Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Sony Xperia M

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#37
wirespot

wirespot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,654
  • Înscris: 23.09.2002
4.3 e pe vine

#38
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

 wirespot, on 26 martie 2014 - 17:25, said:

A venit si aduce destule imbunatatiri.Conectati la PC sau verificati update center pe telefon.

Android version: Google Android 4.3 (Jelly Bean)
Latest available software: 15.4.A.0.23
Release started: 2014-03-26

Edited by enku11, 26 March 2014 - 17:43.


#39
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
De unde l-ai cumparat ? la liber ?
Al meu e luat de la orange, are rost oare sa astept updateu de la ei ?

#40
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

 opop, on 27 martie 2014 - 13:29, said:

De unde l-ai cumparat ? la liber ?
Al meu e luat de la orange, are rost oare sa astept updateu de la ei ?
de obicei dureaza cam doua saptamani pana isi optimizeaza softul pentru ei, dar daca te grabesti cu flashtool poti sa-l pui.

#41
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 enku11, on 29 martie 2014 - 09:37, said:

de obicei dureaza cam doua saptamani pana isi optimizeaza softul pentru ei, dar daca te grabesti cu flashtool poti sa-l pui.
e vorba sa nu fie 2 luni Posted Image

pana acum n-am simtit nevoia sa-l bibilesc, merge foarte bine pentru ce imi trebuie mie cu tot cu bloatware-ul orange

Edited by opop, 29 March 2014 - 10:49.


#42
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

 opop, on 29 martie 2014 - 10:48, said:

e vorba sa nu fie 2 luni Posted Image

pana acum n-am simtit nevoia sa-l bibilesc, merge foarte bine pentru ce imi trebuie mie cu tot cu bloatware-ul orange
Am instalat 4.3 pe un xp M si intra-devar se simte diferenta.Mai fluid ,imbunatatiri la camera, adica vine cu superior auto si inca, cateva chestii,la album se vad ceva imbunatatiri.La telefonul despre care vorbesc am observat o tenta mov la foto in conditii de lumina scazuta nu intuneric.Aveti problema asta?

#43
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006
Azi imi vine si mie un Xperia M, abea astept sa il butonez , o sa-l folosesc in acelasi timp cu Xperia V, deci am cu ce sa fac comparatie.

#44
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
A aparut updateu doar in pc companion, din telefon nu aparea nimic nou in update center. Acum i-am dat update Posted Image

LE: MAI MULT BLOATWARE ! tule mama lor de orange, mi-au pus orange antivirus, fotbal info, orange travel, cloud orange wtf
stie cineva un ghid usor sa le dau jos ?

- se misca mai smooth, dar e posibil sa fie placebo Posted Image
- timerul are acum si secunde, in sfarsit Posted Image
- ecranul mi se pare mult mai sensibil !

Edited by opop, 11 April 2014 - 10:37.


#45
enku11

enku11

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,966
  • Înscris: 04.05.2011

 opop, on 11 aprilie 2014 - 10:09, said:

A aparut updateu doar in pc companion, din telefon nu aparea nimic nou in update center. Acum i-am dat update Posted Image

LE: MAI MULT BLOATWARE ! tule mama lor de orange, mi-au pus orange antivirus, fotbal info, orange travel, cloud orange wtf
stie cineva un ghid usor sa le dau jos ?

- se misca mai smooth, dar e posibil sa fie placebo Posted Image
- timerul are acum si secunde, in sfarsit Posted Image
- ecranul mi se pare mult mai sensibil !
Cele de la orange  se poate dezinstala iar celelalte se pot dezactiva.

#46
_istudor_

_istudor_

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 23.03.2009
A facut cineva update la 4.3 pe sony m de la vodafone?

#47
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007
nu se poate dezinstala nimic, le-am dat stop service..

#48
Radu-S

Radu-S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 25.04.2008
Ok, a venit update-ul si la Vodafone. Efectuat, dar numai prin PC Companion.

#49
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

 AndySoft, on 11 aprilie 2014 - 08:52, said:

Azi imi vine si mie un Xperia M, abea astept sa il butonez , o sa-l folosesc in acelasi timp cu Xperia V, deci am cu ce sa fac comparatie.
Am revenit cu un mic review al telefonului.
Precizez ca am butonat 48 de Xperia M in ultima saptamana si am avzut chestii interesante, din cele 48 de telefoane nu toate au avut acelasi tip de display deci depinde cum iti e norocul cand il cumperi din magazin. Mai exact telefonul care l-am nimerit eu era tare albastrui ecranul si unghiurile eram aproape inexistente din lateral nu se vedea nimica , dar configurand unul dupa altul am ajuns la un lot care mi-a sarit in ochi, mult mai ok ecranul tinde spre "normal". Doua din ele au avut probleme cu micro SIM-ul nu il vedea deloc , le -am trimis inapoi in garantie, deci grija si cu acest aspect.

Dpdv al softului au venit cu 4.1.2 dar eu i-am facut update la 4.3 sambata asta.
- fata de Xperia V se misca cam la fel as putea spune, in meniu nu are lag dar se simte procesorul la anumite operatii dar per total este o experienta de utilizare ok fata de V care il am deja de 1 an.
- fata de V se conecteaza aproape instant la WI-FI testat pe mai multe routere si are semnal mai bun, adica imi arata full semnal unde Xperia V imi arata 2 linii , DAR asta a fost cu 4.1.2 acum cu 4.3 se conecteaza la fel de lent cu o mica intarziere dupa ce activez wifi-ul;
- m-a surprins placut bateria , fara Stamina mode ON , tine lejer cateva zile , peste noapte nu s-a descarcat deloc a ramas la acelasi procentaj, in schimb la Xperia V peste noapte se duc 3-4 % cu tot cu Stamina activat.
- ecranul desi l-am schimbat cu unul dintre alea care se vedea  mai bine nu ajunge la calitatea la Xperia V , nici nu ma asteptam dar cu asta fac eu comparatie, oricum este OK daca nu as fii avut V-ul as fii fost multumit.
- camera foto destul de bunicica, odata cu update-ul la 4.3 au aparut mai multe optiuni prin meniu si pozele par mai ok , la Video nu imi prea place ca tot incerca sa focalizeze daca misti un pic si ies filmele aiurea, testat si aici cu V-ul care in aceleasi conditii nu a avut probleme de focus.

#50
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
După update nu mai găsesc notele în care am scris diverse lucruri pentru a nu uita una-alta. Aveți idee pe unde le salvează?

#51
titilev

titilev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 725
  • Înscris: 09.05.2010

 pui, on 23 aprilie 2014 - 16:54, said:

După update nu mai găsesc notele în care am scris diverse lucruri pentru a nu uita una-alta. Aveți idee pe unde le salvează?
Eu nu am xp M,am xp SP dar cred ca sunt la fel in privinta memoriei.Daca nu ai salvat undeva notele le-ai pierdut deoarece ele se scriu in memoria interna care e formatata la update si se sterge tot ce este in ea.Data viitoare poti face un backup cu PcCompanion la memoria telefonului inainte de update.

#52
pui

pui

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 01.09.2004
Nu mă refer la datele anterioare upgradarii, ci la notele scrise după update.

#53
opop

opop

    bolnav cronic :(

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,570
  • Înscris: 06.01.2007

 AndySoft, on 22 aprilie 2014 - 12:54, said:

Precizez ca am butonat 48 de Xperia M in ultima saptamana
Unde ai gasit tu atatea telefoane maestre ?

 titilev, on 23 aprilie 2014 - 21:52, said:

memoria interna care e formatata la update si se sterge tot ce este in ea
Jura-te ca e asa! Altfel pozele si mesajele mi-au ramas...

Cu 4.3 telefonu mi se pare impecabil din toate punctele de vedere, se misca perfect, tine bateria, l-am si scapat pe gresie (am hard case) si nu are nimic :D

Edited by opop, 25 April 2014 - 17:33.


#54
AndySoft

AndySoft

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 30.03.2006

 opop, on 25 aprilie 2014 - 17:30, said:

Unde ai gasit tu atatea telefoane maestre ?
Am reinoit flota de telefoane in firma Posted Image  
De atunci a mai picat unul, nu mai se vede nimic pe display desi el functioneaza, l-am trimis la garantie.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate