Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Televizoare Sharp: pareri si experiente

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
2443 replies to this topic

#19
mcstiri

mcstiri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.10.2009
Recomand Sharp.Am modelul 40LS240E (http://www.magazin.k...nala-102cm.html) care dispune de o rezolutie 1920 x 1080 si un unghi de vizibilitate de 178/178 grade. Eu unul am asa ceva si il consider un televizoar performant și accesibil ca pret. Eu am platit ceva mai mult pe el in toamna. Chiar daca imaginea este Edge LED, eu o consider destul de bună datorita unghiului de vizibilitate destul de larg. Ca plusuri, mentionez atat tunerul digital DVB-T, DVB-C si cele 2 porturi HDMI. La minusuri pun, daca asta conteaza, simplitatea! Pana la urma este un LED Full HD de 102 cm la un pret rezonabil!

#20
ionutmargarit88

ionutmargarit88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.07.2013
Am fost si eu prin magazine in weekend. Daca vreti ceva bun de la ei algeti modelul 3D de 101cm cu AQUOS Quattron. Pretul poate vi se pare mare, insa nu veti regreta. Scoate ce e mai bun dintr-un 3D, iar daca vreti Sharp cred ca firma este pe drumul cel bun. Am citit cateva articole interesante despre ei si piata si mi se par seriosi. Plus ca sunt MADE in JAPAN!

#21
MarianBanciu

MarianBanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 30.06.2013
Gata.... am ales. de la ktn.ro -  Sharp LED TV, LC-40LS240EV, Full HD, USB/DivX, diagonala 102cm. Multumesc mcstiri!
LS240 este echipat cu o gamă variată de funcţii, oferit la un preţ atractiv, fără a face compromisuri în ceea ce priveşte calitatea sunetului sau a imaginii. Dispozitivul de înregistrare şi playerul media integrate pentru dispozitive conectate prin USB îl aduc la nivelul de talent multimedia în ceea ce priveşte fişierele video, audio şi foto.


• Time shift (inregistrare programe TV) USB (stick sau HDD)
• Media Player pentru muzica, fotografii si filme• Certificat DivX
• Dimensiune cu piciorul montat (mm) 959 x 627 x 232
• Greutate (kg) 16,7

Ce parere aveti de pret: 1900 lei! Oricum l-am luat :)

#22
relu_24

relu_24

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,779
  • Înscris: 23.09.2005
nu mai cumparati televizoare dupa cum arata in showroom, e cea mai mare tampenie.
De obicei Tv din magazine sunt reglate foarte prost sau mai mult unele marci consacrate au moduri speciale de magazin -> contrast foarte mare, culori nereale etc care pe moment iti fura ochii dar la o folosinta normala sunt foarte obositoare si nenaturale.

Incercati sa va documentati pe net inainte ce tip de panel au, specificatii, cat este negru real, contrastul real (nu dinamic) etc.

#23
stefanionescu1980

stefanionescu1980

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.07.2013
Salut! Am vazut recent ca au scazut pretul destul de mult si la acest 102 de la Sharp (Televizor LED Sharp, 102 cm, Full HD, LC40LE540E). Nu ma pricep asa bine la specificatii tehnice, dar din ce vad si din ce am mai citit pe net nu e rau.

Edited by stefanionescu1980, 01 August 2013 - 13:19.


#24
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View PostMarianBanciu, on 01 august 2013 - 13:08, said:

Gata.... am ales. de la ktn.ro -  Sharp LED TV, LC-40LS240EV, Full HD, USB/DivX, diagonala 102cm. Multumesc mcstiri!
LS240 este echipat cu o gamă variată de funcţii, oferit la un preţ atractiv, fără a face compromisuri în ceea ce priveşte calitatea sunetului sau a imaginii. Dispozitivul de înregistrare şi playerul media integrate pentru dispozitive conectate prin USB îl aduc la nivelul de talent multimedia în ceea ce priveşte fişierele video, audio şi foto.


• Time shift (inregistrare programe TV) USB (stick sau HDD)
• Media Player pentru muzica, fotografii si filme• Certificat DivX
• Dimensiune cu piciorul montat (mm) 959 x 627 x 232
• Greutate (kg) 16,7

Ce parere aveti de pret: 1900 lei! Oricum l-am luat Posted Image

Sa il folosesti sanatos ! Posted Image

Pai este bun pretul... Posted Image
Oricum, eu zic ca cel mai bun ,,expert '' este ochiul uman, nu ce scrie in specificatii...

#25
MarianBanciu

MarianBanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 30.06.2013
eu unul m-am lasat usor infleuntat si de ce am vazut in showroom, dar si de ce am citit pe forum. am "furat" de ici de colo cate putin. acum am un Sharp nou si sunt multumit. o sa vad pe parcurs daca a fost alegerea buna. am cam renuntat la un concediu pentru el. sper sa merite :))))

#26
mcstiri

mcstiri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.10.2009
Cred ca pretul este "ok"! cel mai important este ca ti-ai cumparat ceea ce ai vrut. Eu unul stiu ca un TV Sharp si mai ales la oferta este intotdeauna o alegere buna. :). dupa cum spuneam mai sus, am si in dormitor si in sufragerie cate un model de Sharp. Un LED Sharp 32LE244E 80 cm, Full HD si modelul 40LS240E. Imaginile sunt adevarate daca te uiti la HD-uri bune. In ultimul timp si RCS-ul are parca o transmisie mai buna si vedem si noi un pic de calitate.

inca ceva. - cu siguranta tehnologia la 100 Hz dezvoltata de ei se va simti daca ceea ce spun este real. In descriere sustin ca recreeaza imagini cu un dublu numar de cadre fata de sistemele conventionale, rezultand o viteza de raspuns mai mare pentru scenele in miscare. Deci, asa da.
PS. Mai ai alt TV de la alta firma acasa? Chiar sunt curios sa ne spui cum se vede dupa ce il instalezi. Sa faci o comparatie. Mersi.

#27
ionutmargarit88

ionutmargarit88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 03.07.2013
Atat la Flanco cat si la Domo, am primit sfaturi si am vazut cu ochii mei mai multe modele Sharp si nu numai. Am mai aflat ca la Flanco poti sa negociezi un pret mai bun. Baietii de acolo te ajuta ok si iti lasa la pret daca "dincolo e mai ieftin". Pentru cei comozi, pot comanda si de la eMag si TV-ul vine direct acasa. Cat despre Sharp, la fel ca si colegii mei, repet ... am auzit lucruri bune. Si eu am citit ca in afara de modelele mari, cei de la Sharp au lansat, recent, si o nouă gamă de televizoare, destinată celor care au nevoie de un al doilea dispozitiv, mai puţin sofisticat, amplasat într-o încăpere de dimensiuni mai mici, dupa cum spun ei. In presa se scrie ca modelele Sharp LD145V sunt disponibile în două dimensiuni ale ecranului (32 şi 39 inci) si sunt accesibile din punct de vedere al preţului:  360 euro – pentru modelul 32’’ LD145V şi 420 euro – modelul 39’’ LD145V.

#28
MarianBanciu

MarianBanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 30.06.2013
Ionut... la Flanco m-au consiliat ok. dar la Domo nu m-a bagat nimeni in seama :( Legat de Sharp, am vazit ca baietii se misca tot mai bine. Au anuntat deja si tv-uri 4K din seria AQUOS! Recent am vazut ca vor comercializa, începând din aceasta vară, un televizor cu ecran LED gigant de 90 de inch (229 cm). Deci traiesc pe diagonala mare cum s-ar spune. Nu sunt pentru toate casele, insa japonezii nu fac lucururi de mantuiala. :)))

PS. sunt incantat de Time shift-ul de pe Sharp-ul meu :))!

PS2. Stie cineva ce inseamna optiunea DLNa? Multumesc frumos.

#29
AxelRo

AxelRo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,083
  • Înscris: 21.09.2006
http://www.dlna.org/
Eu folosesc funcția asta sa conectez prin wi-fi smartphone- ul la un media player compatibil dlna și pot vedea pe ecranul tv-ului fișiere media din telefon sau de pe net cu aplicația imediashare.

#30
ionandrei1980

ionandrei1980

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.07.2013
Felicitari pentru achizitie. Ai ales un Sharp bun :)!

Am citit ieri asta: Cel mai nou televizor ieșit din fabricile Sharp, AQUOS LED 3D LE747 de 70 de inci (177 de centimetri) a fost lansat pe piaţa europeană la finalul lunii iulie a acestui an. (http://gadgetrends.r...din-sufragerie/). Se baga cineva? :)))

Legat de functia DLNA, aceasta permite utilizatorului rularea anumitor fisiere (jocuri, muzica, filme, fotografii) pe oricare din televizoarele din locuinta, prin intermediul unui stream de date. Astfel , utilizatorul poate rula continut audio sau video de pe telefonul mobil, camera foto sau video, fara a fi nevoit sa copieze continutul pe un dispozitiv de stocare USB. Pentru ca acest lucru sa fie posibil, dispozitivele trebuie sa fie compatibile cu standardul DLNA. Dar vad ca Sharp are asa ceva.

#31
MarianBanciu

MarianBanciu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 30.06.2013
Am vazut ca si cei de la eMag au adaugat gama noua de Sharp-uri in oferta lor. Preturile la Smart-urile 3D LED sunt insa pe masura, dar unele sunt un pic mai ieftine decat Samsung, Philips sau Sony.

#32
vasilescudan

vasilescudan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.08.2013
Si pe mine ma tenteaza de ceva vreme un Smart 3D LED Sharp ,152 cm, Full HD, LC60LE752E, dar mai astept pana la prima oferta. Stie cineva ce inseamna:  
Caracteristici superioare imagine: Subpixeli panou 6MP si Active Motion 200? Sunt novice in domeniu si incerc sa imi fac ucenicia pe forum :)

#33
mcstiri

mcstiri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.10.2009
Odata ce au adaugat noutatile din gama Smart au scazut preturile la celelalte. Vezi ca modelul LC52LE830E - LED 3D Sharp, 132 cm, Full HD – este k. Stiu pe cineva care a dat 70 mil pe el, insa acum l-au redus cu vreo 25% la eMag. Daca te tenteaza detalii ii zic amicului meu sa iti raspunda. Nu e Smart, insa pretul mai accesibil il face tentant. Zic si eu.

#34
ionandrei1980

ionandrei1980

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 03.07.2013
Ce ziceti de un Smart 3D LED Sharp de 228 cm, Full HD? :))) E cel mai mare televizor LED disponibil. Cu o inaltime de peste 1,2 metri si o diagonala de aproape 2,30 metri. Vine echipat cu cea mai recenta generatie de ecrane 3D X-Gen, create si fabricate de catre Sharp. Fara rival!

PS. Marian mai bine il luai pe asta :))))
PS2. Dan... pune bani deoparte si lasa-te dus de val :))

#35
stefanionescu1980

stefanionescu1980

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 03.07.2013
Si eu am observat ca Sharp si-a actualizat modelele si pe eMag gasiti acum gama din 2013. La 3.000 lei gasesti un Smart 3D LED Sharp super tare. Mie unul nu mi-ar sta rau in casa cu un model ca asta (http://www.emag.ro/t...v/pd/DYVCXBBBM/) :))! Poate fac un schimb cu ai mei si le dau Tv-ul meu si ei sar cu banul sa imi iau si eu unul nou :))))

#36
mcstiri

mcstiri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.10.2009
- Cum merge TV-ul cel nou? Ceva probleme? Cum se vede? Ai ramas dator sa ne dai mai multe detalii…

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate