Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

HTC One Mini

- - - - -
  • Please log in to reply
209 replies to this topic

#199
alexpaul1986

alexpaul1986

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 256
  • Înscris: 21.08.2015
ai reusit?

#200
ofi_tm

ofi_tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,963
  • Înscris: 21.02.2006

View Postalexpaul1986, on 24 septembrie 2015 - 12:40, said:

ai reusit?
Da, multumesc!

#201
ATAPELEA

ATAPELEA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 194
  • Înscris: 22.09.2008
Salut
Am si eu HTC ONE MINI 2
Cum pot sa conectez acest telefon la TV, adica sa vad pe TV tot ce ruleaza pe telefon.
Am incercat cu un calblu care la un cap avea mini USB si la celalalt cap USB si pe TV nu se vede nimic
Am mai incercat cu un cablu care la un cap avea mufa jak (introdus in telefon) si in celalalt cap trei mufe galben, rosu, alb  si se auzea doar sunetul

Trebuie sa cumpar asa ceva ? sigur va merge ? Voi ati probat ?
http://www.okazii.ro...-mhl-a140777899
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/NdhcpzXvSPc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Deci cum sa procedez ?

Edited by ATAPELEA, 06 December 2015 - 16:33.


#202
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,104
  • Înscris: 13.01.2013
Dar HTC urile astea Mini crapa cam toate pe margine?

#203
teutateuta16

teutateuta16

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.10.2016
Buna seara! Am un HTC One Mini si mi se inchide singur, nu conteaza procentul bateriei. Inainte sa se inchida, imi apare o secunda o fereastra pe care scrie mare RAM. Nu am apucat sa vad tot ce scrie, pentru ca se inchide foarte repede. De cele mai multe ori, ca sa-l pot deschide trebuie sa-l pun la incarcat, unde imi arata ca am 1%, chiar daca, cand s-a stins, era 77%. Ce trebuie fac? Multumesc!

#204
thepunishmentofgod

thepunishmentofgod

    I live for the beat!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 26.08.2013
Am o problema cu camera telefonului normala a telefonului (cea de selfie functioneaza bine). De vreo 6 luni imi scoate un zgomot ciudat cand vreau sa fac poze (ca si cum ar bazai o musca inauntru), insa pana acum o scuturam de cateva ori si isi revenea. Zilelea astea nu am reusit sa mai opresc acel sunet in niciun fel. Daca ar fi vorba numai de atat as putea trece peste, dar cat timp se manifesta astfel incepe si camera sa tremure si nu mai pot face poze clare cu ea deloc. Ies toate in ceata. Ce as putea face ?

#205
Wzzz

Wzzz

  • Grup: Moderators
  • Posts: 4,712
  • Înscris: 10.05.2011
Sa ii schimbi camera.
Mai exista o solutie fara sa o schimbi dar ramai fara focus.

#206
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,394
  • Înscris: 06.02.2008

View Postteutateuta16, on 05 octombrie 2016 - 18:38, said:

Buna seara! Am un HTC One Mini si mi se inchide singur, nu conteaza procentul bateriei. Inainte sa se inchida, imi apare o secunda o fereastra pe care scrie mare RAM. Nu am apucat sa vad tot ce scrie, pentru ca se inchide foarte repede. De cele mai multe ori, ca sa-l pot deschide trebuie sa-l pun la incarcat, unde imi arata ca am 1%, chiar daca, cand s-a stins, era 77%. Ce trebuie fac? Multumesc!
Răspuns sigur: acumulatorul e pa. Schimbă-l.

#207
dahtux

dahtux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.05.2008
Salutare!

Am reusit sa dau peste cap rom-ul stock al telefonului si nici macar pe post de mp3 nu il mai pot folosi deoarece am facut prostia sa dau wipe la tot fara ca sa am vreun back-up facut cu twrp.

As fi recunoscator daca ma poate ajuta cineva cu un nandroid backup.

Va multumesc.

Attached Files


Edited by dahtux, 30 March 2017 - 01:00.


#208
MaryusRazor

MaryusRazor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 18.09.2016

View Postdahtux, on 30 martie 2017 - 00:56, said:

Salutare!

Am reusit sa dau peste cap rom-ul stock al telefonului si nici macar pe post de mp3 nu il mai pot folosi deoarece am facut prostia sa dau wipe la tot fara ca sa am vreun back-up facut cu twrp.

As fi recunoscator daca ma poate ajuta cineva cu un nandroid backup.

Va multumesc.
Vezi că dacă ești în twrp și Il conectezi la PC Il recunoaște ca dispozitiv media încearcă să instalezi un custom rom sau cva daca nu încearcă cu un otg și un stick

#209
dahtux

dahtux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 14.05.2008

View PostMaryusRazor, on 03 aprilie 2017 - 18:54, said:

Vezi că dacă ești în twrp și Il conectezi la PC Il recunoaște ca dispozitiv media încearcă să instalezi un custom rom sau cva daca nu încearcă cu un otg și un stick

Multumesc pentru tip. Accidental am descoperit si eu recent faptul ca poti accesa memoria interna a telefonului prin intermediul TWRP. Pana la urma am rezolvat problema dezactivand securitatea (S-OFF) cu rumrunner, editand cid in supercid dupa care am instalat rom-ul Liberty V1 (bazat pe sense 6 - kk 4.4.3). In cazul in care vrea cineva sa incerce un custom rom cu root si cel putin la fel de rapid ca cel stock, pot urca backup-ul pe google drive.

#210
castoras

castoras

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 786
  • Înscris: 28.12.2006
Pt un HTC One mini - stiu destul de vechi - pot face update la android? nu mi ruleaza aproape nicio aplicatie.

Exista vren soft pt a-l debloca eu gratuit? E codat pt Vodafone.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate