Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
De la 24V la 5V DC?

Deducere TVA

Intalnire cu un tip de pe tinder ...

Open WRT nu sincronizeaza ceasul ...
 salariu plafonat

sistem actionare electrica pentru...

Sfaturi achizitie auto ~10k€

ICC/ICM soft monitorizare si cont...
 Recomandare ipad

Ce fel de disc pentru acest circu...

Windows 11 24H2 pe release?

Intrebare motor auto
 Opel Astra K

Romania - tara formelor fara fond?

Probleme sistem audio mașina

Radio care se incinge
 

GPLShop - produse de proasta calitate ! Atentie

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
CODEX007

CODEX007

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 05.10.2008
Teapa GPLShop , nu va recomand !

Mi-am zis ca ar face bine un topic ca acesta ca sa stie tot romanu ce cumpara . In primul rand, ma adresez clientilor GPL cat si viitorilor clienti. Mare atentie daca doriti sa cumparati piese GPL ONLINE de pe magazinul
GPLShop[ro]. Personal am cumparat cateva "chestii" de acolo . Le spun chestii , pentru ca, chiar sunt niste chestii. Produsele de pe magazinul
acesta sunt de foarte proasta calitate si nu sunt originale. Intr-adevar are niste preturi foarte mici, chiar suspect de mici.

Pana am ajuns cu masina la service si au inceput problemele si a trebuit sa mai dau bani inca o data pe piese deoarece acestea nu erau bune.
Asadar dragi GPL-isti si viitori clienti, nu va jucati cu focu ca va ardeti. Tutorialele online despre cum sa iti schimbi filtru si reductorul si  alte piese, insist sa nu le luati in seama. Un mechanic GPL specializat mi-a spus in felul urmator : Piesele se schimb in atelier specializat de catre o persoana specializata, in momentul in care in umblii la instalatia GPL fara sa stii , exista riscul sa dereglezi instalatia si daca nu lucrezi correct cu ea , poate sa iti scape gaz, poti sa nu inchizi bine circuitul si apoi apar problemele grave .

Asa ca mare grija aveti !

#2
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Asa o fi , bine ca ne-ai zis , dar ma intreb cine s-ar incumeta sa isi faca singur revizia la istalatie de GPL , tinand seama cat de periculos poate fi , ma gandesc ca numai acele persoane care considera ca mersul cu masina ar trebui sa fie mai ieftin decat mersul pe jos !

#3
tyllro

tyllro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.06.2010
Eu. Eu am cumparat un kit tomasetto stag 200 de la baietii astia; l-am montat pe genunchi in parcare, am luat una bucata butelie ruginita dar negaurita, un cablu de date de la telecomanda hoby king (cp2102 parca),configurat, si merge brici.

Edited by tyllro, 02 August 2013 - 20:58.


#4
N62B44

N62B44

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,797
  • Înscris: 02.02.2010

 tyllro, on 02 august 2013 - 20:45, said:

Eu. Eu am cumparat un kit tomasetto stag 200 de la baietii astia; l-am montat pe genunchi in parcare, am luat una bucata butelie ruginita dar negaurita, un cablu de date de la telecomanda hoby king (cp2102 parca),configurat, si merge brici.
Ce face foamea din om.
Daca un recipient pentru aer comprimat se verifica vizual la 1 an si la 5 ani se face test de presiune, cam ce norme ISCIR crezi ca au buteliile de gaz auto ?
Ai vazut cum face o butelie de scafandru(aer comprimat) cand bubuie si distruge juma de magazin ? Inchipuie-ti una cu gaz.
E bine ca ti-ai facut cont ca sa te lauzi cu performanta ta.

#5
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Cred ca este reprezentantul magazinului si tocmai lauda cel mai bun produs al lor .

#6
tyllro

tyllro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.06.2010
Nu sunt reprezentantul magazinului, si nu va speriati ca nu ma arunc in aer, butelia e inca in limita celor 10 ani de viata. Am exagerat putin facand aluzie la cel care ne dadea sfaturi "e foarte periuculos sa schimbam un filtru gpl". Apropo de calitatea pieselor, am vazut acelasi kit la un instalator autorizat, cu montaj cu tot 2200 ron, nici o diferenta vizibila la calitatea pieselor. Singurele problemle pe care le-am intampinat au fost sa maresc duzele injectoarelor de la 1.5mm la 2mm pentru motorul meu de pe Ford focus 1.6 benzina si sa leg firul RPM signal(maro) la bobina de iductie (se leaga direct pe firul negru-verde si se seteaza din AcGasSync RPM signal=12v, double coil) .

#7
tiptil_subtil

tiptil_subtil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.06.2007
ce piese mai exact ai cumparat de acolo si cum le-ai identificat a fi neoriginale?

#8
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 tyllro, on 03 august 2013 - 19:10, said:

ford focus 1.6 benzina si sa leg firul RPM signal(maro) la bobina de iductie (se leaga direct pe firul negru-verde si se seteaza din AcGasSync RPM signal=12v, double coil) .
Nu ai idee cat de mult m-a ajutat informatia asta, ai un keg de bere de la mine. :D
Am comandat si eu de pe GPLshop.ro si de pe Gaz-magazin.ro filtre pentru amici, sunt niste spanacuri de filtre - nu cred ca se pune problema sa "sughita" motorul de la alt tip de carton din filtru.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate