Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 

Video pe telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Am si eu urmatoare curiozitate, desi eu personal cred ca nu se poate, dar.. m-am inselat de multe ori.

Uite care este problema mea, am un telefon Samsung Galaxy mini 2, si as vrea sa rulez pe el niste seriale ( anime, de fapt ), problema este ca anime`urile la care ma uit sunt pe rezolutie 1280x720p ... si telefonul le reda sacadat.. cu lag, cele 480p le reda fara probleme.

Intrebarea mea ( prosteasca as putea spune, va rog nu radeti :)) ), este posibil sa stric calitatea acelui videoclip de 720p , ca telefonul meu sa il poata reda bine?

Inca odata, nu ma pricep la asa ceva, sunt 99% sigur ca nu se poate face asta, doar mi-a trecut prin cap ideea si am zis sa incerc.
Multumesc

#2
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,154
  • Înscris: 10.04.2006
Da.
Poti sa il recodezi la rezolutie 480p sau cat are ecranul tau si astfel va ocupa si mai putin spatiu si va merge si mai bine pe telefonul tau.
Nu mai stiu ce programe mai sunt acum in voga, insa poti cauta SUPER.

#3
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
Chiar se poate... waw. O sa incerc, multumesc.

#4
-catalin

-catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,060
  • Înscris: 03.07.2007
Da, cauta Winavi pe torrente. Are si niscaiva profiluri gen Handroid, GayPhone, hiPod etc dar iti poti face si tu propriile setari. Gen alegi formatul: .avi si rezolutia: 480p si iti va merge.

#5
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012
Win AVI este depășit rău de tot. Plus că mai folosește și encode-uri (codecuri) third party.
Avidemux, HandBrake, SUper Video Converter. Toate sunt gratuite

#6
katurev

katurev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 931
  • Înscris: 22.03.2012
acum le incerc pe toate.. sper sa gasesc unu sa mearga

Winavi merge perfect, multumesc mult sofpedia, inca odata m-ati salvat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate