Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024
 Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 

Explicatie vis

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#73
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostChristie2, on 10 august 2013 - 07:54, said:

Ma bucur ca ai impartasit cu noi toate astea.
Cred ca e un dar de la Dumnezeu si nu ar trebui suprmat, doar folosit intr-o directie buna. Posibil ca e transmis ereditar.
Nu cred ca ai de ce sa te simti vinovat, de exemplu faza ca a murit prietenul fetei de care iti placea tie nu cred ca are legatura cu tine, tu doar ai presimtit acest lucru, nu l-ai provocat. Moartea omului e scrisa undeva. Asa era si Parintele Arsenie Boca, de exemplu si mai sunt multi, cum era si cel care ti-a spus tie niste lucruri, si ei ar fi trebuit sa-si suprime darurile? Nu cred.Posted Image
Nu, ei nu ar trebui sa le suprime, dar, noi, oamenii de rand inca nu avem dezvoltat simtul "umanitatii" asa bine. Spre exemplu, eu, desi nu am un caracter violent, nu urasc oamenii si nu sunt invidios, traiesc intr-o societate in care toti lupta pentru bani si putere, o societate unde tot timpul exista si va exista o concurenta pe piata care se vrea doborata, intotdeauna o sa existe dispute, dusmani, sau alte lucruri neortodoxe. Traind in asa societate zilnic, si avand puterea sa controlez acest dar, nu pot promite ca nu l-as folosi in interes personal pentru a castiga diverse, urmarile pentru altii fiind destul de urate.
Preotii aia, traiesc in liniste, in meditatii, in rugaciuni, ei nu au concurenta pe piata, nu au nevoie de bani sau putere, etc. Nici macar nu au dusmani, fapt pentru care ei merita sa posede aceste daruri deoarece traiesc in societatea lor, un loc linistit, putin in afara sistemului nostru de viata.
Oricum, o sa-mi deschid un topic propriu in care sa discutam despre aceste lucruri. Multumesc tuturor de pe-aici pentru sustinerea si multumirile de care a-ti dat dovada.

#74
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Btw, am remarcat ca de fiecare data cand visez nu pot sa alerg dar pot sa zbor si sa ma teleportez, which is kinda cool.

#75
Business_style

Business_style

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,207
  • Înscris: 10.07.2010

View PostDjMx, on 10 august 2013 - 18:26, said:

Btw, am remarcat ca de fiecare data cand visez nu pot sa alerg dar pot sa zbor si sa ma teleportez, which is kinda cool.
Inseamna ca esti aerian :) glumesc .

#76
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012
http://forum.softped.../#entry13618277
A deschis un topic !

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate