Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

auction house diablo 3

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
8 replies to this topic

#1
MarshaL-

MarshaL-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 26.06.2010
Oameni buni imi vine sa plang de nervi nu mai pot la Diablo 3.Am ajuns level 52 cu Barbaru si am avut in stash cca 150 000 gold.M-am dus la auction house si am vazut un helmet cu armura 524 se numeste Scrowling Prowl si am cumparat-o efectiv am dat 50 000 gold am dat bid dar nu mi-o trimite in stash si imi raman blocati si bani fix 50 000 gold in queue cum se spune.Ce se intampla ca imi vine sa turbez ca mai sunt si pe modul HELL.Ajutati-ma va rog frumos cum pot sa fac sa cumpar acel helmet sau macar sa nu mai imi tina banii blocati,sa pot cumpara alte iteme daca acel item are bug.Imi vine sa vorbesc singur de nervi.Mi-am luat teapa de la cumparator?Va multumesc

Attached Files



#2
xxvirusxx

xxvirusxx

    Retired

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,441
  • Înscris: 11.11.2005
Nu am jucat jocul (nu-mi place online).
Dar eu cred asa: Este o licitatie, cu un timp, iar tu ai licitat/oferit (Bid). Cel care are oferta mare ii revine lui.

Mai asteapta si alt raspuns :)

#3
sorin147

sorin147

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,368
  • Înscris: 11.08.2003
tu doar ai licitat, nu l-ai cumparat. din screen, dupa 21 de ore afli daca l-ai luat sau nu! daca nu l-ai luat iti vin inapoi banii, altfel produsul

cum ai ajuns la level 52?! :)

Edited by sorin147, 14 June 2013 - 18:15.


#4
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Buyout = Cumpăra pe loc.
Bid = Licitează.

#5
MarshaL-

MarshaL-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 26.06.2010
mi-a explicat un baiat cum sta treaba.Greseala mea a fost ca atunci cand am cumparat acest item trebuia sa ma uit atent la buyout sa fie trecuta o suma.Ori la mine la buyout cand am cumparat scria N/A not allowed ceea ce inseamna ca e inca sub licitatie si mai ramane inca 24 ore.Daca in 24h nu ofera nimeni mai mult de 50k gold de abia atunci mi-o trimite in stash.pana atunci banii mei sunt blocati...Asta e.pe viitor sa fiu mai atent n-am stiut asta.

Tot imi vine sa plang de nervi.Dupa ce ca sunt sarac in stash mai am si bani blocati.Sper sa nu liciteze nimeni mai mult de 50k gold Posted Image

opop tu ai report pt atac la persoana copil retardat ce esti.E doar un joc nu trebuie sa jignesti chiar asa.Eu jocu l-am cumparat de 4 zile.Si in 4 zile am ajuns la lvl 52.nu puteam in 4 zile sa invat chiar totul

View Postsorin147, on 14 iunie 2013 - 18:13, said:

tu doar ai licitat, nu l-ai cumparat. din screen, dupa 21 de ore afli daca l-ai luat sau nu! daca nu l-ai luat iti vin inapoi banii, altfel produsul

cum ai ajuns la level 52?! Posted Image

m-a crescut un prieten cu sorceress de level 60.M-a crescut fast cam pana pe la lvl 30.SI mi-a dat ceva bani in stash.De la lvl 30 am crescut singur pana  m-am prins cum sta treaba.De asta sunt uimit cum toti retardatii simt nevoia sa jigneasca incontinuu pt un rahat de joc.Dupa ce ca sunt io nervos ca am bani blocati in stash mai vine si gheorghe asta care probabil joaca non stop  sa ma jigneasca,sa ne arate vezi Doamne ce jmecher e el ca stie jocu 100%.opop asta

Edited by MarshaL-, 14 June 2013 - 18:58.


#6
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
Da, poţi să le cumperi "instant".

PS: Dacă nu îţi "iese" licitaţia aia oricum primeşti banetu' înapoi.
PPS: Eu nu am jucat niciodată Diablo 3 doar un pic de 1 şi 2, am jucat WoW ^_^, cam de aici vine şi "skill-ul" meu în mmorpg şi engleză, cred că ar trebuii să înveţi un pic de engleză că să te descurci mai bine, eu am învăţat din mers ^_^.
Also, e doar un sfat personal ^_^, în lumea "gaming-ului" îţi prinde bine engleză.

Edited by Sempiternal, 14 June 2013 - 19:50.


#7
MarshaL-

MarshaL-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 26.06.2010
da stiu engleza frate dar m-am grabit de am apasat pe bid in loc de buyout si nu am stiut cum sta treaba.Vina mea
Eu nu inteleg in schimb neamurile proaste care tot timpu vor sa se afirme si ele prin tot felu de mijloace.Iar jignitul e la indemana pentru ei.Si sincer sunt uimit cum "lumea" in general da like-uri la asemenea specimene.Inca o data mi se confirma ca lumea asta e ca o "turma" si atat..Sau probabil I-au dat like ca vezi doamne are si el peste 3000 mesaje si e in "lumea seniorilor".PENIBIL sincer...
Se poate inchide si multumesc

Edited by MarshaL-, 14 June 2013 - 19:59.


#8
Sempiternal

Sempiternal

    // Mastermind \\

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,646
  • Înscris: 05.05.2013
În lumea asta, răbdarea se răsplăteşte, stai liniştit oricum nu pierzi nici un ban ^_^, dacă nu câştigi itemu' îţi primeşti bani înapoi.

#9
MarshaL-

MarshaL-

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 497
  • Înscris: 26.06.2010
da stiu asta ca rabdarea e o "virtute".Nu era vorba de joc in sine.Am prins ideea in ultima parte a discutiei.Era vorba ca unii chiar sunt neamuri proaste sincer.Dar asa este ,ce farmec ar mai avea un forum daca n-ar fi si "uscaturi" din acestea care sa jigneasca la tot pasul?Cateodata imi pare rau ca m-am nascut in tara asta de kkt Romania,unde toata lumea jigneste,se lauda,sufera si tot tacamul.In alta parte daca dadeam report unui astfel de individ pt. atac la pers. moderatorii nu dormeau si-l sanctionau,dar deh asta-i Romania.Probabil ca moderatorii nu o sa-l sanctioneze in veci ca nah e in grupa "tocilarilor laudarosi cu 12 ani de scoala" cu peste 3000 mesaje pe forum.E senior el nu e user normal ca mine...ce te joci?
Sincer am o "scarba" maxima la seniori din acestia plin de ei.Si eu am un minus mare ca ma "aprind" imediat recunosc dar la neamuri proaste nu ma pot abtine cu toti cei 7 ani de acasa care-I am
Rog un moderator sa inchida topicu ca deja e prea multa "drama"....

Edited by MarshaL-, 14 June 2013 - 20:20.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate