Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#8641
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Cu placere.

#8642
snake4game

snake4game

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 25.06.2015
Singura problema ar fii ca : Pe JB se aude difuzorul (De vorbire) foarte ok , pe KitKat se aude foarte incet ... am incercat cu mtk tool dar nu am reusit sa ii dau de cap .

#8643
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

View Postsnake4game, on 26 iunie 2015 - 12:09, said:

Singura problema ar fii ca : Pe JB se aude difuzorul (De vorbire) foarte ok , pe KitKat se aude foarte incet ... am incercat cu mtk tool dar nu am reusit sa ii dau de cap .


Cu mtk droid tool poti face dar nu ramane memorat. Nici cu mobile uncle. Asta e. Am un samsung core prime, si un express 2 cu kk 4.4.4 fiecare si sonorul se aude la fel de prost.

#8644
Sawyer9991

Sawyer9991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 18.04.2015
Stupid Question: se poate porta interfata de pe X2 Soul Pro/Gionee S7 pe Viperele noastre? :D

#8645
valibusuioc

valibusuioc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 25.07.2013
salutare
Se poate instala pe viper calendar de samsung eu am incercat dar nu a mers

#8646
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

View PostSawyer9991, on 27 iunie 2015 - 17:05, said:

Stupid Question: se poate porta interfata de pe X2 Soul Pro/Gionee S7 pe Viperele noastre? :D

Se poate dar mai greu fiindca sunt in stransa legatura cu framework-res.apk. Valabil si ptr calendarul de la samsung.

#8647
Sawyer9991

Sawyer9991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 18.04.2015
Am putea incerca, functia Chameleon mi se pare o chestie foarte tare. :D

#8648
Sawyer9991

Sawyer9991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 18.04.2015
Asta: http://allviewv1.blo...6-rom-5213.html merge instalat din CWM?

#8649
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

View PostSawyer9991, on 29 iunie 2015 - 09:26, said:

Asta: http://allviewv1.blo...6-rom-5213.html merge instalat din CWM?

Da. Dar citeste ce a scris MAROCANU (adica tot EU sunt ai ala) mie nu mi-a placut in mod exceptional. Il poti incerca.

#8650
Sawyer9991

Sawyer9991

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 18.04.2015
Acuma e chestie de gusturi. Important e pentru mine sa nu aiba bug-uri majore si sa reusesc sa fac sa mearga datele pe DIGI (data trecuta uitasem de setarile APN si de-aia am renuntat la el :P ) . Plus ca vreau ceva mai.. diferit, si MIUI se potriveste perfect la ceea ce vreau. :D

Iar volumul se auzea foarte tare pe MIUI V5.

#8651
qmpzal

qmpzal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 14.11.2013
Salutare tuturor,

Am o problema si as vrea sa stiu cine a mai intalnit-o... eventual solutii..
Deci vipera mea are pe primul slot abonament date Vodafone iar pe slot 2 are o cartela (tot Vodafone) de voce.

Problema mea este ca atunci cand activez datele pe primul slot, apare ca s-a conectat pe H+, comunica dar nu am conexiune internet. Daca il las in pace, dupa un timp capata internet, primesc mail-uri etc dar la prima incercare de cautare pe google, internetul dispare. Este un fenomen random, n-am reusit sa-i gasesc o explicatie sau un tipar.

Am discutat si cu Vodafone, unde s-au resetat parametrii de conectare, am schimbat si cartela GSM, in ideea ca era destul de veche. Am resetat si telefonul la setarile de fabrica, actualizat cu ultima versiune de android disponibila (4.2.1). La Vodafone mi s-a spus ca versiunea de android e de vina (nu stie a gestiona corect switch-ul dintre 3G si WLAN) dar problema a aparut recent. Telefonul a mers brici de cand l-am luat asa ca chiar nu stiu care ar fi cauzele.

Ca si mentiune, vipera este varianta de 4GB cu android 4.21.

Aveti idee ce s-ar putea face, care ar fi cauzele si important, v-ati intalnit cu o astfel de problema?
Multumesc mult,

#8652
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postqmpzal, on 01 iulie 2015 - 12:15, said:

Salutare tuturor,

Am o problema si as vrea sa stiu cine a mai intalnit-o... eventual solutii..
Deci vipera mea are pe primul slot abonament date Vodafone iar pe slot 2 are o cartela (tot Vodafone) de voce.

Problema mea este ca atunci cand activez datele pe primul slot, apare ca s-a conectat pe H+, comunica dar nu am conexiune internet. Daca il las in pace, dupa un timp capata internet, primesc mail-uri etc dar la prima incercare de cautare pe google, internetul dispare. Este un fenomen random, n-am reusit sa-i gasesc o explicatie sau un tipar.

Am discutat si cu Vodafone, unde s-au resetat parametrii de conectare, am schimbat si cartela GSM, in ideea ca era destul de veche. Am resetat si telefonul la setarile de fabrica, actualizat cu ultima versiune de android disponibila (4.2.1). La Vodafone mi s-a spus ca versiunea de android e de vina (nu stie a gestiona corect switch-ul dintre 3G si WLAN) dar problema a aparut recent. Telefonul a mers brici de cand l-am luat asa ca chiar nu stiu care ar fi cauzele.

Ca si mentiune, vipera este varianta de 4GB cu android 4.21.

Aveti idee ce s-ar putea face, care ar fi cauzele si important, v-ati intalnit cu o astfel de problema?
Multumesc mult,

....... de regula este de la operatorul de telefonie mobila...... schimba pozitia simurilor intre ele si daca face la fel pe acelasi sim implicit pe portul afferent/schimbat simului poti ajunge la o concluzie..... dar de regula "anomaliile crepusculare" se datoreaza operatorului de telefonie mobila in ce proveste 3G-ul !!. - "Traim in Romania" !
Nu.... am fost pe JB apoi pe KK citeva luni am revenit de vreo doua zile pe JB si chestia cu WIFI & date 3G cam abureala....... cind am 3G si WIFI merge doar WIFI iar in momentul cind nu are WIFI trece aprope instant pe 3G ........ Daca spui ca ai dat reset, ca a functionat "brici" trage si tu concluzia...... FIIIIII SIIIIIGUR ca operatorul NU o sa recunoasca problemele de nod......

Edited by yo8llx, 01 July 2015 - 12:36.


#8653
qmpzal

qmpzal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 14.11.2013
Multumesc yo8llx,

De schimbat nu le pot schimba deoarece nu mai testez nimic apoi... slot 2 are 2G, doar slot 1 are 3G...
Ceea ce spui cu switch-ul instant de pe wifi pe 3G este adevarat, se facea si la mine...
Doar ca acum se face, ma uit la conexiune si daca stresez suficient de mult cu aplicatii care se conecteaza la net pana la urma se conecteaza. Insa daca am facut o pauza (de exemplu sa citesc un mail), internetul cade si sunt in aceeasi situatie.
Este chiar nasol, am sa testez abonamentul pe un alt telefon smart si daca face la fel, m-am portat in alta retea...

Si asa, atunci cand am vorbit la Vodafone, setarile contului nu corespundeau cu cele din abonament, de aceea a fost nevoie de resetare...

Sper sa pot rezolva...

Multumesc mult si daca mai aveti idei....

#8654
hajasgellert

hajasgellert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 27.08.2007

View Postqmpzal, on 01 iulie 2015 - 12:42, said:

Multumesc yo8llx,

De schimbat nu le pot schimba deoarece nu mai testez nimic apoi... slot 2 are 2G, doar slot 1 are 3G...


In setari poti sa schimbi sa ai 3G pe slot2, dar atunci numai ai 3G pe slot 1. Le poti schimba usor 3G-ul intre sloturi prin SETARI->SETARI DUAL SIM->APEL VIDEO(aicea alegi cartela din slotul 2)->SI ACTIVEZI DATELE PE SIM 2. Si gata ai 3G pe sim 2.

#8655
qmpzal

qmpzal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 14.11.2013
Multumesc hajasgellert,

Am sa incerc sa fac asta... poate este o problema cu slot-ul 1...

#8656
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postqmpzal, on 01 iulie 2015 - 15:01, said:

Multumesc hajasgellert,

Am sa incerc sa fac asta... poate este o problema cu slot-ul 1...
Nu are a face slotul cu ce-ti explica @hajasgellert ...... 2G sau 3G din cite stiu sunt (modemul) in cipul fizic CPU....... Chiar si la viper S se poate comuta 3G-ul printr-un cod care deschide setarile extinse la modemul.... Din Qualcomm

Edited by yo8llx, 01 July 2015 - 15:10.


#8657
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
În curând... dacă vă interesează:Posted Image

Mitom@nu...

Attached Files



#8658
hajasgellert

hajasgellert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 27.08.2007

View PostMitomanu, on 01 iulie 2015 - 22:29, said:

În curând... dacă vă interesează:Posted Image

Mitom@nu...

Arata bine, numai cu toate patch-urile grafice sa nu consume RAM si GPU prea mult :P .

PS: ai vorbit cu baiatul din Rusia pentru kernel ??

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate