Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema imprimanta

Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...
 Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 

Probleme cu bichon-ul

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
xWhisky

xWhisky

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 11.02.2013
Salutare, am un bichon havanese si de curand l-am tuns la veterinar si i-a facut anestezie, cred eu ca nu a fost o anestezie pentru un caine foarte mic (are 1 an jumate si 5,5 Kg). Anestezie a fost facuta la ora 6 jumate seara iar el si-a revenit tocmai  ziua urmatoare dimineata. A fost foarte ametit si nu prea vedea bine insa pana la urma si-a revenit. Dupa asta parca numai este el, nu mai are acelasi chef de joaca cum era inainte, numai vrea sa mearga afara, sa stea numai in casa langa mami, se sperie daca ii pun mana pe spate.... Inainte venea la mine la calculator si incepea sa planga ca sa ma joc cu el si acuma nici afara numai vrea sa iasa. Vreau sa stiu daca isi va reveni, daca va avea din nou aceasi energie, aceasi pofta de joaca. Acuma pe 27 voi pleca la mare cu familia si desigur ca o sa-l luam si pe el.

Scuzati greselile de ortografia dar m-am grabit putin.

Edited by MembruAnonimisky, 20 July 2013 - 23:54.


#2
Freddy12

Freddy12

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,495
  • Înscris: 15.09.2010
De ce l-a anesteziat pentru un simplu tuns? Ar trebui să chimbi frizerul. Am dus la tuns de-a lungul anilor mai mulți câini și nu s-a pus niciodată problema de anestezie. Chiar acum am unul care nu suportă nici să-l perii dar când îl duc la tuns, îl urcă pe masa respectivă și îl leagă cu lesa de suport și nu mai are încotro.Faptul că și-a revenit atât de greu ar puteafi din cauza unei supradozări a anestezicului sau din cauză că ficatul lui nu prea funcționează bine ceea ce e grav pentru un cățel atât de tânăr.

#3
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Am avut aceeasi problema, si-a revenit destul de greu, am schimbat frizerul,. Cauta pe cineva sa tunda fara anestezie, cei care anesteziaza sunt niste dobitoci.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate