Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Interactive Brokers

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
Pentru cei care nu cunosc, e un broker american cu comisioane uneori suspect de mici, gen 1$ tranzactia de actiuni, sau 2.5$ un schimb valutar (la niste marje si ele extrem de bune), la care trebuie sa ai un capital de lucru de minim 10.000$ (foarte decent, as spune eu).

Una peste alta, pentru cei pasionati de forex, investitii in burse internationale, derivative, etc, e o optiune demna de luat in seama.
Recent mi-a dat prin freza ca daca tot au marje bune la schimbul valutar, ne-ar aranja si pe noi astia care avem legatura cu moneda LEU romanesc, sa permita tranzactii in cont de RON, si sa scapam de diferentele de curs deseori exagerate din tara, mai ales la sume mici.

Am deschis tichet la ei, domne vreau RON ca moneda de lucru.
Imi raspunde cineva prompt, dom'le nu prea avem in vedere asa ceva, dar daca vrei matale deschide o votare publica, la care cine vrea sa-si inscrie adeziunea (ocazie cu care aflu si ca au un sistem de sugestii introduse de clienti, implementate pe baza de vot).

Sap putin si descopar ca in 2010, cineva mai precoce decat mine avusese aceeasi idee, pe care a oferit-o dezbaterii publice a comunitatii clientelei respective. Timp de  2 ani, 13 persoane voteaza favorabil (cam putini totusi), dupa care la IB apare propunerea ca fiind "planificata pentru Q2/2012"
Evident, suntem in Q2/2013, nici urma de implementare.

Ii spun persoanei de treaba, care oricum habar n-avea de ea, si ramane sa ma caute el in situatia in care afla date suplimentare despre promisiunea lor neonorata: http://www.interacti...f=2493&sid=5410

Si ma gandeam ca cei care sunteti clienti de IB sa deschideti si voi tichete pe aceeasi tema, cred ca ar fi o chestiunea foarte interesanta pentru noi. lucratorii de roni.

#2
Clerik

Clerik

    Fan Zalmoxis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,633
  • Înscris: 02.02.2013
Leul pe forex e considerat monedă exotică, nu se tranzacționează.

#3
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
We offer trading in 19 currencies including: USD, AUD, CAD, CHF, CNH, DKK, EUR, GBP, HKD, HUF, ILS, JPY, MXN, NOK, NZD, RUB, SEK, SGD and KRW
Bine ca e leul nostru exotic.

#4
Aabbcc1

Aabbcc1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.04.2013
Nu o luati in nume de reclama dar parca saxobank ofereau Ron la tranzactionare, parca sunt din danemarca ,m-am jucat c-un demo de-al lor acum ceva timp, m-a si sunat o gagica :naughty: de cateva ori care chiar parea ca stie ce vorbeste, spre deosebire de apeluri nenumarate de la diversi retarzi de pe la firme de-ale noastre care incearca sa te imbarlige ca poti castiga marea cu sarea de la tine din fotoliu :rolleyes:

P-aia de la saxobank am intrebat-o cum e cu castigurile, mai mult in bascalie, m-asteptam sa-mi zica ceva asemanator dar raspunsul ei a fost ca forexul e riscant si ca-mi pot pierde tot "malaiul" investit :lol:

Cred ca si la ei tot 10000 era minim, de-asta nici nu am continuat ca nu aveam atatia bani de riscat, la cunostintele mele precare :|

#5
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
La Saxo, desi contul minim e de doar 5.000 €, si au RON la tranzactionare, comisionul minim e de 10$ la conversii valutare, si 15$ la actiuni, ceea ce e mult peste IB. Mai au si alte avantaje la Saxo (cum ar fi platforma de lucru mai inteligenta, poate si partea de fluxuri de stiri si cotatii in timp real gratuite), dar la partea de comisioane stau mult mai slab.

#6
Aabbcc1

Aabbcc1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.04.2013
Asa este, au comisioane mai mari la actiuni...la fx tin minte ca nu au comision, doar spread :huh:

Edit: m-am uitat acum , nu-ti iau comision decat daca tranzactionezi sume mici, peste sumele alea e doar spreadul

Edited by Aabbcc1, 23 May 2013 - 15:26.


#7
lamborghini

lamborghini

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 20.12.2008
Cei sub 26 de ani isi pot deschide un cont la IB cu $3000.

#8
FxNet

FxNet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 14.08.2013
Despre compania FxNet

Avantajele cheie ale companiei Fxnet
• Suntem un broker STP adevărat, nu există niciun conflict de interese în raport cu clienţii noştri, veți câștiga, vom câștiga!
• MT4 Simple Trader este cea mai simplă şi uşor de utilizat platformă de tranzacţionare, dar şi cea mai complexă din lume.
• Oferim spread-uri mici fixe 24/5, indiferent de ore, ştiri, anunţuri etc.
• Oferim un levier flexibil de până la 1:500.
Tipurile noastre de conturi
• Deschidere cont standard
• Deschidere cont Platinum
• Deschidere cont Practice
• Cerere de retragere în aceiaşi zi
• Conturi asociate


La FxNet credem în păstrarea de lucruri simple și eficiente, astfel vă punem la dispoziţie 2 tipuri de cont, contul Standard şi VIP. Aceste conturi vă permit sătranzacţionaţi de la mai puţin de 0.01 loturi (1000 de unități), la 20 de loturi (2 milioane de unități) pe tranzacție.
7 platforme sub un singur cont
Accesează toate instrumentele de tranzacţionare FxNet de oriunde !


Metode de plată
Puteți alimenta contul prin diferite metode.(BankWire, card de credit/debit, Moneybookers, Neteller şi altele)
100% Bonus de Bun Venit la prima depunere!
Programul este disponibil până la sfârşitul lunii august 2013. Vă invităm pe toți să deschideţi un cont cu FxNet şi să beneficiaţi de oferta de bonus.


Contact:

E-mail : [email protected]
Tel     : + 00357 25 108103
Pagina web: www.fxnet.com

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate