Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 

Copiere fisiere VOB de pe DVD in HDD imposibila

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Va salut cu respect!
M-a rugat un fost profesor, sa ii fac o copie de un DVD cu inregistrari video din tinerete. Inregistrarile sunt  facute cu o camera VHS probabil, apoi transferata caseta video pe un DVD. Dupa cativa ani de utilizare DVD-ul respectiv a prins cateva zgarieturi, fine, dar totusi ele exista.
Asa ca doreste copierea aceui DVD pe un altul nou.
Initial am inceput sa copiez fisierele de pe DVD intr-un folder nou creat pe Hard, toate bune si frumoase pana intr-un anumit punct:
fisierele VTS_03_1.VOB si VTS_04_1.VOB din 9 astfel de fisiere nu vor sa se copieze sub nicio forma.
Apoi am incercat sa creez o imagine ISO, degeaba, datorita acelor 2 fisiere nu pot creea imaginea.
Precizez ca am incercat cu doua programele: CD Burner XP, si ImgBurn. Imi da eroare la cele doua fisiere.
De mentionat ca le pot reda in PC direct pe de DVD, dar nu le pot copia. Ar mai fi ceva, ce nu imi place, DVD-ul contine doar folderul VIDEO_TS. nu si cel AUDIO_TS.
Ce este de facut in acest caz?!
In speranta ca ma va ajuta cineva, eu va multumesc inca pe de acum!

#2
xkos

xkos

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,627
  • Înscris: 23.07.2007
foloseste DVD Shrink, copiaza cat poti si asta e. Video_ts e de ajuns, audio e ptr alte limbi

#3
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,921
  • Înscris: 01.01.2010
IsoBuster. 100% succes.

#4
spider_zero_sapte

spider_zero_sapte

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,721
  • Înscris: 21.08.2007
Ai putea sa-l remasterizezi. Sau cauta o solutie hardware de polishare a discurilor, dupa ce salvezi pe HDD ce se mai poate. Nu-i obligatori folderul audio_ts. Folderul ala e pentru filme cu coloane sonore in mai multe limbi din cate stiu eu.
Poti sa folosesti un editor video pe care sa-l pui sa extraga continutul(real time) sau sa folosesti dvd fab. Vob-urile pe care ai reusit sa le salvezi vor putea fi vizionate doar sa schimbi extensia fisierului sau si mai simpli din menu dai ”play with” si-ti alegi player-ul( bsplayer, vlc, etc).

Edited by spider_zero_sapte, 10 June 2013 - 23:10.


#5
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,230
  • Înscris: 22.05.2003
1. Nu e nici o problema daca Audio_TS lipseste. Adesea e oricum gol.
2. Singura solutie pe care o vad este sa incerci cu o unitate optica mai veche, care e mai buna la partea de corectie erori.
3. Poti incerca programe precum
http://www.softpedia.../CDRoller.shtml

sau

http://www.softpedia...IsoBuster.shtml

#6
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
sau daca ele ruleaza pe pc poti face captura la fluxul audio video daca nu merge niciuna din solutile de mai sus.
sunt multe softuri de captura - vezi cum se fac capturile la gameplay in jocuri.

#7
planner26

planner26

    European sadea

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,824
  • Înscris: 15.03.2009
Baieti, va multumesc!!!! In momentul asta folosesc ISO Buster. Mi-a aratat sectoarele cu probleme, i-am dat omitere, acum astept sa se salveze in PC! Va tin la curent!

AM REUSIT! Mii de multumiri baieti pentru ajutorul acordat! Traiasca Forum Softpedia, Traiasca IsoBuster! :) Sanatate tuturor!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate