Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 

Orange oferă servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#55
stfbuc

stfbuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 23.10.2006
Se pare ca nici cu oferta de sarbatori nu am primit pachete de servicii integrate.....pacat ca ar avea posibilitate: TV au asa cum e cu destule lipsuri, acoperire 4G exista dar abonamente pt net fix acasa ioc, avantaje daca cumperi un pachet de servicii iar ioc....

Edited by stfbuc, 20 November 2014 - 14:28.


#56
marcu35

marcu35

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,396
  • Înscris: 03.05.2011
Pai nu exista pentru net fix acasa pachetul ala Home Pack ?

#57
stfbuc

stfbuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 845
  • Înscris: 23.10.2006

View Postmarcu35, on 20 noiembrie 2014 - 15:33, said:

Pai nu exista pentru net fix acasa pachetul ala Home Pack ?

Exista dar cu trafic limitat si din pct de vedere pret dublu fata de orice alternativa pe fir. Nu ma deranjeaza sa platesc mai mult as prefera sa am toate serviciile la un singur operator dar sa primesc si eu ceva avantaje din partea operatorului ca am tot pachetul la el.

Spre exemplu ceva in genul Red4all de la Vodafone unde ai un abonament principal si restul pe care le adaugi sunt reduse cu 20% fata de pretul standard.

Edited by stfbuc, 20 November 2014 - 17:12.


#58
lmk

lmk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,961
  • Înscris: 01.04.2010
Deci Orange are servicii integrate doar că unii nu agrează prețul lor.

#59
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Îi așteptăm cu servicii integrate, cu reduceri la pachet, cum au celelalte companii (T, RDS, UPC, etc). Altfel, să ofere mult mai ieftin ceea ce au. Dacă mai vor clienți.

#60
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu as vrea fibra optica de la Orange, ca in strainatate. Viteze de sute de Mbps si chiar si 1 Gbps. :)

#61
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Apa gaze canal de la Orange nu vrei?
Ti se pare ca e asa lipsa acuta de ceea ce vrei matale?

#62
KEiGHT

KEiGHT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 02.03.2014
Salut Orange TV,

Aveti ora la receivere cu -1 h

#63
KEiGHT

KEiGHT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 02.03.2014
S-a corectat azi , multumim !

#64
Orange_helper

Orange_helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 7,604
  • Înscris: 19.12.2011

View PostKEiGHT, on 14 aprilie 2015 - 06:59, said:

Salut Orange TV,

Aveti ora la receivere cu -1 h

View PostKEiGHT, on 14 aprilie 2015 - 08:25, said:

S-a corectat azi , multumim !

Salut KEiGHT,

Iti multumim pentru feedback. Intr-adevar a existat aceasta problema, insa a fost remediata in cursul zilei de astazi.

Cu prietenie,
Orange Helper.

#65
favoritul

favoritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,909
  • Înscris: 22.01.2008
@vio73 - Ziceai ca nu se ofera toate serviciile ca ceilalti? Ba da...in Franta! Eu dau pe un singur serviciu in Romania (internet) 25 de euro!!! Sa ma mut in Franta pentru mai multe oferte Orange? In Franta cu doar 31.99 de euro si ai toate serviciile! De ce acolo se poate? Oferta se poate vedea in captura!

Link spre oferta Orange France

Attached Files



#66
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Păi da, dar nu la noi. Din contră, le-am zis și lor că în Franța gândesc altfel, iar noi suntem considerați din lumea a III-a.Pe cei de la Orange nu-i interesează nimic din ce spunem noi. Mă uitam acum la reclamele alea cu flexibilitatea, serviciile, etc. Care flexibilitate? Aia e doar în reclamă. În realitate, sunt inflexibili, rău intenționați, inumani, nepregătiți, etc.

Edited by vio73, 21 April 2015 - 18:23.


#67
tassadar

tassadar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,773
  • Înscris: 17.02.2004

View Postvio73, on 21 aprilie 2015 - 18:14, said:

Păi da, dar nu la noi. Din contră, le-am zis și lor că ĂŽn Franța gândesc altfel, iar noi suntem considerați din lumea a III-a.Pe cei de la Orange nu-i interesează nimic din ce spunem noi. Mă uitam acum la reclamele alea cu flexibilitatea, serviciile, etc. Care flexibilitate? Aia e doar ĂŽn reclamă. În realitate, sunt inflexibili, rău intenționați, inumani, nepregătiți, etc.

Nu prea ai mai fost pe la concurenta de ceva vreme ;)
Nu strica sa ai servicii de comunicatii si pe la alti operatori sa ai o imagine cat mai aproape de adevar. Eu am servicii si de la,Telekom, UPC, Rds si Orange si cand vine vorba de competenta baga un Telekom sa poti vedea cum poate fi mai rau.


#68
Crownly

Crownly

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 140
  • Înscris: 28.04.2015
cumpi si hoti, dar de-abia astepti sa-ti expire perioada contractuala ca sa-ti faci prelungire la ei. Esti cam sado-maso, cu cat te "spankuieste" orange-ul mai tare, cu atat vrei mai mult :D

#69
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Se pare că Orange se pregătește să ofere pachete fix-mobil, iar ceilalți jucători deja și-au redus prețurile:
Se pregătesc pentru ofertele Orange?
La jumătatea anului trecut, conform datelor ANCOM, din cei 4,1 milioane de abonaţi la internet fix peste 2 milioane aveau contracte la abonamente aflate în acest palier de viteză (şi preţuri), de peste 100 Mbps. Cele mai performante abonamente de pe piaţă din punctul de vedere al vitezei, cu tarife de 40-50 de lei pe lună, au un grad redus de penetrare pe piaţă şi sunt achiziţionate în principal în oraşele mari unde puterea de cumpărare este ridicată. Cu aproximativ 50 - 70 de lei pe lună un utilizator poate obţine de altfel un pachet cu internet, TV şi telefonie fixă.
Redesenarea ofertei comerciale a RCS&RDS vine - potrivit informaţiilor ZF - cu aproximativ o lună înainte ca Orange, liderul pieţei de telefonie mobilă, să intre pe piaţa pachetelor de comunicaţii fix-mobil, după ce compania a semnat la finele anului trecut un acord care îi oferă acces la reţeaua fixă a grupului Telekom.
Telekom nu au comentat până acum informaţiile publicate în exclusivitate de ZF la finele anului trecut în legătură cu cele două acorduri de network sharing semnate de operatori.
Schimbarea făcută de RCS&RDS ar putea fi interpretată astfel ca o mutare prin care operatorul se pregăteşte pentru intrarea rivalilor de la Orange pe zona fixă.
Din punct de vedere al acoperirii reţelelor fixe cei mai mari jucători de pe piaţă sunt Telekom - care acoperă aproape integral oraşele şi RCS&RDS, care avea o acoperire de 95% în mediul urban la finele anului 2014, conform unor date transmise de ANCOM la Comisia europeană. La aceeaşi dată UPC avea o acoperire de 51% a oraşelor cu net fix, ceea ce arată că mutarea făcută de RCS&RDS în zona tarifelor vizează în principal Telekom şi, indirect, şi pe noul său „partener“ - Orange.
La finele anului 2014 - ultima dată pentru care RCS&RDS a oferit date privind numărul de clienţi compania de cablu avea peste 1,8 milioane de abonaţi la net fix. Pe locul doi se află grupul Telekom, cu aproape 1,2 milioane de abonaţi în septembrie 2015 şi UPC, cu aproape 0,5 mil. abonaţi, la aceeaşi dată.
Update 12.01.2016
Compania de cablu UPC şi-a modificat oferta comercială şi practică în prezent următoarele tarife pentru serviciile de internet fix: 34 de lei - pentru abonamentul cu viteze de până la 60 Mbps, 39 de lei - pentru abonamentul cu viteze de până la 200 Mbps şi 49 de lei - pentru abonamentul cu viteze de până la 500 Mbps. Abonamentele la net ale UPC pot fi achiziţionate doar la pachet cu serviciul de cablu TV.

Sursa:
http://www.zf.ro/bus...ratuit-14960813

#70
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009

View Postvio73, on 13 ianuarie 2016 - 17:12, said:

(...)
Schimbarea făcută de RCS&RDS ar putea fi interpretată astfel ca o mutare prin care operatorul se pregăteşte pentru intrarea rivalilor de la Orange pe zona fixă.
Adică RDS-ul, care are cele mai mici tarife la internetul fix (pentru vitezele pe care le oferă), să se „sperie” și să scadă tarifele sale pentru că s-ar putea ca Orange să vină cu ceva mai ieftin...?Posted Image  Hai că-i bună asta!Posted Image Posted Image

View Postvio73, on 13 ianuarie 2016 - 17:12, said:

Din punct de vedere al acoperirii reţelelor fixe cei mai mari jucători de pe piaţă sunt Telekom
Yeah right!Posted Image  Ce acoperire, cu 6 Mbps ca la mine, asta-i acoperire? WTF?Posted Image

View Postvio73, on 13 ianuarie 2016 - 17:12, said:

(...) şi RCS&RDS (...)
Măcar de aici am 100 Mbps și merge fără probleme. Va putea să-mi dea Orange 100 Mbps pe sîrma Telekom-ului (vezi mai sus ce-mi pot da ăștia)? Come on...!Posted Image

#71
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007
In locul vostru nu as subestima Orange-ul ca asa au facut unii si pe TV si au cresteri constante de la luna la luna.
Dar, evident, nu toata lumea e multumita dintr-un motiv destul de simplu - nu poti sa multumesti pe toata lumea si nici nu cred ca iti doresti.
Realitatea e ca abonamentele Fiberlink au crescut ca pret daca ne uitam la beneficiile complete - desi eu consider modemul ala un rahat - dar este doar parerea mea :)

#72
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,060
  • Înscris: 20.06.2009
Da, numai că unii am avut și TV portocaliu, așa că, cel puțin deocamdată, „circumspecție” e cuvîntul de ordine...Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate