Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

S-a lansat Indygen pentru “the smart connected generation”. Ce este, de fapt?

- - - - -
  • Please log in to reply
434 replies to this topic

#19
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Din cate stiu, tinerii nu se omara cu cititul ziarelor pt. informare, fie ele si online, apoi Vodafone n-a lansat niciun comunicat de presa iar site-ul arata jalnic, info e greu accesibila.... Una peste alta, oferta parca e gandita special pt. a fi un esec, ca si Zonga!

Edited by IP-XCENTRIC, 08 July 2013 - 21:59.


#20
12341234

12341234

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 279
  • Înscris: 20.01.2013
Ei mizeaza pe grupuri, de genul 2-3 studenti isi aduc toti prietenii in aceasta retea, pentru a comunica la pret redus.


Pentru cei ce nu au chef sa reincarce 7 euro +TVA pe luna, se aplica tarifele standard:
  • 7 centi +TVA / min national
  • 7 centi +TVA / sms national
  • valabilitate 1 an
Pai la prepay fara optiuni suplimentare, cam bate la fund celelalte cartele.
Cartela RCS-RDS e mai ieftina la SMS si apeluri catre fix, insa acoperirea e mult inferioara retelei Vodafone.

#21
IP-XCENTRIC

IP-XCENTRIC

    pResident Evil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,631
  • Înscris: 13.03.2004
Coincidenta sau nu, pt. ca tot s-au afisat rezultatele la BAC:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/j8l60WRiDGg?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#22
n3utr1n0

n3utr1n0

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,376
  • Înscris: 03.12.2012
ce idioti. omu de rand nu vrea indigen rahat. nu vrea sa fie spalat la creier cu un alt brand.

omu de rand vrea net pe telefon. chiar sub marca vodafone. asta vrea.



cand vad spalarea la creier.... cica net pe saturatelea cu 38 de lei. si defapt e doar un giga jumate.


e tipic unei firme cu probleme de imagine. le ascund sub alt brand.

#23
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Pentru ca brandul Vodafone nu prea mai starneste interes pt romani s au gandit sa vin cu un alt rahat care asa cum zice si ZF.ro nu aduce aminte de brandul Vodafone pentru care romanii au facut o mare antipatie,noile pupincurisme by Vodafone de genul vorbesti cu Marian la *222 iar dupa primesti un sms ca daca mai vrei info sa dai un reply si Marian o sa te caute chiar ma lasa rece,atitudinea companiei fata de client e una tot in scarba si asta o sa ii coste in continuare.
Atata timp cat ne vor trata in scarba vodafone e in declin total.

Edited by xperia_ray, 08 July 2013 - 23:23.


#24
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,142
  • Înscris: 04.02.2011

View Postxperia_ray, on 08 iulie 2013 - 17:29, said:

Ma refer la oferta asta pre paid,oameni plicitisti care chiar n au ce face,ba o ard pe MTV ba pe asta,retele fara sens
Aia e drept, chestia asta e fãrã sens, zic și eu. Totuși, e ok pentru net într-o zonã în care mergi rar, de ex. dar ai doar semnal la Vodafone, na , zic și eu.

View Postjohnalex09, on 08 iulie 2013 - 16:16, said:

au tarif de 1 cent fara obligatia de a plati un minim pe luna
Ba da, tariful e pentru minim 7€ pe lună, dacă încarci mai puțin ai 3 cenți. Totuși, nu e rău.

#25
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,142
  • Înscris: 04.02.2011
E chiar ok, la 7€ primești 500 de unități =500MB la viteză maximă, apoi ai 7€ să-i folosești cum vrei, 700 MB în aceea lună, ai în total 1200MB sau la 3 cenți/MB cam 233MB dar pe care ai putea să-i folosești într-un an. Ar fi o chestie foarte interesantă pentru mici stații meteo autonome, chestii de automatizări/semnalizări. Eu o să-mi portez un număr acolo să-l folosesc în cazuri izolate sau pentru teste. Tot ce sper e ca netul să fie cu adevărat fără restricții.

#26
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Indygen = Vodafone , deci in concluzie :

Totaya Ye , cu dedicatie piesa de mai jos :

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Sxg9TfOsPVE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by xperia_ray, 09 July 2013 - 01:24.


#27
Vodafonee

Vodafonee

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 551
  • Înscris: 22.06.2013
Toate ca toate dar numerotatie a interesanta. Si pe langa prefixul interesant, probabil ca o sa fie s i numere mai simple macar la inceput, nu 0722347584 sau 0733485827 de nici nu le tii minte. Sper sa se  gaseasca macar la inceput ceva gen 0799250250 sau 0799200300. Si pana la urma este tot Vodafone deci, dar sub alt nume, ceva gen Indygen by Vodafone.

Edited by Vodafonee, 09 July 2013 - 01:27.


#28
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
era ok daca vedea reteaua vodafone ca retea indy.

1. cum se tarifeaza apelurile vodafone - indy ?
2. merge transferat credit vodafone - indy si viceversa ?
3. merge portare prepay vodafone - indy ?
4. cartela indy se poate achizitiona pe puncte vodafone ?

#29
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,142
  • Înscris: 04.02.2011

View Postalecsandrius, on 09 iulie 2013 - 08:43, said:


3. merge portare prepay vodafone - indy ?

Trebuie să meargă, nu au voie să refuze portarea. Fraeri ar fi dacă ar face-o.

"tinerii" ăia de la SEO ce zic?
https://www.indygen.ro/
https://www.google.r...iw=1280&bih=906

Sau inovația la indygen e că nu se face SEO? :roflmao:

Quote

Ai o problemă și nu poți comunica cu tribul? Sună echipa noastră - e disponibilă de luni până duminică între 10.00 şi 22.00 la numărul 300 sau 0799.303.300 (30 cenţi/ apel).
Atenție! Este țeapă!! :w00t:
Dacă suni la nr. respectiv, se conectează  pentru 2 secunde și se închide! Iau banii la fraeri! Vomafone :death:

#30
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Buna alecsandrius,

Daca apelezi din Vodafone pe un numar de Indygen, se considera apel in retea si se taxeaza ca atare/se consuma din minutele in retea incluse.
Referitor la celelalte intrebari legate de reteaua Indygen, te rog sa ii contactezi prin intermediul canalelor de comunicare dedicate ( site, Facebook, departamentul Relatii cu clienti etc.)

Multumesc!

#31
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
Pai vodafone , voi nu stiti daca se poate tranfera credit de la voi la indy ?????? sau daca se poate lua cartela pe puncte ??????

#32
RoVal1972

RoVal1972

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,992
  • Înscris: 18.08.2005
Parca aparuse acum vreun an, doi o traznaie similara la Cosmote...cu niste maimutoi. Si a disparut. Presupun ca a avut un succes "imens".

Vodafone ar face bine sa si trateze clientii cu respect si sa fie "client oriented" in primul rand. Faptul ca si-au batut joc de call center ul lor, este primul element despre "we do not give a shit about clients...we care only about our profits/shares..." Intr-o vreme aveau un call center super OK. Apoi au inceput sa faca "restructurari". Au dat afara pe cei cu salarii "mari" din Bucuresti si si-au mutat call center ul la Ploiesti unde platesc mai putin...implicit oameni mai slab pregatiti. Apoi au bagat -o pe Miss XXX robotzica. Unde nu reusesti niciodata sa ajungi unde vrei. Deci totul pentru profit.
Nu, n-am lucrat la Vodafone. Nu am lucrat la competitori. Mi-e sila de corporatiile astea care isi bat joc de clientii lor. Am fost abonat Vodafone si am renuntat. Cand am trecut de pe abonament pe cartela, m au sunat pentru "retentie" dar se faceau ca nu pricep care era de fapt nevoia mea. Si culmea, mizeriile din corporatiile astea din RO se datoreaza exclusiv angajatilor romani, manageri.

#33
baducu

baducu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,196
  • Înscris: 21.08.2008
Am citit 2 pagini si tot ce mi-a sarit in ochi a fost:
"7 centi +TVA / sms national"
Nu le e rusine sa afiseze asa ceva?

#34
cristian0007

cristian0007

    Be a real Viber !

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,304
  • Înscris: 01.01.2007

View Postbaducu, on 09 iulie 2013 - 10:27, said:

Am citit 2 pagini si tot ce mi-a sarit in ochi a fost:
"7 centi +TVA / sms national"
Nu le e rusine sa afiseze asa ceva?

Sunt preturi pentru tineri,sa ii atraga.

#35
alecsandrius

alecsandrius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,607
  • Înscris: 26.04.2006
nu e restrictie voip, 1,5 gb sau 500 nationale la 7 euro+tva  nu e rau. merge incarcat cu cod vodafone, dar se pare ca nu merge portare.sa-ti schimbi numarul e o tampenie sia sa multi cara 2-3 telefoane dupa ei.  Era o idee daca o lasau ca si extraoptiune la cartela vodafone se testa piata se vedea cine activeaza sau nu . exceptand prostia cu numar nou oferta nu e chiar rea.

#36
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,142
  • Înscris: 04.02.2011

View Postalecsandrius, on 09 iulie 2013 - 10:43, said:

nu e restrictie voip, 1,5 gb sau 500 nationale la 7 euro+tva  nu e rau. merge incarcat cu cod vodafone, dar se pare ca nu merge portare.sa-ti schimbi numarul e o tampenie sia sa multi cara 2-3 telefoane dupa ei.  Era o idee daca o lasau ca si extraoptiune la cartela vodafone se testa piata se vedea cine activeaza sau nu . exceptand prostia cu numar nou oferta nu e chiar rea.
Am sunat la Vodafone RC, ei zic altceva. Tot la RC Vodafone am reclamat și nefuncționalitatea numărului lor de contact.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate