Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...
 Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping
 

Romanii sunt lasi, cand e vorba sa plateasca? (servicii web - site de anunturi)

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#1
tudorflorea

tudorflorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.07.2009
Sal.. Aveam si eu un site, cu vreo 20 de adaugari de anunturi zilnic, ceva vizitatori.. bunicei.. si.. pentru ca site-ul era plin de anunturi cu telefoane, m-am gandit sa le tai "gratuitatea" la adaugare.. Si le-am cerut.. nu mult, fata de alte site-uri, zic eu, /per anunt: 1 USD.. Frate, de 3 zile niciun anunt nu se mai adauga...

E adevarat.. am doar o modalitate de plata.. PayPal.. si, totusi, chiar asa sa fie? Sa nu fii auzit nimeni de PayPal? sau se dau la fund toti, cand e vorba de bani?

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,414
  • Înscris: 15.12.2009
De ce sa-l inscriu la tine, cand sunt altele cu expunere muuult mai mare, si gratuite?

#3
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,053
  • Înscris: 10.09.2005
A nu plati nu inseamna ca esti las. Invata mai bine sensul cuvintelor. A nu plati inseamna ori ca nu ai, ori ca esti zgarcit.

#4
tudorflorea

tudorflorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.07.2009

View PostAnn0nyym0us, on 28 mai 2013 - 20:00, said:

De ce sa-l inscriu la tine, cand sunt altele cu expunere muuult mai mare, si gratuite?

Ai si tu dreptatea ta.. dar, stau si ma gandesc ca.. cei de la anunturipenet.gsp.ro (de exemplu), n-au murit de foame, nu?

Edited by tudorflorea, 28 May 2013 - 20:14.


#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,906
  • Înscris: 01.01.2010
Siteul tau se afla in aceeasi categorie si acelasi nivel cu cel amintit de tine mai sus?
Si apropo de romani, nu suntem lasi, doar ca unele situatii ne depasesc si cand esuam, cautam vina in alta curte.

#6
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Ai si ales o modalitate de plata numai buna.

#7
tudorflorea

tudorflorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.07.2009

View PostYOUR_GOD, on 28 mai 2013 - 20:17, said:

Siteul tau se afla in aceeasi categorie si acelasi nivel cu cel amintit de tine mai sus?

n-as zice.. numai ca... 20, 23, 22, 18, 20......... 0, 0, 0.. pare cam, mioritic.. nu?

#8
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
ai avut macar bunul simt sa anunti din timp introducerea taxei si sa le ceri parerea celor care au folosit site-ul, inainte de a-i numi lasi?
Poate ca daca i-ai fi consultat, ai fi ajuns la o intelegere cu ei privind tariful, modalitatea de plata si alte asemenea amanunte.

Edited by myshyk, 28 May 2013 - 20:23.


#9
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008
Ce pozitie avea siteul de anunturi ?

#10
tudorflorea

tudorflorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.07.2009

View Postmyshyk, on 28 mai 2013 - 20:21, said:

ai avut macar bunul simt sa anunti din timp introducerea taxei si sa le ceri parerea celor care au folosit site-ul, inainte de a-i numi lasi?

din moment ce ma trezezc zilnic cu anunturi, zeci, (de la un singur user) de genul.. "vino pe www.xxxxx.ro - ca-s preturi ieftine", mi se pare cam inutil sa ii cer parerea unui spammer..

(evident ca le sterg.. dar apar iar a 2-a zi)

View PostOwidiu, on 28 mai 2013 - 20:21, said:

Ce pozitie avea siteul de anunturi ?

am implementat de vreo 3 luni Premiumpress, si a crescut simtitor..

#11
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View Posttudorflorea, on 28 mai 2013 - 20:28, said:

am implementat de vreo 3 luni Premiumpress, si a crescut simtitor..
Pozitia dupa "anunturi"

#12
tudorflorea

tudorflorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.07.2009
se numeste.. anunturix.com

#13
Plicea

Plicea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 693
  • Înscris: 22.04.2013
Pai, cine crezi ca are cont pe Paypal ? Sunt doar cativa ca si tine care fac bani online, adica se asteapta sa primeasca bani nu sa-i cheltuie online.
     Niciun user normal la cap nu o sa-si faca un cont Paypal doar asa pentru ca poate o sa aiba nevoie sa plateasca ceva pr net.
      Si in sfarsit dar nu in ultimul rand, nimeni nu o sa plateasca bani pentru publicarea unui anunt cata vreme exista site-uri unde poti sa o faci gratis.

#14
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
sa inteleg ca singurul care apela la site-ul tau era un spamer? si ala un las?

Edited by myshyk, 28 May 2013 - 20:43.


#15
tudorflorea

tudorflorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.07.2009

View Postmyshyk, on 28 mai 2013 - 20:43, said:

sa inteleg ca singurul care apela la site-ul tau era un spamer? si ala un las?

nu.. din cate anunturi se publica, in medie las vreo 20 bune.. restul sterg..

View PostPlicea, on 28 mai 2013 - 20:39, said:


Niciun user normal la cap nu o sa-si faca un cont Paypal doar asa pentru ca poate o sa aiba nevoie sa plateasca ceva pr net.

am inteles, atunci.. PayPal Romania e pentru idioti...

#16
marius30tm

marius30tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 03.05.2013
Părerea mea este că până ajungi la un anumit stadiu cu website-ul, mai bine îl laşi free. Trebuie să ai câteva mii unici pe zi să poţi cere bani. Nu de alta dar dacă tu ai câţiva vizitatori pe zi ... nici produsul meu nu are expunere să îl pot vinde. Dau un exemplu: Una este să plătesc 1 euro la tine cu 100 vizitatori zilnic şi alta e să platesc 5 euro pe un site de exemplu Google să îmi adaug anunt, cu siguranţă aş alege Google chiar dacă e mai scump, a fost doar un exemplu. Ce am vrut eu să explic că poate problema nu este banii cum este ...expunerea anuntului.

Edited by marius30tm, 28 May 2013 - 20:57.


#17
tudorflorea

tudorflorea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 08.07.2009

View Postmarius30tm, on 28 mai 2013 - 20:52, said:

Părerea mea este că până ajungi la un anumit stadiu cu website-ul, mai bine îl laşi free.

asa ma gandisem si eu, intr-un timp.. dar nu ajung usor in Bucuresti, pentru o firma de programare.. un site, un scrip solid. am contract cu Payu.. de cativa ani, dar nu implementeaza nimeni.. plugin-uri pt WP, poate..

#18
emyboy

emyboy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,666
  • Înscris: 15.01.2011
Atata timp cat site-ul tau nu e cunoscut nu prea merge treaba cu banii pe anunt . Cum ti s-a zis si mai sus , asteapta sa mai cresti . Romanul merge pe alta conceptie ." Platesc anuntul , dar daca nu vand ce fac ? Raman si cu produsul si cu banii luati pe anunt" . Intelegi ce vreau sa zic ?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate