprejur vreun milimetru...merge fara probleme!
Cablul este" Energizer",luat de la un magazin Internity, o să încerc să decupez plasticul care înconjoară mufa să o fac să intre mai adânc în tabletă.
Mulțumesc mult pentru ajutorul tău. :D


#49
BlueHazard

BlueHazard

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,347
  • Înscris: 18.06.2010
Asa am facut si eu. Am facut rost de un cablu Sony Ericsson, si am mai taiat din mufa, ca sa intre complet, si merge. SI am dat doar 2,5 lei pe el :D

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate