Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care este cel mai bun mod de a pr...

Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...
 Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...
 La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...
 Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...
 

Oppo Find 5

- - - - -
  • Please log in to reply
109 replies to this topic

#1
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
Oppo intra pe piata europeana si deschid un magazin online de unde se poate achizitiona varful lor de gama, Oppo Find 5.Telefonul costa 399 de euro in versiunea de 16gb, transportul este gratuit.

Oppo Find 5 specificatii:

Processor:  Qualcomm APQ8064 Quad-Core 1.5GHz, Adreno 320

Screen:  5 inch 1080x1920 FULL HD 441 PPI

Memory:  16GB ROM, 2GB RAM

Connectivity:  UMTS/HSDPA/HSUPA/HSPA+/HSPA+42 (850, 1700, 1900, 2100MHz)
GSM/EDGE (850, 900, 1800, 1900MHz)
802.11a/b/g/n Wi-Fi (802.11n 2.4GHz and 5GHz)
Wi-Fi Direct
Bluetooth
NFC

Features:  Android 4.1 (Jelly Bean)
GPS
Wi-Fi Display
DLNA
Gyroscope
Digital compass
Microphone
Light Sensor
IR Proximity Sensor
Magnetic Sensor
Gravity Sensor

Battery:  2500 mAh built-in lithium-ion battery

http://europe.oppost...#/capacity-16gb

Attached Files


Edited by DaniJ90, 27 May 2013 - 23:01.


#2
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,377
  • Înscris: 08.12.2008
frumos telefon. si la un pret cat de cat decent.

#3
JayBird

JayBird

    IT Professional

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,511
  • Înscris: 15.09.2009
Oppo Gangnam Style?

#4
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
E mai mult decat decent pretul, nu doar cat de cat. Daca nu mai implica si alte taxe, un telefon de generatie noua la 400€ e bestbuy. Adica doar Nexus4 mai e la un pret asemanator, iar asta are si garantie de la ei, fiind luat de la propriul magazin. Foarte interesant

#5
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
Pai alte taxe nu mai sunt, magazinul e facut special pentru Europa, poti sa cauti pe google, sunt stiri la diferite ziare despre miscare asta ce au facut-o cei de la Oppo, foarte inteligenta de altfel.Telefonul are recenzii pozitive peste tot, are o constructie foarte solida si acum e disponibil in Europa si am adaugat produsul in cos si imi apare " Free Shipping" , se pare ca orice comanda peste 100 de euro are transport gratuit.Pe langa astea se pare ca daca telefonul e "mort" cand ajunge la tine, il trimiti inapoi pe costul lor, in cazul in care vrei sa il returnezi transportul "cade" pe tine...Ce mult as vrea sa pun mana pe telefonul asta...

#6
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/xHtZ-uToFr0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
kiario

kiario

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,531
  • Înscris: 19.08.2012
Asta am asteptat, un telefon ieftin, performant si care sa atraga atentia celor de la : http://forum.xda-dev...play.php?f=2155

#8
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
Acum sunt la un click distanta de a-l cumpara, dar stau un dubiu pentru ca nu as vrea sa-mi blochez inca 2000 de ron, doar daca as reusi sa returnez s4 sau sa-l vand..l-as lua fara sa stau pe ganduri..

#9
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
E foarte interesant ce ne spune in acest video...
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/Lv-Dx78M3ec?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by DaniJ90, 28 May 2013 - 11:53.


#10
xymzar

xymzar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,666
  • Înscris: 14.10.2004
Interesant ca si pe site scrie Cyanogenmod, Paranoid.
Inteligenta miscare!
Taxe vamale banuiesc ca nu platim fiind din UE dar TVA se mai plateste?
Daca sunt reale testele de pe YT filmeaza bine.

Este din plastic ca nu gasesc nicaieri date despre materialele din care este construit?

Oricum arata foarte bine.
Sa vedem cat de bine se vinde, daca au succes banuiesc ca o sa aiba ceva procese cu "greucenii", forma copiata, buton furat, microfon "plagiat", etc

Edited by xymzar, 28 May 2013 - 12:04.


#11
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
Din ce am inteles, spatele este din ceva plastic foarte tare si pe lateral din otel...

Spatele e din policarbonat...

#12
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
Sasiul e de otel, spate de policarbonat (Adica un plastic mai frumos Posted Image)

PS - daca se mentine pretul (sau scade, evident), cred ca mi-am gasit telefonul. Lenovo K900 nu se vinde la noi si nu merita riscul, chiar daca e cel putin la fel de frumos, iar pretul la HTC One e cu 1000 de lei mai mare momentan. Ceea ce nu ma incanta deloc, daca cu 1800 de lei poti lua un telefon de top. Oricum, am programat telefon nou dupa vara, deci mai e timp pentru mine, dar daca as avea acum de cumparat, asta ar fi

Edited by MembruAnonim, 28 May 2013 - 12:38.


#13
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,879
  • Înscris: 06.01.2008
Posted Image  Cred ca mi-am gasit inlocuitor pentru batranul Defy. Pana acum vroiam un Nexus4 din cauza update-urilor sigure de la Google, dar m-am cam speriat cand am vazut cat de frecvent sufera de thermal throttling fata de restul telefoanelor cu chipsetul Qualcomm APQ8064.
Dar nici eu nu ma grabesc, am programat achizitia de-abia pentru toamna.
Sper doar sa nu se simta lezate celelalte companii acolo unde soarele nu straluceste, si sa le blocheze vanzarile in Europa.

Edited by Hider141, 28 May 2013 - 22:13.


#14
Havoc

Havoc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,813
  • Înscris: 21.03.2004
M-am gandit mai bine si am citit ceva reviews si am hotarat sa nu-l cumpar pentru ca problema garantiei ar fi difici de pus neavand deschisa reprezentanta sau service autorizat in Romania, iar unele devices-uri au venit cu pixeli morti..

#15
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,449
  • Înscris: 16.03.2011
Nu stiu daca merita,nu prea am incredere la firne xare apar ca ciupercile dupa ploaie.

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

OPPO Electronics Corp., Ltd is an electronics manufacturer based in Dongguan, Guangdong, China. Its major product lines include MP3 players, Portable Media players, LCD-TV, eBook, DVD/Blu-ray Disc players and mobile phones.[1] Founded in 2004
http://en.wikipedia....ki/OPPO_Digital

E drept, nu e nici Sony, nici Samsung, dar pe partea de electronice stiu ca faceau niste playere DVD/Bluray OEM destul de bine cotate in alte tari. Recent s-au diversificat si in telefonie. Stiam de telefon de ceva timp dar eram convins ca in Romania nu o sa apara, dar e deajuns si Europa, mai ales ca in cazul defectiunilor, ei suporta costurile. Oricum, mai am timp pana sa il iau, dar tot mi se pare bestbuy la ce stie sa faca.

#17
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 399,554
  • Înscris: 08.10.2015
http://www.anandtech...o-find-5-review

#18
bogdan074

bogdan074

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,580
  • Înscris: 11.04.2005
o solutie de luat in calcul
chiar merita

Edited by bogdan074, 30 May 2013 - 13:34.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate