Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!
 Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...
 Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...
 Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024
 

Ce parere aveti despre GENIUS SW5.1 DeLuxe?

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
h.robert

h.robert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 29.05.2002
Vreau sa le cumpar pentru a putea "auzi" filmele de pe DVD, nu doar a le "vedea"...

http://www.spot.ro/P..._sw5_deluxe.htm

#2
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Cum le-a iesit celor de la Genius PMPO la 3600 W din 45W + 5*15 W = 1200 W PMPO

#3
Seven[BERE]

Seven[BERE]

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 758
  • Înscris: 06.11.2002
Tot boxele alea am vrut sa mi le i-au si eu. Din cauza unei datorii care a aparut cu 2 zile inainte am ramas fara 1mil. asa ca mi-am luat Creative. Nu imi pare rau de loc.

Oricum, am vorbit cu un tip de la Flamingo si mi-a zis ca daca vreau sa-mi dau vecinii afara din bloc (sau sa-mi sparga usa :P) sa-mi iau genius (numai ca la volum >70% deja se aude distorsionat) iar daca vreau calitate sa-mi i-au Creative (bineinteles la banii care ii aveam eu, daca as fi avut mai mult....).

Daca ai >9 milioane iti recomand 4100/5100 (cica 4100 nu se mai fabrica) de la Altec Lansing sau 641 tot de la ei.

Mai multe informatii : www.skin.ro

pt. 4.1
ATP4: http://www.skin.ro/w...boxa=1017069703
641: http://www.skin.ro/w...boxa=1017148842

pt. 5.1
5100: http://www.skin.ro/w...boxa=1038336399

bye
PS: Vezi ca au mai fost niste threaduri pe aici in care se discuta de boxe.

#4
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
Silent Thunder: PMPO e un factor de calitate pus de fiecare producator. ai sa vezi chinezarii pe care scrie 2400PMPO si ele au 2rms. partea asta a mai fost discutata pe aici pare-mi-se
h.robert: ai grija cu spot. din proprie experienta...indelungata din pacate. intreaba-i inainte daca sunt noi sau reconditionate(refurbished). preturile sunt intr-adevar atractive acolo

BERE: vrei putere tatale ia o statie si doua boxe poti face zgomot mai mare ca explozia de azi de la sidex. nici un HT5.1 nu face la putere asa ceva. la calitatea sunetului....asta da :)

#5
adiharan

adiharan

    Oldest member. Probably

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,720
  • Înscris: 24.03.2002
eu mi-am luat. sunt relativ multumit de ele. Satelitii + front suna f. bine, sw. parca nu are destula claritate.Am avut inainte Soundworks de la Creative. Mult mai prost...in sensul ca sw suna grozav, dar satelitii, din plastic si la dimensiunile alea cam uitau de medii, dadeau numai inalte.

Apropo de imagine, spuneti-mi si mie daca s-a schimbat cumva unitatea de masura a greutatii!!!

#6
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
tot altec lansing rulez.
genius nu sa zic ca e rebut, dar nu e in nici un caz profesional
pe piata s-au lansat si astia de la logitech. btw

#7
onyx

onyx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 929
  • Înscris: 12.10.2002
Eu personal am Audigy + 5300 . Subwooferul e de lemn si suna mortal....naspa e ca are telecomanda cu fir, dar am cumpara Creative PC Remote de la Spot Digital (10$) si am rezolvat problema. Va recomand drag.

#8
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,532
  • Înscris: 26.11.2001
Pina la urma...ce ai cumparat si cum se comporta?

#9
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
Eu am luat un Genius SW 5.1 , de la Flamingo, ca Spot pute a refurbished, sunt super, si daca dau volumul peste 70%, cred ca se supara si vecinii de la parter, deci n-am cum sa urc pana acolo. Treaba e si de setari cu semnale audio de anumite frecvente, nu poti pur si simplu sa-i dai in gura si sa obtii calitate. Trebuie setat k-lumea. Asta cu un audigy simplu.

#10
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003

Quote

Originally posted by AirBoy
ETrebuie setat k-lumea. Asta cu un audigy simplu.

Off topic

Poate imi zici si mie cam ce setari trebuie facute sa se auda k-lumea. si eu am un audigy si genius 5.1! o problema ar fi ca nu se aude centeru doar daca dau drumu la cmss in surroundurile se aud naspa!Pls zi-mi si mie daca stii cam care e vrajeala sa scoti din ele calitate cat mai buna?!

#11
dage

dage

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.01.2004
Si eu am un sistem Genius 5.1 + placa de sunet Creative Live 5.1!

De sunet nu pot s azic nimic, este SUPER! BASS-ul este tare, ce mai un sistem destul de bun.

Ce am observat eu insa la sistem: la potentiomentrul de volum - are un joc, daca il misti putin - parca nu mai cupleaza subwooferul - depinde cum atingi de potentiometru.

Ma intrebam daca ati observat si voi aceasta disfunctionalitate sau este numai la mine problema?!

#12
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,026
  • Înscris: 08.08.2002
dage e Genius ce vrei ... daca numai atata e si iti place cum suna e bine !
Seven 5100 e o teapa de toata frumusetea doar designul e de el ... adica daca ar fi  4-5 mil ar fi ok dar la 8-9 cat e e jaf curat adica ma rog daca ti-l cumperi pt. design e ok.

#13
dage

dage

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.01.2004
Da, corect e Genius, nu o firma de renume in domeniu muzical...Dar eu ma intrebam daca ce se intampla la mine este normal sau nu...

Cred ca voi face o vizita totusi pe la Flamingo...sa vad ce spun baietii...;-)

#14
abysal

abysal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.02.2004
Salut,

Si eu as dori sa iau o placa de sunet Audigy1 si niste boxe 5.1. Am citit tot felul de pareri pro si contra despre sistemele 5.1 pe forumurile de pe Internet. As dori sa fie calitate, putere si bas curat si omogen. Eu m-am hotarat sa aleg intre Creative Inspire 5.1 T5400 si Genius 5.1.
Ce ma sfatuiti?

Mersi
aby

#15
abysal

abysal

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 10.02.2004
Si inca ceva.... am vazut la Altec Lansing difuzoare: neodymium micro drivers... ce hram poarta? ce fel de tehnologie e? Cum se aude?:)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate