Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...
 Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 

Se vinde RCS&RDS ?

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#19
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010
Ziua News aparţine de Intact? Posted Image

#20
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postandreic, on 30 mai 2013 - 20:12, said:

luati prin surprindere de evenimentele de azi, baga strambe.
Cam asta fac in fiecare zi... :)

#21
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,641
  • Înscris: 14.10.2004

View Postpufonel, on 30 mai 2013 - 19:58, said:

Stai calm, ca daca il cumpara DT, o sa aiba probleme la Consiliul concurentei. Ar insemna sa aiba vreo 70% din piata.
Pai tocmai ca nu prea stau calm. Unde locuiesc nu am decat doua optiuni RCS sau RTC si kktul ala de firma de cartier a fost cumparata de Ilink care la randul lor a fost cumparata de RCS.
Practic nu am unde sa ma duc, doar sa "ma fac ISP-ist" :) dar de la cine cumpar net?

#22
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006

View PostCipry7, on 30 mai 2013 - 20:20, said:

Ziua News aparţine de Intact? Posted Image
Nu, dar apartine de SRS, un ziarist recunoscut pentru probitatea si integritatea sa



NOT!

#23
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008
Cand v-am spus acum cateva zile ca este posibil sa vanda si in Ungaria catre DT ati sarit ca arsi...

#24
alin632

alin632

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 7,712
  • Înscris: 05.09.2011
Pana se inchide RCS-RDS in Romania, moare Facebook de ciuma. Posted Image

#25
macette

macette

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,549
  • Înscris: 19.09.2008
Pai tocmai asta este. O sa ramana numai in Romania si se pare ca este pe cale de a vinde peste tot.

#26
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010

View Postpufonel, on 30 mai 2013 - 20:30, said:

Nu, dar apartine de SRS, un ziarist recunoscut pentru probitatea si integritatea sa



NOT!
Aşa da. Mă speriasem că toate site-urile care scriu ceva împotriva RCS&RDS aparţin de Intact. Posted Image

#27
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postmacette, on 30 mai 2013 - 20:39, said:

Pai tocmai asta este. O sa ramana numai in Romania si se pare ca este pe cale de a vinde peste tot.
Si cu banii rezultati plateste datoriile si apoi investeste in canale proprii, in HD pe satelit, in dezvoltarea retelelor de catv in mediul rural, etc... Posted Image

View PostCipry7, on 30 mai 2013 - 20:40, said:

Aşa da. Mă speriasem că toate site-urile care scriu ceva împotriva RCS&RDS aparţin de Intact. Posted Image
Daca da "dreptul" scriu si eu de rau la adresa RDS, pe blogul personal. Si nu apartin de Intact! Posted Image

Edited by Venboteam, 30 May 2013 - 20:42.


#28
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,414
  • Înscris: 04.08.2010

View PostVenboteam, on 30 mai 2013 - 20:43, said:

Daca da "dreptul" scriu si eu de rau la adresa RDS, pe blogul personal. Si nu apartin de Intact! Posted Image
Nu aparţii, dar vei fi catalogat ca fiind "felixian". Deci, cam tot dracul ăla e... Posted Image

#29
Platon

Platon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,692
  • Înscris: 22.10.2002
Si daca se cumpara rds care ar fi problema ? Nu cred ca o sa fie tarife ca in Deutchland, poate banda mai mica de internet,dar in rest o sa fie bine.

#30
ramiz

ramiz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,897
  • Înscris: 25.12.2010
si daca-i cumpara nemtii nu vad care-i problema.mai sunt pe piata upc ,orange  intra cat de curand pe piata tv!sunt tari care au un mare cablist si un mare operator dth!

#31
iancu_tudor

iancu_tudor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.04.2013
Hai sa fim seriosi ,

RDS&RCS este o companie care are datorii...datorii insemnand investitii care se vor amortiza in timp si vor ramane doar investitii si nu datorii...din punctul meu de vedere este cea mai buna afacere din tara , iar daca acest domn pe numele sau Zoltan Teszari (daca asa i se scrie numele) realizeaza acest lucru si nu are vreo 82 de ani sa doreasca sa se retraga .
Eu sunt din oradea si a inceput cu o mica retea de cablu cu un internet incet cu dowload de 50 kb/s maxim si incet incet a acaparat toata tara , previziunea mea este ca asa va acapara si retelele de telefonie mobila.

Sa fim sincer ai o afacere care cel mai probabil te va face cel mai bogat si influent om din romania (datorita puterii pe care o are presa) ai vinde ?

Iar companiile din slovacia si croatia parca , erau grupuri mici pe pierdere ... oare nu a fost cel mai ok sa le vanda ?

Si daca ar fi sa vanda...nu mai bine omoara concurenta prima data si dupa aceea vinde la ultra pret ? Ca incet incet nu o sa mai fie nici un abonat dolce sau romtelecom sau orice prestator de servicii din acest grup...

Eu in bihor nu mai cunosc pe nimeni sa aiba romtelecom sau dolce...

#32
montann

montann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 17.11.2009
ASA O FI?  
Nemții de la Deutsche Telekom intenționează să devină numărul unu pe piața românească de comunicații prin achiziționarea RCS&RDS. Mișcarea se va face prin intermediul unei firme grecești, pentru ca tranzacția să fie avizată de Consiliul Concurenței
Ziuanews.ro a anunțat în exclusivitate că Zoltan Teszari a decis să vândă RCS&RDS România. Afacerea se va face în următorii termeni: cumpărătorul este Romtelecom, iar ca intermediar va fi folosită o firmă grecească. Acest mijlocitor al impresionantei tranzacții are rolul de a asigura un paravan legal în fața Consiliului Concurenței, care ar putea împiedica întreaga operațiune. Jucător important pe piața telecomunicațiilor, Romtelecom ar urma să dețină poziție de monopol pe piața operatorilor de cablu și satelit în cazul ar prelua "pe față" RCS. Mutarea a fost folosită cu succes în Croația, acolo unde Deutsche Telekom a cumpărat afacerea RCS printr-un intermediar austriac. Compania lui Teszari a vândut, în urmă cu nici două săptămâni, și afacerea similară din Slovacia, dar tranzacția așteaptă avizul Consiliului Concurenței din Bratislava. Deutsche Telekom, un gigant în domeniu, este mult mai pregătită decât RCS să facă față provocărilor tehnologice ale următorilor 3-5 ani, care vor aduce diminuarea drastică a pieței de cablu Tv și înlocuirea acestui tip de afacere cu televiziunea digitală sau wireless.
sursa:http://www.ziuanews.ro/dezvaluiri-investigatii/romtelecom-vrea-sa-cumpere-rcs-printr-un-intermediar-grec-94660

#33
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,914
  • Înscris: 06.04.2005
Ma astept ca in doua-trei zile Ziuanews sa pretinda ca detine contractul de vanzare-cumparare sau ca au fost prezeti la negocieri.

Penibila "presa" mai avem.

#34
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Mi se pare o "reactie" fata de cele intamplate ieri, cu acea arestare "abuziva"... Posted Image

Edited by Venboteam, 31 May 2013 - 15:37.


#35
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,632
  • Înscris: 07.02.2003

View Postmontann, on 31 mai 2013 - 14:59, said:

Ziuanews.ro a anunțat în exclusivitate
Pai a inventat in exclusivitate evident :)

View Postdanielavram, on 31 mai 2013 - 15:16, said:

Penibila "presa" mai avem.
Asa este.

#36
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011

View Postmontann, on 31 mai 2013 - 14:59, said:

ASA O FI?  
Nemții de la Deutsche Telekom intenționează să devină numărul unu pe piața românească de comunicații prin achiziționarea RCS&RDS. Mișcarea se va face prin intermediul unei firme grecești, pentru ca tranzacția să fie avizată de Consiliul Concurenței
Ziuanews.ro a anunțat în exclusivitate că Zoltan Teszari a decis să vândă RCS&RDS România. Afacerea se va face în următorii termeni: cumpărătorul este Romtelecom, iar ca intermediar va fi folosită o firmă grecească. Acest mijlocitor al impresionantei tranzacții are rolul de a asigura un paravan legal în fața Consiliului Concurenței, care ar putea împiedica întreaga operațiune. Jucător important pe piața telecomunicațiilor, Romtelecom ar urma să dețină poziție de monopol pe piața operatorilor de cablu și satelit în cazul ar prelua "pe față" RCS. Mutarea a fost folosită cu succes în Croația, acolo unde Deutsche Telekom a cumpărat afacerea RCS printr-un intermediar austriac. Compania lui Teszari a vândut, în urmă cu nici două săptămâni, și afacerea similară din Slovacia, dar tranzacția așteaptă avizul Consiliului Concurenței din Bratislava. Deutsche Telekom, un gigant în domeniu, este mult mai pregătită decât RCS să facă față provocărilor tehnologice ale următorilor 3-5 ani, care vor aduce diminuarea drastică a pieței de cablu Tv și înlocuirea acestui tip de afacere cu televiziunea digitală sau wireless.
sursa:http://www.ziuanews.ro/dezvaluiri-investigatii/romtelecom-vrea-sa-cumpere-rcs-printr-un-intermediar-grec-94660


Gresit VipNet este detinut Austria Telekom Group.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate