Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Cazare si mancare in Franta

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
andrei_222

andrei_222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.12.2012
Ma poate ajuta cineva cu informatii referitoare la cam cat costa aproximativ pe luna macarea si chiria intr-unul dintre urmatoarele orase:
Paris, Toulouse, Strasbourg, Bordeaux, Marseille, Lyon?
Orice informatie imi este de mare ajutor.

#2
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012
Daca e mai la exterior in cartiere pline de ciori de care se feresc toti, chiria va fi ieftina, daca e mai in oras si cartier mai curat va fi mai scump. Chiria poate varia intre 300-400 si 700-800 (poate si mai mult, depinde de preferinte) .
Mancarea pentru o singura persoana pe luna ar fi undeva la 300-400 de euro ca sa mananci relativ bine :), daca sunt 2 persoane undeva la 500-600. La banii astia manci relativ bine, depinde si de unde cumperi :)

#3
andrei_222

andrei_222

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 14.12.2012
3-4 sute mancarea? Mi se pare cam scump, pt. ca anul trecut eu am fost in Anglia si cheltuiam cam 100 lire pe luna cu mancarea, dar recunosc ca mai si gateam cate ceva. Cumparam din Aldi, unde era cel mai ieftin si rareori din Lidl.
Cand zisesi 300-400 te-ai referit la cat platesti in caz ca nu mai dedici timp gatitului?

Edited by andrei_222, 15 July 2013 - 15:10.


#4
Andreysc7

Andreysc7

    3D Modeler / Automotive Artist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 05.02.2012
Am zis si mai sus, sa mananci relativ bine. Poti si cu 150-200, doar ca na, acorzi mai mult timp gatitului. Si la 300-400 acorzi timp gatitului dar mai putin + ca in astia 300-400 iti mai iei si chestii gata facute :) . Dar asa cu 150-200, fiind o singura persoana, nu ai avea treaba daca ai sti sa gatesti si sa te descurci

#5
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
la mancare uita-te pe carrefour franta si iti faci idee de preturile din market, sunt cam ca la noi preturile, unele produse sunt mai ieftine, altele un pic mai scumpe
chiria variaza ca in orice oras in functie de zona, marimea apartamentului si facilitati. plaja de variatie e mare.

#6
conrad1

conrad1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 188
  • Înscris: 06.02.2007

View Postandrei_222, on 15 iulie 2013 - 15:09, said:

3-4 sute mancarea? Mi se pare cam scump, pt. ca anul trecut eu am fost in Anglia si cheltuiam cam 100 lire pe luna cu mancarea, dar recunosc ca mai si gateam cate ceva. Cumparam din Aldi, unde era cel mai ieftin si rareori din Lidl.
Cand zisesi 300-400 te-ai referit la cat platesti in caz ca nu mai dedici timp gatitului?
100 de lire pe luna vine cam 3 lire si ceva penny pe zi ,habar nu am cum te poti descurca in Anglia cu 3 lire pe zi ,sau poate  ai fost in perioada Ramadanului si mancai numai o data pe zi .

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate