Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit eth vs Adap...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Sony Xperia M

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#19
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Pentru că sunt o grămadă de aplicaţii pe care nu le folosesc (Apelare, Căutare vocală, Chioşc Play, Deezer, Hangouts, Jocuri play, Orange TV Go ş.a.) aş vrea să le dezinstalez.
Trebuie să fac root la telefon?
Dacă ştie cineva cum se face, aştept detalii.
Mulţumesc.

#20
_istudor_

_istudor_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 23.03.2009

View Postpui, on 28 decembrie 2013 - 12:10, said:

Dacă ştie cineva cum se face, aştept detalii.
Eu am folosit Clean Master care are si functia "Gestionare Aplicatii"

#21
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Multumesc pentru raspuns. Acest progrămel instalează si aplicatiile din android sau doar cele instalate de mine?

#22
_istudor_

_istudor_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 23.03.2009
Cu Clean Master poti gestiona/dezinstala aplicatiile. Din intrebarea ta inteleg ca nu l-ai testat.

#23
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
L-am testat și nu am reușit să dezinstalez niciunul din programele menționate de mine. Știe cam același lucruri cu aplicația din android.

Edited by pui, 30 December 2013 - 20:53.


#24
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Am mai încercat o dată, însă nici nu a "văzut" măcar programele care mă deranjează (Apelare, Căutare vocală, Chioşc Play, Deezer, Hangouts, Jocuri play, OrangeTV Go).

An Nou fericit și cu cât mai multe răspunsuri utile tuturor forumiștilor softpediști de pretutindeni!

#25
Radu-S

Radu-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 25.04.2008
A aparut si prima problema. Senzorul de proximitate(cred ca asa ii zice), nu actioneaza intotdeauna, astfel ca de multe ori stau cu ecranul aprins cand ii tin la ureche si mai ating chestii de pe acolo.

#26
Kakarot87

Kakarot87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 22.12.2013
Pentru a dezinstala aplicatiile mentionate ai nevoie de root. Incearca titanium backup. Eu il am si poate dezinstala aproape orice.

#27
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004

View PostKakarot87, on 02 ianuarie 2014 - 09:08, said:

Pentru a dezinstala aplicatiile mentionate ai nevoie de root. Incearca titanium backup. Eu il am si poate dezinstala aproape orice.

Mulţumesc.
Cum pot să fac root la acest model de telefon? Pentru a rula aplicaţia titanium backup trebuie ca iniţial telefonul să fie root-at, nu?

#28
Kakarot87

Kakarot87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 22.12.2013
Salut. Sunt multe tutoriale pe net, un search pe google te va ajuta. Da, pentru a rula titaniu, trebuie sa ai root.

#29
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
Tocmai ce mi-am achizitionat si eu unul.
Cum stati cu root, custom recovery, custom rom ?

#30
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005
Am o problema cu un telefon mobil Sony M. Câteodată se întâmplă ca atunci când ma suna cineva telefonul sa sune odată și apoi sa sune dar fără sonor. Ca și cum l-am pus eu pe mute. A mai pățit cineva asa ceva? La fel se întâmplă și cu un Sony xperia U. Ambele au update la android făcut.

#31
Radu-S

Radu-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 25.04.2008
Nu reusesc sa-i dau de cap cu senzorul asta de proximitate. Se aprinde ecranul in timp ce tin telefonul la ureche si ating cu obrazul pe acolo, ori intra in speaker, ori inchide convorbirea.
Si mai are o problema, daca in timpul unei convorbiri ma suna cineva, opreste conexiunea si mi-l baga in casca pe cel care suna. E posibil tot de la senzorul ala se fie, probabil se aprinde ecranul si tot asa, ating butonul de raspuns.

#32
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View PostRadu-S, on 10 februarie 2014 - 15:13, said:

Nu reusesc sa-i dau de cap cu senzorul asta de proximitate. Se aprinde ecranul in timp ce tin telefonul la ureche si ating cu obrazul pe acolo, ori intra in speaker, ori inchide convorbirea.
Si mai are o problema, daca in timpul unei convorbiri ma suna cineva, opreste conexiunea si mi-l baga in casca pe cel care suna. E posibil tot de la senzorul ala se fie, probabil se aprinde ecranul si tot asa, ating butonul de raspuns.
Este o problemă pe care o rezolvi în service.Ceva asemănător am vazut la nokia 520 si in service s-a rezolvat.

#33
Nexus11

Nexus11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,795
  • Înscris: 19.06.2005

View PostNexus11, on 06 februarie 2014 - 13:44, said:

Am o problema cu un telefon mobil Sony M. Câteodată se întâmplă ca atunci când ma suna cineva telefonul sa sune odată și apoi sa sune dar fără sonor. Ca și cum l-am pus eu pe mute. A mai pățit cineva asa ceva? La fel se întâmplă și cu un Sony xperia U. Ambele au update la android făcut.
Nimeni nimic?

#34
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

View PostNexus11, on 17 februarie 2014 - 20:29, said:

Nimeni nimic?
Ar fi bine sa faci un repair,este posibil dupa update sa fie ceva legat de aplicatiile pe care le-ai avut anterior si care nu sunt optimizate pentru varianta de Android.

#35
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
Xperia M va primi Jelly Bean 4.3.

#36
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
pacat, de tot

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate