Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

Duelul Tabletelor. Ce model ati alege?

- - - - -
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

Poll: Ce tableta ati alege? (61 member(s) have cast votes)

Ce model vi se pare mai reusit? Argumentati decizia.

  1. Apple iPad 4 (26 votes [42.62%] - View)

    Percentage of vote: 42.62%

  2. Google Nexus 10 (15 votes [24.59%] - View)

    Percentage of vote: 24.59%

  3. Asus Transformer Infinity TF700T (3 votes [4.92%] - View)

    Percentage of vote: 4.92%

  4. Sony Xperia Tablet Z (8 votes [13.11%] - View)

    Percentage of vote: 13.11%

  5. Samsung N8000 Galaxy Note (6 votes [9.84%] - View)

    Percentage of vote: 9.84%

  6. Acer Iconia Tab A701 (3 votes [4.92%] - View)

    Percentage of vote: 4.92%

Vote Guests cannot vote

#37
Dragos-020578

Dragos-020578

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 245
  • Înscris: 11.03.2013
Exact cum banuiam,nu poti aduce nici un argument solid....si inca ceva exprimari de genul "apoi mai stam de vorba" crezi ca ma impresioneaza? Te inseli amarnic.

#38
linar70

linar70

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 541
  • Înscris: 22.05.2011

View PostDragos-020578, on 30 aprilie 2013 - 13:14, said:

La mine in birou,in afara de mine,toti si-au achizitionat :
http://www.evomag.ro...ne-2-96577.html
Ar merita pus in lista.
cam ce abonament de voce+date iti trebuie pentru padfone ca sa FOLOSESTI si tableta?

View PostDragos-020578, on 30 aprilie 2013 - 14:29, said:

Exact cum banuiam,nu poti aduce nici un argument solid....si inca ceva exprimari de genul "apoi mai stam de vorba" crezi ca ma impresioneaza? Te inseli amarnic.
daca tu crezi ca eu traiesc ca sa te impresionez pe tine ,te inseli amarnic.....

promit sa te ignor ,fa si tu la felPosted Image

Edited by linar70, 30 April 2013 - 14:44.


#39
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

View PostLensFlare, on 30 aprilie 2013 - 13:11, said:

@alin62 sunt dispus sa fac pariu ca ai pe acasa o tableta ieftina cu Android si un laptop Acer cu windows piratat, iar iPhone, iPad sau tablete mai reusite cu android ai vazut doar pe youtube sau de la distanta... Cu alte cuvinte interpretezi calitatea altfel.

E asa greu de inteles ca unii s-au obisnuit cu iOS, aleg pentru design, pentru o anumita aplicatie ce ruleaza doar pe acel sistem de operare su pur si simplu ca sunt snobi?

Ce dracu' zici ca traiti pe sub pamant, fiecare e liber sa foloseasca ce vrea. Nu stiu daca ai observat in tot ce am scris eu mai sus, dar am scris doar ca prefer iPad pentru ca e simplu, nu ca e mai bun / mai prost decat Android sau Windows etc.
Tableta in primul rand nu folosesc pentru ca nu mi trebuie. Iar tu poti sa te lauzi cat vrei, stiu ca de fapt iesi in mall cu aiphone ul tau luat de la baieti, cu un tricou cu sclipici versace, ochelari D&G din targ si o sticla de cola trei sferturi goala in mana.
Nu ma intereseaza ce folosesti tu, eu spuneam mai sus de faimoasa replica "pur si simplu functioneaza", nu ma intereseaza ce folosesc altii.

View Postlinar70, on 30 aprilie 2013 - 14:06, said:

tu ai folosit safari mai mult de 10 minute?
Ce treaba are safari cu ce am spus eu mai sus? Am zis eu cumva ca browser ul de la ios merge prost?

#40
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,493
  • Înscris: 04.05.2006

View Postpax0xFF, on 29 aprilie 2013 - 09:43, said:

"Apple vrea sa inlocuiasca in urmatorul sau sistem de operare serviciul de harti al Google cu unul propriu, dupa mai multi ani de investitii in dezvoltarea unui concurent pentru Google Maps."

"Apple vrea sa retraga aplicatia YouTube de pe iPhone si iPad odata cu urmatoarea versiune a sistemului de operare pentru dispozitive mobile, iOS 6, pregatita pentru aceasta toamna, scrie WSJ.com."

Ei fac un produs mai prost și îl dau și pe bani. Asta e culmea prostiei....
culmea prostiei....hmm...ciudata afirmatie, tinand cont ca IOS 6 a fost lansat de prin toamna anului trecut, e adwvarat ca fara gmaps in prima instanta, dar cu apple maps GRATIS. Dupa ce au vazuy ca au gafat, acum se gaseste gmaps in appstore si culmea, e tot free :). A..si youtube e embedded, la fel si facebook...si altele. Ti-am spus...habar n-ai de ios

#41
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,770
  • Înscris: 09.05.2005
@alin62 sa inteleg ca am ghicit exact de unde provin frustrarile? Posted Image

P.S. Noi pe aici discutam de tablete, nu de telefoane. Dar ca sa te linistesti iti pot spune ca nu am iPhone.

Edited by LensFlare, 30 April 2013 - 17:18.


#42
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

View PostLensFlare, on 30 aprilie 2013 - 17:16, said:

@alin62 sa inteleg ca am ghicit exact de unde provin frustrarile? Posted Image

P.S. Noi pe aici discutam de tablete, nu de telefoane. Dar ca sa te linistesti iti pot spune ca nu am iPhone.
Daca aveam un galaxy gio sa zic nu aveam de unde sa stiu ca un android merge bine. Spuneam si eu ca unii ca android este f prost ca are lag. Am mai vazut comparatii intre o chinezarie cu android de 3 4 mil si un iphone de 30 de mil.
Tableta nu mi am luat pt ca nu am la ce sa o folosesc. Cand o sa am nevoie o sa mi iau, probabil xperia tablet Z

#43
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,493
  • Înscris: 04.05.2006
Pai vezi? La Android,e imposibil sa nu gasesti un device care sa  nu aiba lag, la IOS e invers ;).

#44
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

View Postrichelieu, on 30 aprilie 2013 - 23:49, said:

Pai vezi? La Android,e imposibil sa nu gasesti un device care sa  nu aiba lag, la IOS e invers Posted Image.
:))) sunt mii de telefoane cu android, unele poti sa le gasesti si pe la 3 mil. ios are 5 telefoane care costa de 7 8 9 10 ori mai mult decat o chinezarie cu android. Putin ma intereseaza de lag ul de pe o chinezarie.

#45
richelieu

richelieu

    Monsenior Members

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,493
  • Înscris: 04.05.2006
Da, dar alea 10 modele functioneaza impecabil. Mai impecabil decat ....da' mai bine lasa...

Oricum, era o ironie care ti-a scapat nitel...;),

#46
alin62

alin62

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,454
  • Înscris: 26.02.2012

View Postrichelieu, on 01 mai 2013 - 09:04, said:

Da, dar alea 10 modele functioneaza impecabil. Mai impecabil decat ....da' mai bine lasa...

Oricum, era o ironie care ti-a scapat nitel...Posted Image,
Stiu, nu aveai cum sa faci comparatii intre o chinezarie cu android si un iphone sau ipad.

#47
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ce va mai place sa va atacati...

Eu am si o tableta de la androizi si de la mărari. Momentan scriu de pe iPad. Functioneaza amandoua, isi fac treaba, pe iPad urasc lipsa cardului, a lipsei comunicatiilor intre aplicatii, lipsa flash si faptul ca aplicatiile crapa cand am multe deshise. Imi place ca bateria tine mult, ca se vede bine si in aer liber si ca aplicatiile arata facute pe un calapod. Despre safari pot zice eu ca l-am folosit o ora dupa care am trecut pe crome.

Despre telefoane, nu stiu ce va cacati atata pe voi, nu poti compara un iP cu un amarat de 5 milioane. Compara-l cu un HTC One care e in acelasi nivel de pret si voila, dintr-odata maretul iPhone 5 nu mai are nimic peste. Ecran mai mare, mai bun, constructie similara ca si calitate, daca nu peste, design superb, cel putin egalul iP5 daca nu peste, dar asta e subiectiv, interne de top, plus o multime de chestii software la care iOS e deficient. Stiu, ma lovesc de ele zilnic pe iPad pe care l-am cumparat de nevoie, altfel nu as fi dat banii pe ceva produs de Apple.

Ca tableta, dracovenia aia de la Asus pare buna, mai ales cea superioara, Infinity, care abia s-a lansat.

#48
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,010
  • Înscris: 15.04.2011
Ultimul model high-end e varianta TF700 LTE cu procesor Qualcomm, dar a fost lansata in decembrie. Tu la care te referi?

#49
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ah, am uitat sa precizez. Ma refeream la combinatia telefon-tableta

https://www.asus.com...dFone_Infinity/

Mi se pare o gaselnita desteapta, acelasi procesor, 2 ecrane, cand esti mobil iei cu tine telefonul, cand ai nevoie de ecran mai mare inserezi in tableta si aia e. Acum conteaza si pretul la care osa vina, desi tinand cont de cat costa Padfone 2 nu cred ca e ieftin deloc.

#50
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,010
  • Înscris: 15.04.2011
E destul de scumpa, 3270 de lei http://www.pcgarage....mpaign=price-ro

#51
tzotzolyno

tzotzolyno

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,056
  • Înscris: 12.01.2007
Eu prefer optimizarea, update-ul la timp și conectivitatea extinsă. Așa ceva găsești doar pe Nexus 10 din cele din listă. Altceva nu aș lua, chit că nu mă omor după design.

#52
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Este scumpa, dar daca e sa iei in calcul cele doua elemente impreuna, numai e scumpa deloc. Un telefon FullHD si o tableta asemenea sunt mai scumpe daca le iei separat, ajung la 1000€ fara probleme. Asus in sine e o firma care pare serioasa si eposibil sa aduca updateuri la timp. Sincer, chiar daca pana acum nu i-am luat in considerare, daca nu ai o tableta inca siainevoie si de un telefon de top, Infinity mi se pare chiar bestbuy. Ma rog... Sa apara si la noii

Edited by MembruAnonim, 03 May 2013 - 18:07.


#53
Papillon_

Papillon_

    2B

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,010
  • Înscris: 15.04.2011
Eu unul mi-as cumpara separat tableta si telefonul.

#54
rhearranged

rhearranged

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 13.06.2007
ipad pt ca nu scartaie, android pt torrent.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate