Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Ce ai baut azi ?

  • Please log in to reply
2636 replies to this topic

#2053
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Colegul cristian_e a laudat aici Pelinul alb de Urlați, si cum am l-am vazut acu' seara la lidl, am luat o sticla de curiozitate, sa vad cum e!
Mi se pare excelent, a mers teribil de bine dupa o omleta cu branza, cu precizarea ca mie nu mi s-a parut demisec ci demidulce, chiar mai  dulce decat demidulce, postgustul e amar, dar tot placut mi se pare!

Grija ca s-ar putea sa nu placa doamnelor, doamna mea a bagat o strambatura dupa ce l-a gustat si mi-a reprosat ca nu i-am spus ca-i foarte amar! Sincer, eu il percep mai degraba dulce decat amar!

#2054
MrReason

MrReason

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,266
  • Înscris: 08.10.2010

View PostBogdansv1, on 03 martie 2017 - 18:36, said:

Kodiak, sper ca esti constient ca acum am aproape doua sticle de Grappa Amarone (la una i-am dat cep) si una de Sambucca in urma vizitei la Lidl (Sambucca am luat-o sa vad cum este, fiind obisnuit cu Yeni Raki si Ouzo, nu "tusesc" la anason). Acest post este ca sa te responsabilizez ... Posted Image

PS: eventualele greseli ortografice nu-mi apartin mie ci sunt din cauza de Grappa. Posted Image
Ahahaha, ce coincidente pe aicea! Exact Sambucca intentionam sa iau si eu(de curiozitate), dar s-a epuizat stocul... si ce sa iau.. fix la nimereala, ouzo, , tot de curiozitate, sa vad cum e... nu stiam ca ambele sunt aromate cu aceeasi porkarie, care-mi aduce aminte de ceva medicamentos, sau poate niste dropsuri mentolate care nu-mi placeau... nici nu stiu cu ce sa beau porkaria asta... am niste apa minerala si cola, fac proba, ca gol parca nu prea merge..

Edited by MrReason, 08 March 2017 - 22:43.


#2055
ionutzitaly

ionutzitaly

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,080
  • Înscris: 04.03.2014
Incercati flaming sambuca:)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NJ4x6b73TVQ?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In Italia se mai "corecteaza" si cafeaua cu cateva picaturi de Sambuca.



#2056
antic

antic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 04.12.2004
Apa plata si cafea de dimineata.
Vreau sa beau un pahar de vin mai pe seara.

Am un vin rosu imbuteliat chiar atunci cand a venit gerul.   A stationat din fermentare si a ramas dulce pe tot timpul iernii.   Acum a devenit ca un fel de sampanie putin dulceaga.

Edited by antic, 12 March 2017 - 15:44.


#2057
al-padrino

al-padrino

    TCB

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,961
  • Înscris: 13.11.2016
Dimineata fuse o cafea, acum o ora ceva palinca, nu stiu ce va fi mai tarziu....:king:

#2058
SirAttack

SirAttack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 01.11.2006
bun, bun

Attached Files



#2059
ShadowBroker

ShadowBroker

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 09.03.2017
Coca Cola Lime... ma gandeam ca o sa fie ca un fel de Pepsi Twist, dar e destul de diferta... nu intr-un sens rau, dar nici aroma nu e foarte puternica(depinde de gustul fiecarui daca-i place sau nu)...

#2060
SirAttack

SirAttack

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 01.11.2006
Ceva special, nu pot sa spun ca m-a dat pe spate, insa pentru o vodka (nefiind bautura mea preferata) a fost peste ce am mai pus gura.
Fara miros (chiar deloc), un gust pur, usor uleioasa.

Attached Files



#2061
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Am lichidat prima sticla de grappa amarone, eu am început-o, eu am gătat-o, de partea de mijloc s-a ocupat soacra-mea!
Nu pierde nici o ocazie sa se laude ca-i ardeleanca și că-i place palinca, dar când e sa aleagă, alege întotdeauna ce-mi place mie, whiskey și la grappa, nu se atinge de palincă!

Hmmm, oare dacă beau palinca o sa bea si ea?

Edited by kodiak, 25 March 2017 - 21:05.


#2062
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015
Grappa amarone am băut și eu dar sunt la a doua sticlă, totul consumat fără ajutor.

Cum nu sunt ardelean iar colegii forumisti de acolo sunt zgârciți, am luat acum ceva timp palinca din Lidl. Urmează să văd cum este.

Kodiak, alte sugestii? Mai am divin Călărași, vreo patru sortimente (cred că am pus pe undeva o poză cu stocul, cred că pe 9 martie).

#2063
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Week-end-ul urmator cred ca e vinvest la Timisoara, o sa dau o tura pe acolo, poate gasesc ceva divin de dincolo de Prut!
M-am indragostit de Pelinul de Urlati, spre groaza sotiei, care nu intelege cum pot sa beau o chestie asa de amara si sa mi se para si dulce! Am mai "prostit" doi prieteni sa bea Pelin si amandoi au fost incantati de el, in schimb, nevestele lor, ca si a mea, erau oripilate de el!
In rest, nimic nou, poate dau saptamana viitoare o tura si pe la Liquor Store, sa vad daca gasesc un whiskey de secara!

Unde ai pus poza cu stocul de divin?

Edited by kodiak, 25 March 2017 - 21:46.


#2064
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View Postkodiak, on 25 martie 2017 - 21:45, said:

... poate gasesc ceva divin de dincolo de Prut!
...
Unde ai pus poza cu stocul de divin?

Vezi ca este divin Calarasi si la Selgros! Posted Image
Sincer, nu mai stiu exact, cred ca una pe Cafeneaua din Poiana si cealalta la urari de bine unde se vorbeau de cele 40 de hahare ce trebuie baute.

https://forum.softpe...8#entry20822919

Aici am pus dar remarc ca divinul e ascuns de celelalte sticle. Posted Image

Edited by Bogdansv1, 26 March 2017 - 18:49.


#2065
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Pe caldurile astea : cidru!
Am trecut si pe la magazinul de bauturi si n-am gasit whiskey de secara Bulleit asa ca am luat doua sticle de bourbon Bulleit! Bun si asta!

#2066
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
O Corona si un Heineken cu lime, urmand tutorialul de aici.

Edited by don_dannielo, 01 April 2017 - 22:36.


#2067
TheStarkestTruthMatters

TheStarkestTruthMatters

    Semper Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,015
  • Înscris: 09.12.2015
Pfanner de portocale Posted Image [ http://yayek.raumh.servertrust.com/v/vspfiles/photos/PFANNER28-2T.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by TheStarkestTruthMatters, 03 April 2017 - 13:24.


#2068
the_lion

the_lion

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,489
  • Înscris: 04.05.2007

View Postkodiak, on 25 martie 2017 - 21:45, said:

Week-end-ul urmator cred ca e vinvest la Timisoara, o sa dau o tura pe acolo, poate gasesc ceva divin de dincolo de Prut!
M-am indragostit de Pelinul de Urlati, spre groaza sotiei, care nu intelege cum pot sa beau o chestie asa de amara si sa mi se para si dulce! Am mai "prostit" doi prieteni sa bea Pelin si amandoi au fost incantati de el, in schimb, nevestele lor, ca si a mea, erau oripilate de el!
In rest, nimic nou, poate dau saptamana viitoare o tura si pe la Liquor Store, sa vad daca gasesc un whiskey de secara!

Unde ai pus poza cu stocul de divin?

De unde luati pelinul...ca ai reusit sa ma molipsesti si pe mine, verbal cel putin.

#2069
bobyploiesti

bobyploiesti

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,019
  • Înscris: 18.02.2016
Un Merlot

Attached Files


Edited by bobyploiesti, 04 April 2017 - 18:36.


#2070
kodiak

kodiak

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 6,307
  • Înscris: 15.01.2007
Pelin de Urlați am gasit la Lidl, da' la ăștia e sezonier, la Auchan și la Carrefour!
E si alb si roze si rosu! Toate trei imi plac, dar albul si roze-ul parca sunt mai bune decat rosul! E vreo 12 lei o sticla, dar daca nu-ti plac chestiile amare, tu decizi daca il incerci sau nu! Mi se pare un digestiv excelent!

Acum seara, tot cidru!

Edited by kodiak, 04 April 2017 - 19:59.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate