Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Ronaldinho

- - - - -
  • Please log in to reply
46 replies to this topic

Poll: Ronaldinho (120 member(s) have cast votes)

Fals sau realitate?

  1. Trucaj (71 votes [59.17%])

    Percentage of vote: 59.17%

  2. E adevarata (49 votes [40.83%])

    Percentage of vote: 40.83%

Vote Guests cannot vote

#1
Filip the Wise

Filip the Wise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 31.10.2005
Astept parerile voastre in legatura cu prea contestata faza cu Ronaldinho si noile lui ghete NIKE, unde suteaza din afara careului in bara de 4 ori, iar mingea revine la el, ba mai mult, nu cade pe pamant...

#2
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
Trucaj 100%. Fara discutii. Se vede cum se schimba cerul dupa cele 2 lovituri si cel mai important in minutul 1:46 (pentru cei care au filmuletul la rezolutie mare) se vede o minge care se misca singura, pleaca singura de acolo...si oricum s-a recunoscut ca statea cineva in poarta si ii arunca mingea...

#3
X5

X5

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 559
  • Înscris: 20.02.2004
Trucaj 100%...e prea de tot.

#4
Filip the Wise

Filip the Wise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 31.10.2005
Intrebarea apare ... cum de un viitor "balon de aur" s-a lasat prada unei astfel de campanii de adverteising. Am parerea ca nike a facut cea mai proasta miscare cu faza asta.
Apoi, Ronaldinho am vazut ca se mai si lauda ca el se antreneaza asa de mai mult timp. Cate zerouri o avea contractul publicitar ? Se pare ca mai multe decat ar primi ca un jucator de fotbal. :puke:

#5
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,054
  • Înscris: 02.09.2005
E trucaj 100%.... Cand eram mic eram unul dintre cei mai buni la a lovi bara cu mingea dar sa vina si mingea mereu la mine asta ar fi fost prea de tot... :D

#6
Jas

Jas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 15.12.2001

View PostFilip the Wise, on Nov 29 2005, 15:58, said:

Intrebarea apare ... cum de un viitor "balon de aur" s-a lasat prada unei astfel de campanii de adverteising. Am parerea ca nike a facut cea mai proasta miscare cu faza asta.
Apoi, Ronaldinho am vazut ca se mai si lauda ca el se antreneaza asa de mai mult timp. Cate zerouri o avea contractul publicitar ? Se pare ca mai multe decat ar primi ca un jucator de fotbal. :puke:
Nike a facut o campanie reusita din moment ce clipul respectiv a starnit numeroase controverse si este inca discutat pe toate forumurile din lume. Deci si-a atins scopul si nu vad cum s-a discreditat Ronaldinho acceptand sa joace in clipul respectiv. Nu e nici primul si nici ultimul fotbalist care e folosit intr-un clip publicitar.

#7
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
"folosit" e prea mult spus. si-a luat o gramda de bani din clipul asta publicitar. in schimb, toate clipurile cu fotbalisti sunt trucate...

#8
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Nu pot spune daca este trucaj sau nu, dar daca ar putea face asta... ar fi un zeu.

#9
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003
E foarte greu de crezut ca cineva ar putea realiza faza respectiva cu adevarat...oricum Ronaldinho e un jucator urias , capabil de multe ... -_- e o placere sa il vezi jucand ...atata timp cat vor mai exista asfel de jucatori fotbalul nu va muri niciodata !

#10
Filip the Wise

Filip the Wise

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 31.10.2005
E intr-adever un talent; stil f.f.f. diferit de al lui Zidane ( parerea mea ). Si daca eu ma infurii as zice ca toti jucatorii de fotbal nu fac destule pentru cat sunt platiti. Adica toti ar trebui sa joace ca Ronaldinho sau chiar mai bine. Oricum, nu e vb de asta aici.
Ma intreb ce-o zice Beckham cand vede ca il ajunge din urma si risca sa fie chiar depasit la capitolul publicitate... daca prinde si Ronaldinho prin Asia, e om facut . :roflmaofast:

Si... mi se pare mie, sau incearca sa "ii ridice si lui statuie"? Adica... eh... da, e bun, dar ... eu sunt de parere ca laudele astea si sa fie inscris " in istoria fotbalului "... mai e cale lunga, are deabia 25 ani.

#11
Chr1s

Chr1s

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 34
  • Înscris: 03.09.2005
Nike l-a trucat pe Ronaldinho, cu voia lui bineinteles, dar talentul si valoarea lui sunt indiscutabile.

#12
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,695
  • Înscris: 13.10.2003
Trebuie insa sa intelegem ca  Ronaldinho nu va juca la fel peste 5 ani , poate nu va fi la fel de lent ca Zidane sau la fel de gras ca Ronaldo ( idolii de ieri ! ) dar uzura se va cunoaste , in plus , probabil ca va apare un nou tanar fenomen ( de ex : Messi tot de la barca ) care va descoperi noi trucuri care sa ne incante pe toti . -_-
La drak , fotbalul e un spectacol , iar spectacolele sunt realizate de catre artisti , Ronaldinho e o mare vedeta  dand la fiecare reprezentatie un recital...asta e tot ! Vom avea si alti mari artisti in viitor ,  Ronaldinho e omul momentului actual si o merita !
  Chstia cu mingea sutata si revenita din bara transversal face parte din show ! :D

#13
Kwarrasha

Kwarrasha

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 809
  • Înscris: 30.07.2005
sa puna careva aici filmuletul ... arhivat ... sa-l vad si io inca odata, ca nu l-am vazut decat la televizor ...

#14
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Filmul are 8 MB, asa ca nu poate fi atasat pe forum, dar il poti lua de pe www.prosport.ro. Este putin mai jos.
Filmul are extensia .mov, asa ca probabil va trebui sa instalezi Quick Time 7 (32 MB). :rolleyes:

#15
Jas

Jas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 15.12.2001
http://www.onlinespo...ldinho_high.mov

Later edit: se pare ca am postat in acelasi timp.

Edited by Jas, 01 December 2005 - 15:22.


#16
CGF

CGF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,308
  • Înscris: 07.07.2005
Ba nu. Eu am postat cu 2 minute in fata ta. :P

#17
Jas

Jas

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 15.12.2001
Da, dar dadusem reply inaintea ta si a durat cateva minute pana am gasit linkul si am dat submit.

#18
painkiller

painkiller

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 26.12.2004
si daca e trucat sau nu... voi ce aveti de castigat daca aflati ?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate