Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

Samsung S4 sau Blackberry Q10?

- - - - -
  • Please log in to reply
61 replies to this topic

#37
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
Ce hateri? Tu nu intelegi ca nu am nimic cu HTC? Tu pe oricine vezi ca are Samsung il crezi rival, eu nu am vazut asa ceva.Poate peste 2 luni imi cumpar HTC, atunci ce zici?Nu are rost sa tot o ti cu mine asa, ca nu sunt in "competitia" asta.Eu imi cumpar ce telefon imi place, anul asta S4 imi place mai mult, punct.

#38
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,088
  • Înscris: 10.04.2006
Eu nu stiu ce faci tu, stiu doar ce scrii. Si e imbecil sa scrii ca iti pasa de nu stiu ce directori.
Ia zi, Windows folosesti ? Vezi ca sunt probleme pe la Microsoft. Who cares???
Sa aduci asta ca argument contra e doar dovada ca nu mai stii ce altceva sa spui dar totusi vrei sa insisti ca HTC nu merita cumparat.

#39
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
Eu nu prea am auzit de directori care si-au dat demisia de la Windows si apoi sa indemne pe toti sa plece, fie cum zici tu.Tu ma vezi hater, tu vezi pe toata lumea hater care are Samsung, nu mi-ar pasa, dar asa e.Pana la urma eu le-am testat pe amandoua si am vazut ca S4 e mai bun, chiar daca are plasticul ala pe spate.HTC sa reuseasca cu One, apoi vedem la anul ce vor scoate si poate trec si eu la ei, cine stie.Poate la anul se gandesc sa nu mai minta, sa livreze la timp, sa nu mai taie telefoanele cu securea, sa puna o camera care se poate numi camera, sa faca ceva cu partea de jos a telefonului, sa faca marginile alea cat mai mici, sa te lase sa ii bagi card, poate si baterie, sa updateze telefoanele la timp si sa nu se intample cu One cum s-a intamplat cu One X, sa vedem peste cateva luni One+ sau ceva de genul.Daca fac astea, intr-adevar nu o sa mai am motiv sa nu le cumpar telefonul....

#40
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

 Papillon_, on 24 mai 2013 - 12:33, said:

Pai Nokia lumia 920 si 925 ii da clasa la samsung si au tot plastic in cea mai mare parte.

Nu am ceva cu Samsung sau alt producator doar ca ma dezgusta produsele care costa foarte multi bani dar sunt facute din materiale de tot rahatul.
Plus ca eu vreau ceva util pe care sa il folosesc cu adevarat in viata de zi cu zi nu imi trebuie tampenii de genul 8 core, smart scrool eye etc porcari de marketing.
De ce ca au plastic mat? Daca vrei sa o luam asa este un rahat mat.
Daca avea htc 8 core sau smart scrool eye sigur iti erau folositoare, mai sunt unii care zic ca ce le trebuie la iphone porcaria aia de bluetooth.
Si daca ai niste functii in plus fata de htc asta inseamna ca esti obligat sa le folosesti? Nu vad logica cu care gandesti

#41
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
Care logica? Tot ce e pe Samsung nu e bun, iti dai seama daca toate functiile astea erau pe HTC nu mai puteam discuta cu ei, sau daca era pe S4 "camera" aia "ultra", in fine, acum el vine si zice ca nu e asa, ca nu sunt folositoare si tot asa.Eu am incetat de mult timp sa zic ca ceva nu e bun doar pentru ca nu il am eu sau pentru ca sunt frustrat, macar Samsung incearca sa mai aduca ce functii noi, macar pentru asta trebuie apreciati si S Health e chiar utila.

#42
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

 Nenea Zap, on 24 mai 2013 - 14:03, said:

Du-te bre de aici cu HTC care azi e, maine nu e. Numai prostii vorbesti . HTC-ul facea telefoane cu Android cand Samsung inca batea cu lingurita in geam.
Inseamna ca sunt si mai incompetenti daca faceau tel cu android cand samsung batea cu lingurita in geam si tot samsung au ajuns sa le scuipe seminte in cap.

 Papillon_, on 24 mai 2013 - 13:30, said:

Daca era pus langa un HTC One sau Sony Xperia Z nu il mai cumpara nici naiba.
Inseamna ca S4 este pus undeva separat sau xperia Z este ascuns de oameni de nu este asa cumparat. Acum ce vrei sa spui ca htc si sony nu sunt cumparate asa mult ca samsung pentru ca samsung are un loc mai bun pe raftul din magazin? :)))

#43
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011

 alin62, on 25 mai 2013 - 19:34, said:

De ce ca au plastic mat? Daca vrei sa o luam asa este un rahat mat.
Daca avea htc 8 core sau smart scrool eye sigur iti erau folositoare, mai sunt unii care zic ca ce le trebuie la iphone porcaria aia de bluetooth.
Si daca ai niste functii in plus fata de htc asta inseamna ca esti obligat sa le folosesti? Nu vad logica cu care gandesti
Mai studiaza plasticul de pe Lumia 920, 925, HTC One X etc. si apoi mai vorbim, ala nu doar un simplu platic mat cum gasesti pe majoritatea telefoanelor.
Nu imi erau folositoare pentru ca am terminat o facultate de IT si lucrez in domeniu, un dual core performant e suficient si poate fi mult mai bun decat un octo-core. Uita-te la procesoarele de pe laptopuri, AMD venea cu hexa-core, octo-core iar Intel cu dual-core si quad-core mult mai performante si eficiente.

 alin62, on 25 mai 2013 - 19:44, said:

Inseamna ca S4 este pus undeva separat sau xperia Z este ascuns de oameni de nu este asa cumparat. Acum ce vrei sa spui ca htc si sony nu sunt cumparate asa mult ca samsung pentru ca samsung are un loc mai bun pe raftul din magazin? Posted Image))
In momentul de fata se vinde mai degraba brandul S4 nu produsul in majoritatea cazurilor, la fel cum e si cu iPhone-ul.

Edited by Papillon_, 25 May 2013 - 19:59.


#44
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

 Papillon_, on 25 mai 2013 - 19:48, said:

Mai studiaza plasticul de pe Lumia 920, 925, HTC One X etc. si apoi mai vorbim, ala nu doar un simplu platic mat cum gasesti pe majoritatea telefoanelor.


Se vinde mai degraba brandul S4 nu produsul in majoritatea cazurilor, la fel cum e si cu iPhone-ul.
Plasticul de pe 920 este un plastic si atat.
La S2 toti ziceau ca e plastic prost ca nu stiu ce, l am scapat de cateva ori pe jos, il tin fara husa si nu are nici pe naiba.

#45
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011
Eu m-am lamurit cu plasticul ala de pe One X in magazine, din alb a devenit galbui, zgariat, cu dungi negre, pe plasticul mat se cunoaste orice..

#46
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,011
  • Înscris: 15.04.2011

 alin62, on 25 mai 2013 - 19:53, said:

Plasticul de pe 920 este un plastic si atat.
La S2 toti ziceau ca e plastic prost ca nu stiu ce, l am scapat de cateva ori pe jos, il tin fara husa si nu are nici pe naiba.
Nu e adevarat S2 a fost foarte bun ca si constructie,materiale folosite cine zicea asa ceva facea afirmatii nefondate.

 DaniJ90, on 25 mai 2013 - 19:54, said:

Eu m-am lamurit cu plasticul ala de pe One X in magazine, din alb a devenit galbui, zgariat, cu dungi negre, pe plasticul mat se cunoaste orice..
In concluzie e mai bun plasticul lucios? Ce gluma, pe langa ca are un aspect de produs ieftin, se zgarie foarte usor si se umple de amprente/grasime, vorbesc din experienta proprie, din cauza asta nu il suport.

#47
DaniJ90

DaniJ90

    You Are Terminated!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,106
  • Înscris: 22.11.2011

 Papillon_, on 25 mai 2013 - 20:02, said:

Nu e adevarat S2 a fost foarte bun ca si constructie,materiale folosite cine zicea asa ceva facea afirmatii nefondate.


In concluzie e mai bun plasticul lucios? Ce gluma, pe langa ca are un aspect de produs ieftin, se zgarie foarte usor si se umple de amprente/grasime, vorbesc din experienta proprie, din cauza asta nu il suport.
E mai bun, nu se zgarie mai usor, iti spun sigur asta, nu stiu de unde ai scos asta cu zgariatul, plasticul mat se zgarie mult mai usor, nici nu imi pot da seama cum se poate zgaria intr-un magazin, nu isi taie romanii unghiile sau ce? De unde ai grasime cand umbli pe telefon? Asta e noua, deci mai nou trebuie sa le fac si rezistente la grasime...Plasticul de pe S4 e ieftin, asa e, dar nu se zgarie usor si se sterge foarte usor, plus de asta e foarte ieftin de inlocuit.Nu poti sa zici ca un telefon nu e bun doar din cauza ca pe spate are plastic, sa te fereasca Cel de sus sa scapi One-ul pe jos, pe langa faptul ca acele capace de la difuzoare sunt lipite jalnic de prost si sar imediat si nu le mai poti pune singur la loc, spatele se gaureste sau se zgarie foarte usor la impact, atunci sa vezi bucurie.Practic noi vorbim de capacul din spate, in rest e tot la fel, nu inteleg ce atata caz....fiecare alege ce vrea, astept sa iti cumperi One-ul si sa ne impartasesti pareri, momentan ce telefon ai ca nu mai retin, 4x?

#48
MarianDancus

MarianDancus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 15.05.2013
Am renuntat la Q10 si S4! In acest weekend m-am decis sa-mi comand HTC One 32 Gb Silver de la quickmobile. Dupa ce vine, am sa va scriu parerile mele.

#49
vlady_dracul

vlady_dracul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.11.2009

 MarianDancus, on 27 mai 2013 - 10:21, said:

Am renuntat la Q10 si S4! In acest weekend m-am decis sa-mi comand HTC One 32 Gb Silver de la quickmobile. Dupa ce vine, am sa va scriu parerile mele.
salut MarianDancus. Sunt foarte interesat de parerea ta. eu am avut Samsung Galaxy S4 cumparat de la Orange pe care l-am returnat pentru ca am fost dezamagit. Acum si eu oscilez intre Htc ONE si Q10 de la blackberry. astept parerile tale despre telefon. sunt curios cum functioneaza. sa ne scrii aici toate partile proaste ale telefonului. si in special daca are Gap-ul acela celebru pe langa butonul Power. Sa ne spui daca esti multumit de el sau il returnezi la randul si treci la Q10. ms

#50
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Dar esti constient ca exista review-uri profesionale pe internet pentru orice telefon vrei tu, si ca nu trebuie sa astepti la mila oricarui anonim de pe un forum, da?

#51
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

 Arkouda, on 30 mai 2013 - 18:49, said:

Dar esti constient ca exista review-uri profesionale pe internet pentru orice telefon vrei tu, si ca nu trebuie sa astepti la mila oricarui anonim de pe un forum, da?
Cateodata parerile userilor sunt mai bune decat review urile profesionale. Ma refer la mai multi useri ca sa poti sa iti faci o idee generala nu doar la un telefon care poate sa aiba un defect.

#52
vlady_dracul

vlady_dracul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 23.11.2009

 alin62, on 30 mai 2013 - 19:18, said:

Cateodata parerile userilor sunt mai bune decat review urile profesionale. Ma refer la mai multi useri ca sa poti sa iti faci o idee generala nu doar la un telefon care poate sa aiba un defect.
bineinteles. review-uri am vazut zeci. nu am nevoie de review-uri profesionale. eu doar vreau sa vad ce simte fiecare utilizator in parte si parerea fiecaruia.

#53
Arkouda

Arkouda

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,388
  • Înscris: 10.12.2011
Pai vezi ca ai de asteptat ca au cumparat cateva milioane telefonul.

#54
MarianDancus

MarianDancus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 15.05.2013
Mie personal imi place foarte mult! Materialele sunt de calitate are un desingn fain si performantele sunt minunate. Il recomand! Si din punct de vedere al sunetului e foarte tare. Mi am luat si niste casti de la beats si impreuna merg de minune!

http://www.shareimag...3gq921ecdzs.jpg
http://www.shareimag...z95fw0x87g4.jpg

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate