Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Template Site de matrimoniale...

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
Bogdan998

Bogdan998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.04.2013
Salut! Am nevoie de un template/o tema pentru Blogger care sa transforme blogul in ceva de genul unui site de matrimoniale... Utilizatorii sa-si poată face un profil pe site cu o poza, vârsta (ar fi ideal daca s-ar putea sa-si pună data nasterii si sa se updateze vârsta automat),orașul unde locuiesc, id, nr de tel, facebook etc., o descriere.

Daca nu se poate pe blogger, as vrea sa imi recomandati alta platforma... GRATUITA, nu vreau sa arunc banii pe host, domeniu etc.

P.S.  SPER CA AM POSTAT IN CATEGORIA POTRIVITĂ, DACA NU, ROG UN ADMINISTRATOR SA MUTE TOPICUL UNDE TREBUIE...

#2
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
din cate stiu eu, la blogger nu pooti fave altceva decat blog pt ca nu permite interfata si scriptul.

Template-ul are doar fisiere html, css si js. Tu ai nevoie de un script in php si o baza de date.

#3
-catalin

-catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 03.07.2007
Pai nici mare lucru nu o sa faci daca nu vrei sa investesti bani. E greu sa fidelizezi utilizatorii unei retele sociale. Pe langa o infrastructura bine pusa la punct trebuie sa investesti in reclama etc. Totusi, vezi pe wordpress. Asta e cu plugin-urile.

#4
AndyM

AndyM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,996
  • Înscris: 01.08.2005
Mai exista astfel de site-uri de cand exista facebook?

#5
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
sa stii ca feisbuc e cel mai tare site de matrimonia, si pe deasupra mai e si moka.

Daca iti faci un cont de fata si pui niste poze smechere sar toti meltenii pe tine pana se blocheaza browserul. A facut un prieten un experiment de genul.

Mai demult cand nu aveam facebook am cerut contul unei tipe din SUA care arata super bine, face modelling pe acolo de vreo 5 ani. Bag eu cativa colegi de facultate la friends doar ca sa imi dea invite intr-un grup unde pun cursurile si, doar in cateva zile, 248 cereri de prietenie de la romani, si 45 de mesaje private :D

Edited by oauzor, 23 June 2013 - 00:06.


#6
Plicea

Plicea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 22.04.2013
Site-urile de matrimoniale sunt locurile unde pedofilii si violatorii isi cauta victimele.
     Lucrezi in domeniu ?

#7
Bogdan998

Bogdan998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.04.2013
@ oauzor  am văzut un filmulet cu ceva de genul pe net, știam si eu ca nu merge pe blogger dar am zis sa întreb. Oricum n-am întrebat doar de blogger, ma interesează sa fac situl gratis nu contează ca e pe ucoz wordpress blogger sau alt ceva

@ catalin nu vreau ceva serios am eu alte planuri cu situ asta... Vreau sa fie doar functional nu contează ca nu are utilizatori. Pe wordpress pt pluginuri imi trebuie domeniu host wordpressu instalat pe site etc. Din câte stiu eu... Corectare-ma daca gresesc

#8
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
termina cu prostiile alea. Incearca un host moka, cauta pe net ca gasesti cu tonele, eu nu pot sa iti recomand ca cenzureaza automat forumul. Majoritatea ofera mai mult decat ce ai tu nevoie si iti dau subdomeniu.

Cauta pe google "dating plugin wordpress" sau ceva de genul, instalezi wordpress, bagi pluginul si gata. In 5 minute ai site la cheie.

Edited by oauzor, 23 June 2013 - 01:35.


#9
Bogdan998

Bogdan998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.04.2013
@oauzor (din nou) nu ma interesează sa sara toti meltenii pe mine ca faze de genul cu facebook si messenger am facut destule unele chiar tari... Cum ar fi un coleg care a așteptat pe marginea drumului vreo 3 ore așteptând sa vina gagica de la București :)) care nu exista... Era doar un avatar c-o blonda pe o adresa falsa de mess

Sau cea mai tare a fost cand l-am pus pe unu sa vina de la Timișoara la Iași. Aceiasi schema cu contul fals + poze :))



@plicea la ce te referi prin "lucrezi in domeniu"?

O sa încerc cu wordpress sa vad ce iese...

@oauzor unde instalez wordpress si pluginul? Din câte știam eu wordpressul se instaleaza pe server/ host/ceva...

#10
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
pai asta am zis si eu mai sus. Cauti un host free, care sa-ti ofere un server ftp, suport php, baza de date mysql si spatiu + banda suficient pt ce ai tu nevoie.

#11
Bogdan998

Bogdan998

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.04.2013
ușor de zis... Eu n-am gasit pana acum nicăieri host free ca daca gaseam... Nu mai deschidem topicui asta... Daca stii tu unde, la cine la ce gasesc host free da-mi un mesaj privat sau posteze aici un link un email... Ceva...

#12
oauzor

oauzor

    Active Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,409
  • Înscris: 25.10.2008
000 web host .com

#13
alexred89

alexred89

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 15.04.2008
Sunt programe de afiliere care-ti ofera whitelabel pe nișa ta, cu domeniul tău, cu membri existenți, cu pasiuni corespunzătoare tematicii site-ul. Cumperi domeniul, iar restul e marketing. Dacă vrei să-ti construiesti tu site-ul de la zero, pregateste-te de munca, pentru ca nimeni n-o sa-si faca cont pe un site pustiu.

#14
eu2013

eu2013

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 04.03.2013
oricum nu o sa faci nimic,asta nu merge la romani ca mint prea mult cum s-ar ivi o oportunitate,sunt si prea inapoiati dpdv sexual...

#15
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
si pe deasupra, deabea asteapta oportunitati sa dea tepe sau tunuri.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate