Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Explicatie vis

- - - - -
  • Please log in to reply
75 replies to this topic

#37
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012

View PostDjMx, on 04 august 2013 - 13:40, said:

Se poate aplica doar partea cu nesiguranta, ca eram in perioada BAC-ului, si deh, viitorul meu si toate cele, in rest a fost o perioada chiar foarte misto, acum sunt nostalgic cand ma gandesc la vremurile respective.Posted Image

Şi ai luat BAC-ul?
Sau ce contează? Seminţele tot acelaşi gust "are" Posted Image
Glumesc

#38
taosil

taosil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 774
  • Înscris: 15.04.2009
Ok au trecut 4-5 zile, nu am murit nici eu, nici rude de ale mele .. cel putin cat stiu eu .
Dar a fost o faza de cacao, eu am plecat la strand, intre timp au venit ai mei pe la mine, si m-au dat pierdut la politie :)). In fine  o poveste lunga( cu prostii ), dar ai avut dreptate Business_style, am fost foarte nervos :))

U got skills :)

#39
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012
Ceva e ciudat in vise.Chiar daca esti de 1 secunda in acea lume,stii foarte bine care e scopul tau si ce trebuie sa faci.Am visat si eu de foarte multe ori,chiestii gen : sunt urmarit de niste necunoscuti prin zone destul de izolate.Alerg alerg,pana dau de o fundatura,vad foarte clar cum vin necunoscutii spre mine..si deodata ma trezesc.Mai visez de multe ori lucruri normale,un fel de secventa dintr-o zi normala.Cateodata fug de ceva sau de cineva pe niste scari dintr-o cladire.Mentionez ca mai visez de multe ori "caderea in gol".Mai multe detalii nu stiu,visez..dar retin foarte rar !

Edited by GoldMasters, 05 August 2013 - 17:31.


#40
criztu

criztu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,298
  • Înscris: 03.09.2002

View Posttaosil, on 31 iulie 2013 - 07:45, said:

Am avut un vis straniu .. am visat ca imi batea la usa, la apartamentul meu, o fata tanara ( 4-5 anisori ), si ma psst-ia. Cand am deschis usa se uita nervoasa la mine, si mi-ai zis ceva, dar nu am inteles ce.
Citeste Carl Jung - arhetipurile din vise. Cica "casa/apartament" in vis e reprezentarea pt corp.

Edited by criztu, 06 August 2013 - 04:56.


#41
fsoare03

fsoare03

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 490
  • Înscris: 08.11.2007
salutari!
poate cineva sa-mi explice asta?
m-am trezit dintr-un vis azi noapte, transpirat fleasca, dupa care nu ma mai lua somnul!
de la niste firimituri de paine, aruncate-n fata de nevasta-mea, am batut-o! ma rog, nu bataie d-aia sora cu moartea, ci cateva palme trase...
m-a tulburat foarte tare chestia asta, ca n-am facut-o niciodata! suntem casatoriti de peste 17 ani! ciudat este faptul ca eram la soacra-mea acasa (!?!?!), chit ca avem casa noastra! si a-nceput sa se-mbrace, zicand ca "plec la mama!" era la ma-sa acasa oricum.... anyway, apoi au inceput sa se perinde pe la usa de la intrare diferite persoane, de gen masculin, care intrau si ieseau ca la ei acasa! unul dintre ei prieten cu cumnatul meu, din liceu, care parea foarte familiar acolo...
nu stiu ce sa zic!
voi?

#42
rola_ocb

rola_ocb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,216
  • Înscris: 17.10.2012
eu am un vis si mai ciudat dar cam explicabil avand in vedere ca sunt pescar Posted Image , am visat ca eram in sun plaza si cautam un magazin, m-am urcat cu un lift si eram singur in el pe la etajul 4 din 10 (wtf?), cand deodata s-a blocat liftul si am inceput sa cad in gol, dupa ce am cazut toate 4 etajele am ajuns cu liftul intr-un tunel care se continua pe sub pamant (wtf?), apoi dupa cateva sute de metri de mers underground, sunt aruncat cu tot cu lift dintr-un canal de la marginea dambovitei si cad in apa Posted Image , liftul are usile rupte dar eu n-am patit nimic, asa ca ies si ma urc pe o teava groasa care trece prin apa de la un mal la celalalt si ma uit la 2 copii care pescuiesc obleti de pe mal, si in jurul tevii vad o gramada de obleti, dupa asta, habar n-am cum dar ma trezesc cu o lanseta in mana si incep sa pescuiesc la jig dupa biban dar prind tot obleti Posted Image si cam asta e ca dup-aia m-am trezit, sunt 99% sigur ca am visat chestii din trecut dar totusi sunt curios ce alta explicatie paranormala ar putea avea Posted Image

#43
Christie2

Christie2

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,203
  • Înscris: 01.08.2013
Bussines_style, ai treabaPosted Image

#44
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009
Am si eu o intrebare: de ce atunci cand adorm la inceput, am un vis de 2-3 secunde in care cad in gol, apoi ma trezesc.
Este enervant!!!

#45
cephalophodes

cephalophodes

    .★☆ ★☆ ★☆ ★☆.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,493
  • Înscris: 22.09.2011
=))..doar atat?? hai poate scriem o carte..:P

View Postdanutz96, on 06 august 2013 - 13:33, said:

Am si eu o intrebare: de ce atunci cand adorm la inceput, am un vis de 2-3 secunde in care cad in gol, apoi ma trezesc.
Este enervant!!!

si eu...dar nu vis.......visul asta-l aveam cand eram mic.....sau ma alerga cineva si mie-mi amorteau picioarele...

#46
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012

View Postdanutz96, on 06 august 2013 - 13:33, said:

Am si eu o intrebare: de ce atunci cand adorm la inceput, am un vis de 2-3 secunde in care cad in gol, apoi ma trezesc.
Este enervant!!!

În fiecare seară? Dacă da, atuncea e grav...

#47
danutz96

danutz96

    Iritabil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,713
  • Înscris: 17.12.2009

View Postburn_day, on 06 august 2013 - 15:56, said:

În fiecare seară? Dacă da, atuncea e grav...
Cam o data pe saptamana. Nu de foarte multe ori oricum, dar cand se intampla e enervant.

#48
burn_day

burn_day

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 420
  • Înscris: 01.08.2012
Căzăturile în gol reprezintă ceva rateu pe care lai dat... Ceva ce te "macină" rău.

Edited by burn_day, 06 August 2013 - 17:15.


#49
GoldMasters

GoldMasters

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 19.08.2012

View Postdanutz96, on 06 august 2013 - 17:04, said:

Cam o data pe saptamana. Nu de foarte multe ori oricum, dar cand se intampla e enervant.

lol, o data pe saptamana.Din cate stiu,genul de vise apar cand esti foarte foarte obosit.Eu am noroc daca prind "caderea in gol" de 25 de ori pe an

Edited by GoldMasters, 06 August 2013 - 17:15.


#50
edy_wheazel

edy_wheazel

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 50,989
  • Înscris: 31.07.2007

View Postfsoare03, on 06 august 2013 - 06:06, said:

de la niste firimituri de paine, aruncate-n fata de nevasta-mea, am batut-o!

Inseamna ca se scumpeste painea!!

#51
beku111

beku111

    Membru legendar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,452
  • Înscris: 06.12.2012
Parca zicea ca se ieftineste ?!!?!!?

#52
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Am un vis, şi anume că într-o bună zi această naţiune se va ridica şi va trăi conform adevăratului sens al credinţelor sale: acest adevăr este de la sine înţeles pentru noi: toţi oamenii sunt egali.
Am un vis, că într-o bună zi fiecare vale se va înălţa şi fiecare munte se va apleca. Locurile cu gropi vor fi netezite, la fel şi cele denivelate. Iar splendoarea lui Dumnezeu ni se va revela, ca tot ce e din carne să o vadă.

#53
DjMx

DjMx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,051
  • Înscris: 04.07.2009
Iarasi bei in timpul saptamanii ?

#54
NASTYPRIMUL

NASTYPRIMUL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 20.09.2008
Nu e adevarat ca visele sint inverse fata de real.
Eu am mai mult din astea directe. Cu verificare ulterioara.
Alea inverse parca erau in copilarie. De fapt atunci aveam un amalagam in vise.
De exemplu chiar si alea ciudate. Un exemplu ca zburam pe fatada blocului. Era vorba de o renovare a blocului, ce a fost ulterior blocului. Dar nu eu am zburat pe acolo ci lucratorii.

Sau o alta ciudatenie de vis. Ca se defacea peretele balconului si parca cadea si era pericol de cadere acolo.
Atunci credeam ca e ceva aiurea. Nici nu imi inchipuiam de un termopan ce inlocuieste acea portiune de balcon, ce chiar a ramas gol citeva ore.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate