Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Romanii sunt lasi, cand e vorba sa plateasca? (servicii web - site de anunturi)

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#37
tudorflorea

tudorflorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.07.2009

View Postneagu_laurentiu, on 29 mai 2013 - 10:52, said:

Avand asteptari asa mari dintr-o investitie mica.

Serios??... Daca te uitai mai pe la inceputul topicului, poate realizai ca am "testat" scripturi, in valoare de peste 500, 600 USD.. Dar m-am lamurit.. Netu-i plin de progamatori indieni.. Pana nu stai fata in fata cu o firma de progamare, romaneasca, nu faci mare lucru..

#38
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Posttudorflorea, on 29 mai 2013 - 11:19, said:


Serios??... Daca te uitai mai pe la inceputul topicului, poate realizai ca am "testat" scripturi, in valoare de peste 500, 600 USD.. Dar m-am lamurit.. Netu-i plin de progamatori indieni.. Pana nu stai fata in fata cu o firma de progamare, romaneasca, nu faci mare lucru..

$600 ti se pare o investitie mare in domeniu ?

#39
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Exact. Mare investitie ai facut...

View Posttudorflorea, on 29 mai 2013 - 11:19, said:

Pana nu stai fata in fata cu o firma de progamare, romaneasca, nu faci mare lucru..
Daca stii si solutia atunci bafta la negocieri. Pune clauze de raspundere in contract.

Edited by neagu_laurentiu, 29 May 2013 - 11:30.


#40
tudorflorea

tudorflorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.07.2009

View PostOwidiu, on 29 mai 2013 - 11:23, said:

$600 ti se pare o investitie mare in domeniu ?

Depinde foarte mult de ceea ce vrei sa faci.. Stiu firme serioase, de programare in domeniu retail, care isi vand un ERP cu 400 euro, de exemplu, cei de la attosoft.ro .... Dar daca vrei un site, ca vizitatori sa-ti publice pur si simplu continut pe o platforma tip blog, si pentru asta sa plateasca.. suma mi se pare arhi suficienta..

Edited by tudorflorea, 29 May 2013 - 11:32.


#41
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Posttudorflorea, on 29 mai 2013 - 11:31, said:

suma mi se pare arhi suficienta..
Cat dai atit primesti.

#42
tudorflorea

tudorflorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.07.2009

View Postneagu_laurentiu, on 29 mai 2013 - 11:29, said:

Exact. Mare investitie ai facut...


Daca stii si solutia atunci bafta la negocieri. Pune clauze de raspundere in contract.

Problema este.. Bucurestiul.. parca se aduna acolo, ca pe un ciorchine.. si te deplasezi greu, avand si munca

#43
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Posttudorflorea, on 29 mai 2013 - 11:31, said:

Depinde foarte mult de ceea ce vrei sa faci.. Stiu firme serioase, de programare in domeniu retail, care isi vand un ERP cu 400 euro, de exemplu, cei de la attosoft.ro .... Dar daca vrei un site, ca vizitatori sa-ti publice pur si simplu continut pe o platforma tip blog, si pentru asta sa plateasca.. suma mi se pare arhi suficienta..
Siteul nu este suficient de competitiv, asa ca investitia ta nu este suficienta.

#44
tudorflorea

tudorflorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.07.2009

View Postneagu_laurentiu, on 29 mai 2013 - 11:29, said:

Exact. Mare investitie ai facut...
Vere, ti se par ieftini astia? http://www.flynax.com/prices.html asa.. ca fapt divers..

#45
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003

View Posttudorflorea, on 29 mai 2013 - 11:35, said:

te deplasezi greu, avand si munca
Daca in era comunicatiilor tu plangi de lipsa lor...
Pe de alta parte, o investitie in IT nu se face cu 1000 Euro ! Asta daca vrei afacere. Altfel asa de amoru' site-ului lasi la intamplare si vezi ce iese. Dar ai vazut.

Edited by neagu_laurentiu, 29 May 2013 - 11:40.


#46
Lolopoco

Lolopoco

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,033
  • Înscris: 17.08.2012

View Postgerbil, on 28 mai 2013 - 20:11, said:

A nu plati nu inseamna ca esti las. Invata mai bine sensul cuvintelor. A nu plati inseamna ori ca nu ai, ori ca esti zgarcit.
Sau pur și simplu se duce la concurență,  acolo unde este mai ieftin sau moca.  Asta înseamnă economie de piață.

#47
inius

inius

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 02.02.2011
Ăla de la Tocmai.ro, citeam recent un interviu, încă nu și-a scos investiția. Și dacă Tocmai n-au băgat 1 milion de euro până acum, înseamnă că n-au băgat nimica... Adevărul e că pe o piață pe care există sute de competitori mee-too e foarte greu să te impui dacă nu bagi bani. Bagă bani în site, bagă reclamă la greu oriunde se poate și sigur vei deveni cunoscut și vor veni și useri care să-ți plătească anunțurile. Dar nu știu când vei deveni profitabil... poate când o să mai crească și la noi piața de advertising online. Pentru mine e un mister de ce există atâtea site-uri de anunțuri în România, ce speră atât cei care postează anunțurile (SEO?!... my ass, conținut duplicat la greu!) cât și cei care au site-urile...

#48
webseller

webseller

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 19.02.2013
in mare parte lumea este zgarcita, ce zice dc sa ai dau lu' asta bani mai bine nu vand nici eu dar nici lui sa nu ai dau bani :))

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate