Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3
 Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions
 Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...
 Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 

configurare modem

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
EmiPop

EmiPop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 28.11.2002
sal. am un ibook de 12 inchi. sistemul de operare este tiger!  incerc sa configurez accesul la internet prin dialup clicknet. fac setari necesare si zice ca modemul nu are ton.  la ABOUT THIS MAC zice ca modemul e ceva Motorola 56k. nu este in lista respectiva a conexiunii si am incercat toate modemurile motorola din lista conexiunii, la toate zice ca no dial tone. deci nu am nimerit bine modemul pt ca in fir sigur este ton!
  Intrebarea mea este cum sa fac sa selectez modemul efectiv, cu ceva drivere sau ce trebuie sa fac mai exact?? daca se poate pe pasi cat mai marunti si pe cu sageti ca sa pricep si eu. :) merci anticipat!

#2
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
inainte de intrebarile tehnice este cel mai bine sa specifici si sitemul de operare daca vrei un raspuns rapid si la obiect.

in mod normal scriptul de modem este ales automat. daca nu este asa, as incerca cu Apple Internal Modem. ca sa fii sigur ca totul e in regula activeaza "Sound" in sa fel incit sa poti auzi tonul. presupun ca "Wait for dial tone..." e activat...

HTH,
B)

#3
EmiPop

EmiPop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 28.11.2002
"ok de 12 inchi. sistemul de operare este Tiger! incerc sa configu"  Cred ca este ultimul sistem de operare!

De unde se activeaza sound?? de prin conexiune nu am gasit!! wait for dial tone este ativat!!

#4
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
nu am tiger la indemina, dar in Panther este la "Preferences-Network-Modem". m-ar mira sa fi fost scoasa optiunea de "Sound". poate "colegii" de forum cu Tiger iti vor da un post de ajutor.

Iata un screenshot

Attached Files



#5
EmiPop

EmiPop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 28.11.2002
exact asa arata. dar am incercat si cu apple internal modem si am incercat si cu selectarea din lista . problema este ca in lista nu gasesc exact acealasi nume ca si in ABOUT THIS MAC.

#6
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
verifica conexiunile si daca ai semnal pe fir si nu mai zapaci toate modemurile din lista, lasa pe apple internal modem  //  poti verifica linia telefonica la alt calculator?

#7
EmiPop

EmiPop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 28.11.2002
linia e verificata pe alt modem si merge!

#8
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
ai incercat si alt post telefonic ? un alt cablu de modem ?

verifica daca pinii mufei de modem sunt in regula.

este greu de crezut ca modemul tau intern poate fi altceva decit Apple.

esti sigur de provenienta computerului ?
stii precis ca modemul a mai functionat ?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate