Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Am luam bataie , am ramas fara dinti si nu stiu ce sa fac !

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
128 replies to this topic

#55
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Parapanta, esti in plus.

Bine, mai sunt 10 useri ca tine, deci nu te simti jignita.

#56
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008
Bine io acum fiind de formatie tehnica mereu caut un sir logic al evenimentelor. 10 lei de jucat la loto, ceas de nu stiu cate milioane, nu se zice varsta... Sunt cam multe necunoscute in ecuatie. Si n-am cum s-o rezolv. Presupunand ca povestea este completa.
Pe de alta parte cand te contacteaza agresorul a doua zi... va cunoasteti cumva?

Edited by ParapantaFlavia, 17 May 2013 - 19:23.


#57
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008
individul se bazeaza pe faptul ca iti este frica si nu depui plangere la politie,mai ales ca stii cine este.....
in momentul in care ai depus plangerea,balanta se va inclina in favoarea ta,el stiind ce pedeapsa risca ,minim 7 ani cu indulgenta daca nu are si ceva restante.
implicarea ''clanului'' in situatia asta va fi nula,e un coate-goale si aia se spala pe maini repede de calitatile lui.
gandeste-te ce putea face cu briceagul in momentul in care tu schitai vreun gest de aparare,te taia ca pe porc. crezi ca un astfel de individ merita sa mearga pe strada? daca nu erai tu,era altul...si tot asa!

#58
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008
Deaia trebuie sa avem arma. Trei sferturi din locuitorii din new York au arma de foc.

#59
toonamy

toonamy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 20.07.2008
Am intrat in agentie sa pun un bilet si mai aveam 10 lei ,am 19 ani , dupa am sunat un prieten care il cunostea pe individ fiind din acelasi cartier si el l-a luat la rost : ce a avut cu mine .Atunci a aflat individul ca mi-a scos un dinte si m-a sunat sa vada daca ma duc la politie sau nu ... cam asta e toata povestea , a da ma abordase tipul asta mai de mult pur si simplu pe strada daca nu stiu un scuter de vanzare , asta acum cateva luni , eu i-am zis ca nu stiu si pe al meu nu il vand .Apoi dupa lovitura in gura a tipat : nu imi gasesti scuter , nu ? .Aiurea

#60
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View PostPuferiu, on 17 mai 2013 - 19:01, said:

Parapanta, esti in plus.

Bine, mai sunt 10 useri ca tine, deci nu te simti jignita.
inca nu te-au banat sau suspendat temporar?

#61
disturbed

disturbed

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 574
  • Înscris: 12.01.2007
Daca merge la facultate nu e clar ca are intre 19-23 ani?
Sunt curios totusi de ce parintii/rudele nu au luat nici o atitudine. Le-ai spus ca ai cazut pe scari?
Mergi la politie cat mai repede. Ai timp pe urma sa scoti certificatul medico-legal.

#62
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View Posttoonamy, on 17 mai 2013 - 19:29, said:

Am intrat in agentie sa pun un bilet si mai aveam 10 lei ,am 19 ani , dupa am sunat un prieten care il cunostea pe individ fiind din acelasi cartier si el l-a luat la rost : ce a avut cu mine .Atunci a aflat individul ca mi-a scos un dinte si m-a sunat sa vada daca ma duc la politie sau nu ... cam asta e toata povestea , a da ma abordase tipul asta mai de mult pur si simplu pe strada daca nu stiu un scuter de vanzare , asta acum cateva luni , eu i-am zis ca nu stiu si pe al meu nu il vand .Apoi dupa lovitura in gura a tipat : nu imi gasesti scuter , nu ? .Aiurea
ori e pus de cineva ori are ceva cu tine personal ori e o confuzie. Poate ti-a copto pt vreo fufa. Faza cu scooterul e ori mistocareala ori e ceva adevarat.

#63
toonamy

toonamy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 20.07.2008
Mi-au spus sa mergem la politie dar nu am vrut eu la inceput , imi era oarecum teama dar acum m-am interesat mai bine si individul nu e asa ,,bazat,, cum credeam defapt e un parlit de aghiotant al unui pseudo-clan , nu avem noi mari interlopi la tulcea .Mai ales m-am enervat cand mi-a spus un prieten ca l-a vazut a2a zi pe tip la club fara stres in timp ce eu mancam cu paiul din cauza buzei si cautam bani sa imi fac dantura .

#64
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Stiu ca e greu si incomod si impotriva a ceea ce zic (prea) multi prosti, dar DU-TE LA POLITIE !

#65
ionut_blue

ionut_blue

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,945
  • Înscris: 07.08.2011

View Postpopascu, on 17 mai 2013 - 19:33, said:

ori e pus de cineva ori are ceva cu tine personal ori e o confuzie. Poate ti-a copto pt vreo fufa. Faza cu scooterul e ori mistocareala ori e ceva adevarat.
Te uti la Profiler?! Posted Image

#66
knauf75

knauf75

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 29.05.2008
la ce avatar ai...cu ochelari de soare tip 007 si coasa in mana esti pedeapsa capitala intruchipata. mare curaj pe ala de te-a talharit.

#67
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View Postpopascu, on 17 mai 2013 - 19:28, said:

Deaia trebuie sa avem arma. Trei sferturi din locuitorii din new York au arma de foc.

True. Io vreau sa transez problema taximetristilor care circula pe doua benzi odata, cand nici macar autobuzul nu reuseste performanta asta.

#68
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Si eu am facut greseala sa stau cu mainile in san. Am fost lovit de o masina pe trecerea de pietoni, cand aveam verde. Cateva vanatai si o zgarietura. Nimic deosebit. Care crezi ca a fost primul lucru pe care am considerat "corect" ? Am deschis topic pe SP. De pe Legis, a fost mutat pe FUN. Ca ala care m-a lovit pe mine a lovit pe altii, nu am de unde afla.

#69
toonamy

toonamy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 20.07.2008

View Postknauf75, on 17 mai 2013 - 19:38, said:

la ce avatar ai...cu ochelari de soare tip 007 si coasa in mana esti pedeapsa capitala intruchipata. mare curaj pe ala de te-a talharit.
Ala e Emil Boc =)))))

#70
ParapantaFlavia

ParapantaFlavia

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,251
  • Înscris: 20.10.2008

View PostPuferiu, on 17 mai 2013 - 19:39, said:

Si eu am facut greseala sa stau cu mainile in san. Am fost lovit de o masina pe trecerea de pietoni, cand aveam verde.
Foarte rau. Nu stati cu mainile in san.

Edited by ParapantaFlavia, 17 May 2013 - 19:42.


#71
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Cum ziceam: nimic deosebit. Ce iti spun niste necunoscuti pe un forum e egal cu 0. Daca tu nu ai facut ceva atunci, imediat dupa talharie, nici nu vei merge mai departe. Ramai cu paguba si aia e. Prosti suntem cu totii, doar ca nu recunoastem.

Edited by Puferiu, 17 May 2013 - 19:49.


#72
popascu

popascu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,775
  • Înscris: 22.04.2008

View Postfeitosak1, on 17 mai 2013 - 18:27, said:


in cazul in care politia se face ca ploua, mergi la o televiziune, locala sau nationala (astia de la tv abia asteapta un subiect d-asta), si du-te cu camerele peste politie, sa vezi ce rapid vor coopera.
ohoo, du-te la antena 3 si la inca vreo 2 TV-uri si fa de cacat politita pt neimplicare, ineficienta si joaca de-a munca pe banii tuturor, mai putin ai agresorilor ca aia nu prea dau nici impozite

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate