Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Executie trotuar perimetral - sfaturi

- - - - -
  • Please log in to reply
72 replies to this topic

#73
ValentinDanielC

ValentinDanielC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 23.04.2016

View Posttil, on 25 august 2016 - 07:28, said:

Salut,
Ma pregatesc sa torn trotuarul in jurul casei si o alee de 12m in fata casei pentru parcat masina. Alee din doua benzi paralele pe care calca rotile, late de 80 respectiv 160cm. Cea din urma e mai lata ca sa fie loc si de pieton.

Intrebarile mele sunt:
- reteta beton - trebuie un sac de ciment la o betoniera? Cam asa am socotit ca ar iesi un B250.

- as segmenta trotuarele cam la 1m . Ca separator ma gandeam la hidroisolatie bituminoasa de 4kg/mp . Are vreo 3mm grosime. In felul asta n-ar mai fi nevoie sa curat fantele si sa le umplu cu ceva smoala
- daca merg pe ideea de mai sus, cum fac ca dungile de segmentare sa iasa drepte?

- pe o portiune in jurul casei am inaltat locul cu moloz batut bine cu un batator de 20kg si doar 10cm diametru. O fi suficient de stabil sau mai bine scot si aduc pamant? Inaltarea e de aprox 10cm, facuta ca sa nu torm trotuar de 20cm in zona respectiva.

Alte detalii:
- grosime aprox 12 cm la masina, armat cu plasa de 6
- grosime 8-10 cm armat cu plasa de 4 langa casa
- am o portiune buna in jurul casei unde trotuarul nou gros de 8-10 cm ar imbraca bucati din vechiul trotuar. Nasol?
Salut,daca ai facut trotuarele cum se prezinta dupa anii astia?Mai posteaza ca suntem toti interesati ,mersi.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate