Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Orange oferă servicii integrate de TV/internet/telefonie.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2203 replies to this topic

#1315
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Mulțumesc pentru răspuns, întreb pentru că am primit o ofertă și cel mai bine poate spune despre calitatea serviciilor oferite doar cineva care are aceste servicii! Oricum ies ca preț peste RDS! Cel mai probabil zic pas!Cred că la telefonia mobilă stau bine față de Digi!

Edited by Therockstar, 03 October 2018 - 13:48.


#1316
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010

View PostTherockstar, on 03 octombrie 2018 - 10:58, said:

Vio,tu ai toate serviciile de la Orange! Momentan sunt la RCS cu tot, spune-mi te rog merită trecerea cu toate serviciile la Orange?Tv,internet și telefonie mobilă?
Depinde de ce așteptări ai: la 11 euro / lună ai multe programe științifice, net ok. Dacă vrei mai mult sport, atunci nu e cea mai bună alegere. Ai bonus 50 gb/ lunar pe cont, puncte thank you dublate, net dublu pe toate numerele din cont.

#1317
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Multumesc de răspuns!Asta cu programele gen Discovery m ar încânta,de sport am văzut că au look tv HD și look plus, Eurosport!

Edited by Therockstar, 03 October 2018 - 14:36.


#1318
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Atunci Orange e alegerea potrivită. Cu plăcere!

#1319
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Orange folosește pentru extroptiuni în caz că îți iei pachetul cu HBO,cartelă CI+ sau decodor de ăla incomod!?

#1320
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Au CI+.

https://www.orange.r...7MaAuRIEALw_wcB

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Ic0BhO3Oq3s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1321
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Înainte de serviciile de la Orange ai avut de la alt operator internet și televiziune sau numai Orange e disponibil la tine? Întreb fiindcă și eu acum am serviciile toate inclusiv mobilul de la RDS și vreau să fac o comparație, majoritatea de pe forum văd că dau mai slabe internetul și televiziunea de la Orange față de RDS!

Edited by Therockstar, 03 October 2018 - 16:55.


#1322
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Daca vrei calitate maxima ai asa
Net - RDS
TV - UPC sau RDS daca vrei sport.
Telefonie mobila - orange


#1323
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Dupa acest clasament inseamna sa trec doar cu telefonia mobila la orange dar la portare nu am primit mai nimic ca si oferta,mai bine am primit pe pachet intreg deci ca si beneficii raport calitate pret rezulta de aici un lucru cartela prepay orange!Posted Image

#1324
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Cartela e cea mai buna alegere.
Uită-te și la Telekom, au acoperire 4G aproape la fel de buna ca Orange. La 5€ nelimitat e foarte bine, semnal sa ai.

#1325
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 26.02.2010
La RDS în afara de sport și pachet hbo mai ieftin, nu prea mai este rentabila TV, dar cum nu prea ma uit la TV, e ok în banii plătiți.
Mere destul de bine și internetul fix la orange, are un ping mai măricel, dar ala te încurcă doar în jocuri online, în rest mere ca RDS.

#1326
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Ai si de la unul si de la altul servicii sau ai avut?

#1327
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Eu am avut înainte RDS... La conținut e mai bun Orange, repet, dacă nu ești iubitor de sport. În rest, fiecare spune ce dorește. Mie îmi pare rău că nu am trecut mai demult la Orange, dar mai aveam contract cu RDS.

La 11 euro ai  1gbps și pachetul maxim de canale, fără extraopțiuni. Cum e mai ieftin la RDS?

#1328
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Diferenta care imi iese mie peste ce platesc acum la rds e de vreo 35-40 de lei cu hbo inclus la orange,la rds am doar digi film!Iese mai mult la orange pentru ca e mai scumpa telefonia mobila fata de digi unde dau 7,2 euro pe 2 abonamente in timp ce la orange e mai mult dar e si mai de calitate,parerea mea!Sportul imi place dar nu prea am timp de el,insa cred ca ma descurc cu posturile de sport ce sunt in grila lor!Pe mine ma intereseaza sa nu am freeze uri sau blocaje pe wifi-ul lor,in schimb la telefonia mobila am avut 14 ani abonament si stiu ca e buna reteaua!

Edited by Therockstar, 03 October 2018 - 18:33.


#1329
vio73

vio73

    Guru member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,841
  • Înscris: 13.07.2010
Eu mă refer la tv și net fix. Dacă vrei să calculezi așa, iți faci abonamentul de voce de 5 euro și e ok. Serviciile sunt ok, doar ping mai mare la net. Calitatea transmisiei tv este asemănătoare cu cea de la RDS.

Edited by vio73, 03 October 2018 - 18:43.


#1330
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,850
  • Înscris: 26.02.2010
Am avut TV de la telekom și am fost mulțumit și ADSL câțiva ani la rand. Per total mulțumit de serviciile telekom.

#1331
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mai bine iti iei pachet Telekom pe fibra, poti chiar si IPTV, preturi mai bune ca la Orange, reteaua oricum e a lor iar pe extern mai ales doar Telekom si Digi au reteaua teapana. Si sa nu mai zic ca daca iti iei si mobil Telekom il poti avea de la 3 euro pe luna si net mobil nelimitat, pe langa celelalte beneficii.

Am avut fibra de la Orange si am renuntat la ea de urgenta. Slabi rau.

#1332
Therockstar

Therockstar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,194
  • Înscris: 07.03.2016
Dacă e așa mai,bine rămân la RDS!O problemă mai mare ar fi pe partea de mobil unde Orange stă bine și duc lipsa HD voice ului de la ei!

Edited by Therockstar, 04 October 2018 - 10:09.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate