Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 

Allview V1 Viper

- - - - -
  • Please log in to reply
10027 replies to this topic

#7993
gabontzu

gabontzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 21.11.2008

View Postsocrate108, on 16 aprilie 2015 - 09:55, said:

E vorba de serviciile de localizare google. E un meniu separat, ceva mai jos, nu e vorba de bifa din wi-fi/advanced.

Pai la rom-ul asta, acolo e optiunea. Dar exact despre aia spuneam.

Quote

Localizarea dupa retele Wifi, oprita, normal. Daca esti atent cand activezi optiunea, iti zice ca scaneaza dupa retele Wifi, chiar daca e oprit.
Verifica, poate ai optiunea activata.
In fine, bine ca s-a lamurit! :)

#7994
socrate108

socrate108

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 28.12.2011
Înseamnă ca am inteles eu greșit. Oricum, mulțumesc.

#7995
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
Azi l-am luat si eu de la service, i-au reparat miniusb-ul care nu mai permitea alimentarea... cica garantia e  de 3 luni, dar sa am grija cum il incarc...

O sa ma hotarasc ce iau in locul Viperului, probabil o sa incerc ceva cu windows, poate un  Lumia 540 care e abia lansat, astept sa vad ce zice lumea despre el.

#7996
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Salutare. Mi-am udat telefonul destul de tare si acuma nu mai merge butonul de power. E destul de urat ca daca raman fara baterie am cam incurcat-o. Stie cineva cam car ar costa sa il repar? Adica asta e singura problema. Nu cred ca e prea grav incat sa coste mult

#7997
gabontzu

gabontzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 21.11.2008

View Postopsy091, on 16 aprilie 2015 - 20:16, said:

Salutare. Mi-am udat telefonul destul de tare si acuma nu mai merge butonul de power. E destul de urat ca daca raman fara baterie am cam incurcat-o. Stie cineva cam car ar costa sa il repar? Adica asta e singura problema. Nu cred ca e prea grav incat sa coste mult

Sper ca l-ai lasat destul la uscat...
Daca nu, urgent cu el la lun service, altfel o sa ti se corodeze placa.

#7998
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Nu stiu daca a intrat chiar destula apa incat sa se corodeze placa. Acuma merge butonul de power...
Nu l-am lasat ca eram pe fuga, l-am sters rapid si am plecat. Daca nu s-a stricat ceva, mai sunt sanse sa se strice?
Imi e teama sa il inchid si apoi sa nu mai mearga butonul de power...

Edited by opsy091, 17 April 2015 - 11:02.


#7999
gabontzu

gabontzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 21.11.2008

View Postopsy091, on 17 aprilie 2015 - 10:53, said:

Nu stiu daca a intrat chiar destula apa incat sa se corodeze placa. Acuma merge butonul de power...
Nu l-am lasat ca eram pe fuga, l-am sters rapid si am plecat. Daca nu s-a stricat ceva, mai sunt sanse sa se strice?
Imi e teama sa il inchid si apoi sa nu mai mearga butonul de power...

Da, sunt sanse.
Corodarea se produce in timp...
Ca o regula de baza cand iti ajunge telefonul in apa, trebuie scoasa bateria cat mai rapid si pus la uscat, daca nu este posibilitatea de a-l desface,sterge si usca.

#8000
cpowertm

cpowertm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 170
  • Înscris: 12.07.2009
Cati dintre noi se gandeau acum aproape doi ani ca o sa ajungem aici? 8000 de posturi pe acest telefon. Felicitari prieteni virtuali. La cat mai multe!

#8001
gabontzu

gabontzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 118
  • Înscris: 21.11.2008
Ce sa-i faci? Telefonul e unul cu potential :) merita toata atentia...
Eu il am de anul trecut de prin august si sunt foarte multumit de el. Bine, imi lipsesc unele feature-uri pe care le aveam pe Htc Desire, dar asta e.
Imi lipseste ledul RGB, butoane harware si me enerveaza la culme amplasarea conectorului microUSB si a butonului de power. In rest, super incantat. :)

#8002
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
Vezi ca pe yotube gasesti ce faci in astfel de situatii. Bateria se scoate imediat si nu se pune sub 24 de ore in tel. In toata aceasta perioada se usuca tel. ( in videoclip de fapt sunt vreo 3 iti arata cum il usuci si mediul controlat pt extragere umezeala interna)
Functie de apa aceasta are un Ph deci chestia de corodare In Timp este foarte reala datorata de electrovalenta Cu & Sn+Ag din alijul folosit la lipituri.

Edited by yo8llx, 17 April 2015 - 11:53.


#8003
opsy091

opsy091

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,136
  • Înscris: 12.02.2012
Stati putin. Nu l-am scapat in apa, doar l-am udat cand eram la dus :)) era cu ecranul in jos si avea apa pe el.

#8004
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View Postopsy091, on 17 aprilie 2015 - 12:00, said:

Stati putin. Nu l-am scapat in apa, doar l-am udat cand eram la dus :)) era cu ecranul in jos si avea apa pe el.
Ok..... Am crezut ca fu "inbaiat"....... Dar totusi cauta pe yotube ce foloseau la extragerea umezelii.... Merg si granule silicagel pus intr-o cutie cu acestea . E drept si cind ploua sau ninge "contracteaza umezeala in maruntaie".
E destul de..... Daca o perioada nu functiona butonul power care-i de tip push cu membrana policarbonat argintat sau membrana metalica elastica dar astea-s mai voluminoase mecanic.

Bine ca nu a fost inbaiat. Nu intra in garantie....... dar nici contactele corodate

#8005
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
poate sa-mi spuna cineva cita memorie libera (nu cea de aplicatii sau interna, cea de pe disk sistem) ramine "pe linga" rom kk allview pt completare rom ? , mai pe romaneste vreau sa-mi fac un rom de install cu sonerii si teme schimbate... si as vrea sa stiu exact pe cit sa mizez.....

Multumesc

#8006
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
Te referi la System rom?

#8007
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005

View PostMitomanu, on 17 aprilie 2015 - 14:28, said:

Te referi la System rom?
Da, acolo ude se instaleaza romul

#8008
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013
La mine arată așa.

La unele rom-uri rămâne mai mult, pana la vreo 400mb. Depinde de ce se găsește în sistem, aplicații, bla,bla.

Attached Files


Edited by Mitomanu, 17 April 2015 - 14:33.


#8009
yo8llx

yo8llx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,088
  • Înscris: 21.03.2005
Deci estimasem corect.... -50 ramin cam 150Mb de "joaca" plus sa vad ce oi mai putra scoate din stock.

Multumesc

#8010
Mitomanu

Mitomanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 933
  • Înscris: 25.09.2013

View Postyo8llx, on 17 aprilie 2015 - 14:34, said:

Deci estimasem corect.... -50 ramin cam 150Mb de "joaca" plus sa vad ce oi mai putra scoate din stock.

Multumesc

Incearca sa deodexezi aplicatiile, din app, framework si priv-app, si vei avea undeva la 400 mb. Eu asa fac acu la portare.  Asta de pe care scriu e kingsing. S500 pe care l-am lasat asa.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate