Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Haidem la facultate !

- - - - -
  • Please log in to reply
406 replies to this topic

#343
TDI-beez

TDI-beez

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 03.12.2007
Aline viața ramane aceeasi! ;)

#344
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Scuze ca te-am pus la corectat, Alin.
Stii cum este, scoala multa, prosteste.

Alin, esti student, masterand, sau ai fost?

Edited by medelin992, 27 January 2017 - 00:19.


#345
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010

View PostTDI-beez, on 26 ianuarie 2017 - 21:33, said:

Medelin992, tai-o. Ce faci cu ce ai in tara? Vinzi si dai de pomană.
Nu te uita in urmă. 1000-5000 de stupi faci si peste 25 de ani.
Învață, cunoaște-te, dezvoltă-te!
E mai simplu de zis, decat de facut.
Stii cum se spune: toate la timpul lor!
Daca nu le faci cand trebuie, a doua oara nu se mai iveste ocazia.

Edited by medelin992, 27 January 2017 - 00:30.


#346
alin972

alin972

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.09.2016

View Postmedelin992, on 27 ianuarie 2017 - 00:07, said:

Alin, esti student, masterand, sau ai fost?
Georgian, lumea ... este mica, nu ca ne-am cunoaste personal.
Nu te mai grabi, chiar daca timpul te preseaza.
BAFTA, LA EXAMENE!

Edited by alin972, 27 January 2017 - 06:10.


#347
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010

View Postalin972, on 27 ianuarie 2017 - 06:06, said:

BAFTA, LA EXAMENE!

La fel si tie!

#348
gabian22

gabian22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,630
  • Înscris: 26.01.2007

View Postmedelin992, on 26 ianuarie 2017 - 21:01, said:

Deci ce fac?
Incerca sa pui intrebarile astea si sa expui toata problema, colegilor tai sau celor cu care ai contact in tarile care te-ar tenta.
Este f posibil ca nici acolo lucrurule sa nu fie atat de frumoase/facile precum le vezi tu de aici iar iei sa te invidieze pentru stupii si utilajele care le ai deja.

Dupa parerea mea in companiile f mari lucrurile merg precum in comunism (pile cuostinte si relatii) primesc bonusuri mai ales aia de nu merita, se angajeaza/promoveaza rude/prieteni, directorii implementeaza programe/cumpara utilaje de la firma care sponsorizeaza mai bine chiar daca nu sunt cele mai bune/ieftine pt angajati......... etc.

#349
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 13.04.2007
Complicata treaba, spune asta tatal unei studente din anul IV, cu toate mediile de 10, bursa de performanta, etc., care se pregateste de un master intr-o tara (mai) civilizata.
Nu ca nu as fi de acord, este singurul meu copil, dar eu raman la ideea ca se poate si aici. Sau poate ma insel!

#350
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,521
  • Înscris: 27.01.2012
Corsica, daca citesc eu bine 'printre randuri', acum inteleg mai bine de ce-ti rupi tu spinarea cu producerea de rasaduri pentru vanzare, ca merita!


#351
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
medelinule, e frumos să gâlgâie seva prin tine, și chiar nu contează ce drum alegi acum, contează doar să nu îți pară rău mai târziu ca nu ai făcut la dreapta, așa cum simțeai, în pofida faptului că toți spuneau că la stânga e fericirea.

Ești în momentul potrivit ca să încerci ceva pe afară, măcar ca să ai un termen de comparație.

De asemenea, adaptarea la mediu este fundamentală atât pentru plante, cât și pentru oameni, ceea ce înseamnă să joci bine faza de ameliorare, faza de protcție fito, și oricare altă fază vegetală ți se cere, că de-aia ești inginer.

Nici nu știi unde o să fii peste 5 ani.

Nici noi, sperăm totuși să mai fim pe acilișea, prin bătătură.

Edited by jumborom, 28 January 2017 - 20:32.


#352
corsica

corsica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,945
  • Înscris: 13.04.2007

View Postsubway_guru, on 28 ianuarie 2017 - 13:44, said:

Corsica, daca citesc eu bine 'printre randuri', acum inteleg mai bine de ce-ti rupi tu spinarea cu producerea de rasaduri pentru vanzare, ca merita!
Nu vreau sa ma imbat cu apa rece. Nu pot tine fata la master 2 ani in Anglia cu banii de pe cateva mii de rasaduri. Eu vreau, sper sa nu citeasca si ea, sa-i demonstrez ca se poate si aici la noi, chiar daca nu ai parinti patroni sau rude in PSD.  Nu stiu ca sa zic, e complicat cu plecatul asta in afara, ma refer la tineri. Eu, la 52 de ani vad lucrurile intr-un anumit fel, ea, la 23 de ani, putin diferit, dar se vede ca e fata lu' tata.

#353
viotl

viotl

    Straight ahead ... middle of the road

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,552
  • Înscris: 03.04.2013
Felicitari, moshule.

#354
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010

View Postcorsica, on 27 ianuarie 2017 - 20:24, said:

Complicata treaba, spune asta tatal unei studente din anul IV, cu toate mediile de 10, bursa de performanta, etc., care se pregateste de un master intr-o tara (mai) civilizata.
Nu ca nu as fi de acord, este singurul meu copil, dar eu raman la ideea ca se poate si aici. Sau poate ma insel!

Felicitarile mele pentru realizarile ei, dar si pentru ale tale!!
Nici eu nu as fi ajuns aici, fara ai mei parinti.
Cea mai buna sansa pe care i-o poate da un parinte copilului, este sansa la educatie! Indiferent de directia pe care vrem sa o urmam.

Cand in clasa a 7-a m-a batut profesoara de matematica (comunista batrana),tata m-a luat de mana frumos si m-a dus la Bucuresti. Cand am venit, era sa raman corigent la romana, dar dupa 6 luni de pregatire cu un profesor, am luat 8 in capacitate.
Eu am fost unica lui prioritate.
Avem o viata prea scurta pentru a putea multumi indeajuns parintilor nostri.

Eu am fost "salvat", dar va inchipuiti cate generatii poate afecta un astfel de profesor? Eu si acum ma minunez, cand mai apare cate o inregistrare pe la TV, cu profesori ce-si bat/injura elevii.

View Postalin972, on 27 ianuarie 2017 - 06:06, said:

Georgian, lumea ... este mica

E, nu esti singurul care mi-o spune, numai ca spre deosebire de voi, eu mi-am facut publica identitatea.
Apropo, ai terminat silvicultura?

Edited by medelin992, 16 February 2017 - 21:34.


#355
alin972

alin972

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 03.09.2016

View Postmedelin992, on 16 februarie 2017 - 21:36, said:

E, nu esti singurul care mi-o spune, numai ca spre deosebire de voi, eu mi-am facut publica identitatea.
Sa inteleg, ca ai luat tot?
FELICITARI!

#356
crisbud

crisbud

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,242
  • Înscris: 07.12.2011
Ce?! Te-a batut o secatura comunista?
Si tatal tau a lasat lucrurile asa? Nu trebuia! Va recidiva si cu alti copii! Tot binele incepe de la noi, trebuie starpite astfel de canalii!

View Postcorsica, on 27 ianuarie 2017 - 20:24, said:

Complicata treaba, spune asta tatal unei studente din anul IV, cu toate mediile de 10, bursa de performanta, etc., care se pregateste de un master intr-o tara (mai) civilizata.
Nu ca nu as fi de acord, este singurul meu copil, dar eu raman la ideea ca se poate si aici. Sau poate ma insel!

Te inseli cu brio!
Daca ai fi trait/muncit intr-o tara plina de oameni civilizati, onesti, cinstiti, alesi de vecini sa-i intretina colegial, NU CONDUS, (pt ca i-au vazut f harnici),daca ai fi stat acolo minim 1 an, ai putea acum intelege de ce spun "cu brio"!


View Postgabian22, on 27 ianuarie 2017 - 09:02, said:


Incerca sa pui intrebarile astea si sa expui toata problema, colegilor tai sau celor cu care ai contact in tarile care te-ar tenta.
Este f posibil ca nici acolo lucrurule sa nu fie atat de frumoase/facile precum le vezi tu de aici iar iei sa te invidieze pentru stupii si utilajele care le ai deja.

Dupa parerea mea in companiile f mari lucrurile merg precum in comunism (pile cuostinte si relatii) primesc bonusuri mai ales aia de nu merita, se angajeaza/promoveaza rude/prieteni, directorii implementeaza programe/cumpara utilaje de la firma care sponsorizeaza mai bine chiar daca nu sunt cele mai bune/ieftine pt angajati......... etc.

Companiile multinationale au plantate borne securistice, la prima venire pe OTP.Seful logisticii, contabilitatii, si al HR vine la pachet impus! Daca esti multinational big, accepti ori nu. Nu accepti? Faci bani in alta tara!

#357
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010

View Postcrisbud, on 17 februarie 2017 - 10:06, said:

Ce?! Te-a batut o secatura comunista?
Si tatal tau a lasat lucrurile asa? Nu trebuia! Va recidiva si cu alti copii! Tot binele incepe de la noi, trebuie starpite astfel de canalii!

Nu. Daca tot ai intrebat..
A fost scandal mare, s-a ajuns pana la inspectorat, demitere directoare.... In ceea ce priveste profesoara, a iesit din invatamant, era aproape de varsta pensionarii. Astea se intamplau in 2006.

View Postjumborom, on 28 ianuarie 2017 - 20:24, said:

De asemenea, adaptarea la mediu este fundamentală atât pentru plante, cât și pentru oameni, ceea ce ĂŽnseamnă să joci bine faza de ameliorare, faza de protcție fito, și oricare altă fază vegetală ți se cere, că de-aia ești inginer.  

Eu le joc bine pe toate, numai ca la un moment dat trebuie sa te specializezi.
La fel ca un doctor. Se poate specializa pe Pediatrie, dar asta nu inseamna ca nu stie nimic despre neurologie.

Stiu in domeniu persoane care se pricep la un singur lucru. Dar il stiu la un asa nivel incat nu-ti poti inchipui. Am pe cineva care stie doar erbicide.
Cunoaste  absolut toate substantele active, cum actioneaza si mai ales pe ce buruieni. Stie combinatii de substante active nemaigasite in piata, testate de el la concentratii diferite, doze diferite-split/solo, momente de aplicare....culturi, soiuri/hibrizi mai sensibile sau mai putin sensibile la erbicide....

Edited by medelin992, 17 February 2017 - 13:34.


#358
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
https://sites.google...neochiideschisi

#359
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,521
  • Înscris: 27.01.2012
Exceptional...si adevarat!

#360
medelin992

medelin992

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,487
  • Înscris: 16.06.2010
Spor la invatat, sa nu ajungeti ca Petre Daea.

Attached Files


Edited by medelin992, 22 March 2017 - 10:59.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate