Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat alegere parbriz

EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai
 Semnal bun da'... prost

De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?
 Prelungire fire electrice

Amintiri despre satelit si retran...

Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...
 samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!
 

Daca pozele ar vorbi...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
11 replies to this topic

#1
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Daca pozele ar vorbi, atunci cand aceasta civilizatie se va fi stins, viitorilor oameni, ce vor descoperi fotografiilie noastre, li se va parea ca am fost poate printre cei mai fericiti dintre cei ce au calcat pamantul.

Adesea, omul incearca sa zambeasca in poze, iar pozele, cu exceptia utilizarii profesionale, au menirea de a surprinde momentele vesele si placute din viata noastra. Majoritatea pozelor sunt facute la onomastici, petreceri, intalniri, chestii extraordinar de placute. Pozele adesea surprind nasterea si cresterea, rareori cuprind imbatranirea si moartea.

Eu, am un dusman in fiecare fotografie, iar in ultima vreme, nu am mai facut poze. Au facut altii cu mine, nu le-am cerut niciodata. Mi se pare ca nu mai au ce cuprinde, ca s-a spus tot si nu mai pot spune nimic.

Poza unei condamnate la moarte, Auschwitz Birkenau, ce a dorit sa ne transmita din iad o amintire placuta! A murit la 30 de ani.
Attached File  Aurelia-Bienka-e1335149440645.jpg   35.7K   107 downloads

Edited by Josef_Mengele, 20 June 2013 - 21:52.


#2
SfantulLike

SfantulLike

    Oscilatrix Te iubesc <3 .

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,549
  • Înscris: 09.02.2013
Amintirile ar fi vii ! .

#3
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Ba eu cred că zâmbea tocmai pentru că era convinsă că NU va ajunge în iad deoarece se sacrifică pentru o cauză dreaptă-holocaust. Sau poate că nu se gândea numaidecât că va muri( nici nu știm cu cât timp înainte de execuție a fost făcută fotografia) sau fotograful era un tip drăguț și spunea glume inteligente doar ca subiecții săi să nu fie crispați când ii pozau sau...

#4
teapavoua

teapavoua

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,673
  • Înscris: 13.06.2011
Si plictiseala distruge neuronii

#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,420
  • Înscris: 15.12.2009

View PostSfantulLike, on 20 iunie 2013 - 22:00, said:

Amintirile ar fi vii ! .

Si din rama ti-ar sopti: "Stii, nu esti ce-mi doream sa fi"

#6
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
sa-i fie tarana usoara!

#7
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011

View Postspider_zero_sapte, on 20 iunie 2013 - 22:02, said:

Ba eu cred că zâmbea tocmai pentru că era convinsă că NU va ajunge în iad deoarece se sacrifică pentru o cauză dreaptă-holocaust. Sau poate că nu se gândea numaidecât că va muri( nici nu știm cu cât timp înainte de execuție a fost făcută fotografia) sau fotograful era un tip drăguț și spunea glume inteligente doar ca subiecții săi să nu fie crispați când ii pozau sau...
A fost deportata pe 17.08.1942
A murit pe 08.11. 1942

S-a nascut pe 23,06,1912

#8
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,135
  • Înscris: 23.09.2005
Probabil ca daca civilizatia umana s-ar stinge, altii care ar veni dupa noi ne-ar cunoaste cam asa:

[ http://www.pxlshots.com/images/contests/best%20friends/fullsize/best%20friends_4ad1788f225f6.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://wallpapersget.com/wp-content/uploads/2012/01/movie-cool-wallpapers-widescreen-games-wallpaper-war-selling-ps3-world-best-consoles-console-club.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9
terratec

terratec

    Troll hunter

  • Grup: Moderators
  • Posts: 12,073
  • Înscris: 02.03.2003
Care e legatura dintre poza si subiectul discutiei ?

#10
Josef_Mengele

Josef_Mengele

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,997
  • Înscris: 09.10.2011
Ideea acestui subiect mi-a venit cand am luat o gagica de la solar.
Plina de intelepciune, mi-a spus ca daca noi am disparea, ca si civilizatie, si urmasii sau alienii vor gasi un solar, vor considera ca asa obisnuiam noi sa torturam oamenii, prajindu-i la foc mic, sub lampile de neon.

View Postterratec, on 20 iunie 2013 - 22:45, said:

Care e legatura dintre poza si subiectul discutiei ?
Subiectul discutiei este realitatea deformata si neconforma pe care pozele o transmit in timp despre viata si trecutul nostru, ca persoane, ca natiune si ca civilizatie.

Discutia despre poza si continutul transmis sunt conforme cu subiectul topicului.

Edited by Josef_Mengele, 20 June 2013 - 23:32.


#11
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012

View PostJosef_Mengele, on 20 iunie 2013 - 23:28, said:

Ideea acestui subiect mi-a venit cand am luat o gagica de la solar.
Plina de intelepciune, mi-a spus ca daca noi am disparea, ca si civilizatie, si urmasii sau alienii vor gasi un solar, vor considera ca asa obisnuiam noi sa torturam oamenii, prajindu-i la foc mic, sub lampile de neon.

Subiectul discutiei este realitatea deformata si neconforma pe care pozele o transmit in timp despre viata si trecutul nostru, ca persoane, ca natiune si ca civilizatie.

Discutia despre poza si continutul transmis sunt conforme cu subiectul topicului.

Oare ce vor gandi cand vor gasi benzile cu ceara ? :)

Ideile astea despre fotografii le impartasesc si eu de multa vreme, eu totusi nu m-am gandit sa deschid un topic pe tema asta !

#12
Ulpiatraiana

Ulpiatraiana

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,780
  • Înscris: 06.09.2007

View Postterratec, on 20 iunie 2013 - 22:45, said:

Care e legatura dintre poza si subiectul discutiei ?
Mengele ne da tema pentru acasa.Sa-i facem profilul psihologic al raposatei din imagine.

Quote

Plina de intelepciune, mi-a spus ca daca noi am disparea, ca si civilizatie, si urmasii sau alienii vor gasi un solar, vor considera ca asa obisnuiam noi sa torturam oamenii, prajindu-i la foc mic, sub lampile de neon.
Vor considera ca am fost foarte primitvi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate