Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 

Recomandare hotel Mamaia

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#1
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Ținând cont că Grecia e prea departe și ne este imposibil să ajungem, iar de Albena am fost tare dezamăgită anul trecut, la finalul lunii iulie, după o pauză destul de lungă, o să ajungem și noi la mare la Mamaia. Cum mai e pe acolo? :)

M-am apucat să caut cazare, trebuie să mă decid pentru că în perioada dorită de mine (22-28 iulie) sigur va fi full toată stațiunea.

Ați mai făcut rezervări pentru hoteluri de pe litoralul nostru folosind booking.com? Site-ul ăsta (are inclusiv aplicație pentru iPhone :P ) l-am folosit în ultimii ani pentru rezervări pe toate continentele, mai puțin în România.

Cum bugetul pentru cazare l-am fixat la 1.000 de euro, m-am oprit la Best Western Hotel Savoy de 4 stele, păcat că are nota 6.3 pe Booking Posted Image . Pare interesant pentru că are All Inclusive, dispune de piscină pentru copii cu teren de joacă alături plus o altă sală de joacă în interior (o să avem un micuț de aproape 3 ani cu noi), parcarea e gratuită și camerele au vedere la mare. Eu pe ăsta l-aș alege, dacă n-ar fi nota foarte mică de pe site. Drept urmare, încă stau pe gânduri...

O altă variantă pe care o iau în calcul este și Hotel Club California, care e mai nou și are 5 stele, dar nu are All Inclusive. Dar oricum găsim unde să mâncăm în Mamaia, deci n-ar fi asta o problemă prea mare. Totuși, nici în cazul lui nu sunt prea mulțumită de nota de pe site...

Aștept sfaturi, recomandări, păreri. În seara asta sau mâine aș vrea să fac rezervarea.

Mulțumesc!

#2
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006
Ce zici de IAKI? Este a lui Hagi....Acolo s-a cazat si Michael Bolton cand a venit acum cativa ani....E plina parcarea tot timpul numai cu masini de lux..

#3
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011
vega parca e la un nivel foarte ridicat, si acolo poti sa te uiti.



ps:depinde si ce astepti de la vacanta :)

#4
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Iaki sau Vega sunt prea scumpe, trec de 1.500 de euro, n-au nici All Inclusive...

#5
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,624
  • Înscris: 07.02.2003

 inside_spy, on 26 iunie 2013 - 18:03, said:

m-am oprit la Best Western Hotel Savoy de 4 stele, păcat că are nota 6.3 pe Booking Posted Image . Pare interesant pentru că are All Inclusive, dispune de piscină pentru copii cu teren de joacă alături plus o altă sală de joacă în interior (o să avem un micuț de aproape 3 ani cu noi), parcarea e gratuită și camerele au vedere la mare. Eu pe ăsta l-aș alege, dacă n-ar fi nota foarte mică de pe site. Drept urmare, încă stau pe gânduri...
Savoy nu e cine stie ce... e ca Lido sau Ambasador (3 stele) cu ceva mai multe dotari si poate mai ingrijit si evident mai scump dar nu asa ca Rex sau Iaki unde platesti la greu. Asta e piscina si o parte din facilitati pozata mai demult de mine:[ http://static.panoramio.com/photos/original/1188863.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Night view:

[ http://static.panoramio.com/photos/original/37195475.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#6
prisonbreak

prisonbreak

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,209
  • Înscris: 15.05.2007

 inside_spy, on 26 iunie 2013 - 18:03, said:

Ați mai făcut rezervări pentru hoteluri de pe litoralul nostru folosind booking.com? Site-ul ăsta (are inclusiv aplicație pentru iPhone Posted Image ) l-am folosit în ultimii ani pentru rezervări pe toate continentele, mai puțin în România.

Parerea mea e sa mergi la o agentie. Am folosit si eu booking.com pt concedii in strainatate, dar in Romania am inteles ca nu e foarte indicat. In caz de overbooking, o agentie are obligatia sa te mute la un hotel de cel putin acelasi calibru, pe cand site-ul mentionat nu are nici o responsabilitate. Si, din pacate, la noi am auzit de multe cazuri de overbooking, stiu un caz in care o familie a rezervat camere la hotel de 3 stele, la fata locului erau ocupate camerele iar agentia i-a mutat la un hotel de 4 stele pt ca altceva nu era liber.
Daca nu vrei neaparat ceva de 4 stele, incearca la Hotel Tomis.

Edited by prisonbreak, 26 June 2013 - 19:58.


#7
khristy36

khristy36

    Sunt bestii care se plimba prea mult pe pamant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,596
  • Înscris: 02.10.2010
Lucrez in mamaia si as putea sa-ti dau relatii dar vb cuiva depinde ce vrei. Oferte sunt de tot felul

Edited by khristy36, 26 June 2013 - 19:59.


#8
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Până la urmă am luat la Best Western, pachetul de pe Booking cu All Inclusive pentru 4.500 de lei. :)

Revin cu impresii după o săptămână de concediu pe litoralul nostru. :D

#9
stedan

stedan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 01.09.2009

 prisonbreak, on 26 iunie 2013 - 19:54, said:



Am folosit si eu booking.com pt concedii in strainatate, dar in Romania am inteles ca nu e foarte indicat.

De unde ai inteles treaba asta si de ce crezi tu ca n-ar fi totusi indicat?

#10
chesterb

chesterb

    Șefu' la bani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 23.11.2007

 zile_san, on 26 iunie 2013 - 18:36, said:

vega parca e la un nivel foarte ridicat, si acolo poti sa te uiti.
ps:depinde si ce astepti de la vacanta Posted Image

 Gonthar, on 26 iunie 2013 - 18:30, said:


Ce zici de IAKI? Este a lui Hagi....Acolo s-a cazat si Michael Bolton cand a venit acum cativa ani....E plina parcarea tot timpul numai cu masini de lux..
astea-s pentru ăia bogaţi aşa ca mine.

Edited by chesterb, 04 July 2013 - 23:33.


#11
gabicen

gabicen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,874
  • Înscris: 27.06.2006
Out off topic (oarecum).
Neavand bani multi, anul acesta ne-am dus cu alta familie, cu rulota, intr-un camping dintre Mamaia si Navodari (perioada 3-10 iunie).
Desi eram cam la 2 km de Mamaia, in fiecare noapte, pana pe la 6 dimineata se auzea muzica dinspre Mamaia (mai ales basii scosi de boxe).
Pe cei care doreau sa doarma noaptea, intr-un hotel din Mamaia, nu ii deraja muzica care se auzea si la 2km departare?

#12
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

 gabicen, on 05 iulie 2013 - 14:02, said:

Pe cei care doreau sa doarma noaptea, intr-un hotel din Mamaia, nu ii deraja muzica care se auzea si la 2km departare?
Presupun că se închid geamurile.

#13
caesar_sw

caesar_sw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 16.04.2003

 inside_spy, on 27 iunie 2013 - 17:11, said:

Până la urmă am luat la Best Western, pachetul de pe Booking cu All Inclusive pentru 4.500 de lei. Posted Image

Revin cu impresii după o săptămână de concediu pe litoralul nostru. Posted Image

Cum e cu Savoy asta, ceva impresii ?

#14
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006
Merg săptămâna viitoare și revin cu impresii. :P

#15
Gonthar

Gonthar

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,581
  • Înscris: 15.10.2006

 caesar_sw, on 16 iulie 2013 - 10:49, said:


Cum e cu Savoy asta, ceva impresii ?

Pe vremuri se cazau securistii acolo...

#16
bubalus

bubalus

    Membru chel

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,206
  • Înscris: 15.02.2005
oricum e tarziu, dar pentru alti doritori, stiu pe cineva, om cu pretentii si suficient de banos sa stea la cel mai scump hotel ...de cate ori vine si pe litoralul romanesc trage la Golden tulip.
am inteles ca nu-i ieftin dar e un pret okish...si au chestii ceva de genul stai 4 notpi si platesti 3...etc.

Edited by bubalus, 16 July 2013 - 16:47.


#17
bogdan10

bogdan10

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 03.10.2006

 inside_spy, on 16 iulie 2013 - 15:37, said:

Merg săptămâna viitoare și revin cu impresii. Posted Image


Mergi linistita ca ai facut o alegere buna. Noi am stat 7 nopti anul acesta la sfarsit de iunie si inceput de iulie si am fost multumiti de serviciile oferite, cazare, curatenie si mancare. Tot personalul e amabil cu turistii si cauta sa rezolve prompt doleantele turistilor.
Vei gasi pe alte site-uri pt. impresii parerile multor turisti care au stat acolo si nota este de 8.45 in prezent. Pe booking rezerva destul de putini turisti la hotelurile din Romania. In general se foloseste acest site pt. rezervari in strainatate.

Edited by bogdan10, 18 July 2013 - 08:03.


#18
inside_spy

inside_spy

    infiltrată în autobază

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,289
  • Înscris: 05.04.2006

 bogdan10, on 18 iulie 2013 - 08:00, said:

Pe booking rezerva destul de putini turisti la hotelurile din Romania. In general se foloseste acest site pt. rezervari in strainatate.
Da, știu asta. Și la mine e prima oară când rezerv hotel în România folosind booking. :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate