Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Achizitie TV 3D

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
gabi_tz

gabi_tz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 19.11.2007

 tomahok77, on 17 august 2013 - 10:55, said:



Am luat si eu ieri un LG 42LA620S cu versiunea  de firmware 03.20.33 si am 2 probleme:

1 - aceiasi chestiune descrisa de tine, nu ruleaza mkv ( am convertit un trailer din avi in mkv cu Divx plus converter )

2 - nu imi dau seama daca am facut sau nu corect si pana la capat inregistrarea DivX. am urmat pasii: cont pe dvix plus player - trecut codul din tv ( dispozitiv asociat / setari / DviXź VOD Inregistrare) -  am downloadat filmul ...si de aici ciudatenia, pt. ca filmul l-am incarcat pe un hard extern care odata introdus in tv nu vedea filmul pe el , dar cea mai mare problema e ca nu mai vad deloc hardul in laptop !!!....in schimb il pot folosi sa inregistrez pe el de pe tv cu Time Machine II...ciudat rau, ca nu vad hardul cand il pun la laptop.
Revenind cu problema inregistrarii sau nu ? la DivX...nu mi-e clar daca s-a facut sau nu pt. ca desi am reusit sa deschid filmul descarcat de DviX la inregistrare ( prin Nero Media Home 4 ), el nu ruleaza decat cu sunet fara imagine iar pe pc la fel cu o imagine criptata...parerea mea e ca o fi ceva eroare la descarcarea lui, acum nu stiu ce sa zic..si in plus in continuare cand intru in "dispozitiv asociat / setari / DviXź VOD Inregistrare" , imi zice ca este necesara inregistrarea dispozitivului si-mi da codul....insa cand intru in Dvix player imi vede tv la dispozitive inregistrate. Am incercat sa-l "deregistrer" , dar imi cere un cod pe care eu nu-l gasesc nicaieri si nu e cel cu care am inregistrat....

In rest, sunt f multumit de el, insa am abia o zi de relatie cu acest tv.

Merci anticipat pt eventualele sfaturi la problemele de mai sus.

PS: o chestiune de verificat la cumparare, n-am gasit in cutie suruburile de prindere a suportului, parerea mea ca le-au sutit aia de la magazin ca nu cred ca un producator se zgarceste sa puna 8 suruburi la pachet...noroc ca am avut ceva prin casa.

PS2: Ca si info. pt cine e interesat, pana pe 21.08 ( aprox, trebuie verificat) Metro are acest produs la 2999 lei, in pret fiind inclusa si o camera video 3D LG  si 10 rate fara dobanda ( 300 lei pe luna , fara avans), aprobat in 30 de min.
Legat de mkv.tv-ul merge cu mkv cu sunet dts, insa nu mai merg cele cu imaginea pe format 10 bit. A nu se intelege ca nu merg deloc mkv-urile. Te sfatuiesc sa iei un sample mkv de pe net si sa faci proba. Eu sunt nemultumit ca atunci cand l-am luat avea un firmware mai vechi si mergeau toate mkv-urile, fara exceptii. Poate o sa repare si treaba asta intrun update viitor. Am vazut ca a aparut deja alta versiune de firmware pe site. O sa incerc si cu aceea.

#38
gabi_tz

gabi_tz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 19.11.2007
am pus ultimul firmware 03.20.40, insa mkv-urile cu imagine pe 10bit tot nu merg. la prima vedere nu vad alte modificari.

#39
tomahok77

tomahok77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 24.02.2006

 gabi_tz, on 17 august 2013 - 22:31, said:

am pus ultimul firmware 03.20.40, insa mkv-urile cu imagine pe 10bit tot nu merg. la prima vedere nu vad alte modificari.
ciudat..si mai ciudat ca nu poti vedea nicaieri care sunt modificarile de la o versiune la alta inainte de instalare.
cum ai pus firmware-u..de pe stik?

#40
gabi_tz

gabi_tz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 886
  • Înscris: 19.11.2007

 tomahok77, on 18 august 2013 - 10:23, said:

ciudat..si mai ciudat ca nu poti vedea nicaieri care sunt modificarile de la o versiune la alta inainte de instalare.
cum ai pus firmware-u..de pe stik?

da, de pe stick

#41
THE BOSS

THE BOSS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 01.10.2005
Am o intrebare, un cunoscut are LG 42LA640S legat prin mufa scart la un receiver Satelit DIGI, poate face inregistrari pe stick sau HDD extern de pe canalele care intra in TV prin receiver? Sau pentru inregistrari trebuie sa aiba cablu TV?Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate