Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

Jack Reacher (2012)

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
mobilewave

mobilewave

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,674
  • Înscris: 04.12.2008
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/rV6Z5KUja4k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Discret... :) 7/10

#2
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008
Sunt cateva chestii date serios peste cap la editare/montaj. Nu le zic ca sa nu spoilaresc pe aici.
On ala ordine de idei , ma bucur ca pigmeul de religie ciudata s-a asezat ferm in zona pe care o stie(singura!) si anume filmele de actiune. Ca din actorul ce a incercat sa fie candva ,n-a mai ramas decat asta.

#3
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Te referi la faptul ca au aratat fata criminalul la inceput, desi nu trebuia? Daca nu o aratau urmaream misterul impreuna cu Jack...mi s-a parut o prostie partea asta.

#4
zerobitsunt

zerobitsunt

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,930
  • Înscris: 14.01.2011
Si mie mi s-a parut slab filmul. Fiind sub 7 nu intra in lista mea. Abia tin si pe alea cu 7.

#5
Mocebon

Mocebon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,625
  • Înscris: 06.10.2006
Cea mai penibila scena e la sfarsit, cand
Spoiler
Cred ca si Chuck, cand a vazut filmul s-a gandit: "uite, ba, la fel cum faceam noi, prin anii '70".

#6
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Da, a fost "super" penibila faza aia, complet exagerata si complet deplasata...pff.
Eu tot asa l-as pune la respect pe pustiul ala daca eram Tom Cruise...guns are for pussies!
Asa cum am zis-o si in review-ul meu, cred ca o sa mai fie si un Jack Reacher 2 si 3...il vad pe Cruise imbatranind in rolul asta pentru ca potentialul de film de actiune de cat. B exista si daca se lucreaza la scenariul mai trezeste interesul putin. Aici a avut cateva faze care s-au exagerat dar nici nu aveam pretentii prea mari.

#7
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,178
  • Înscris: 16.10.2008

View PostM0n0, on 18 aprilie 2013 - 23:55, said:

Te referi la faptul ca au aratat fata criminalul la inceput, desi nu trebuia? Daca nu o aratau urmaream misterul impreuna cu Jack...mi s-a parut o prostie partea asta.
Si aia dar si faptul ca suspectul a fost agresat in ambulanta si s-a trecut repede peste faza asta...si multe altele...

#8
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
vazut...prost rau.
Scenele cu masinile mi-au parut mai putin trase de par, in rest jenant! cu J mare.
Speram sa o vad macar pe Rosamund Pike topless....dar nici macar atat!

#9
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Un alt film de duzina cu impuscaturi si batai. De vazut doar daca nu e altceva mai bun de vazut.

#10
Bob493

Bob493

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,305
  • Înscris: 12.07.2010
Tom Cruise a imbatranit si a ajuns ridicol. Mai are putin si o ia pe urmele lui Steven Seagal. Filmul e de un penibil greu de descris, e atat de plin de clisee stupide incat ai fi tentat sa crezi ca e o parodie a filmelor de actiune cu eroi care bat tot ce misca si furnizeaza 'one-liners' ucigatoare dupa ce altoiesc 'bad guysii', daca nu l-ai vedea pe nea' Cruise cum paseste tantos, cu pieptul scos si burta supta (cu greu). Finalul face toti banii. eu am ras vreo 5 minute fara sa ma opresc. Mai lipsea doar sa-si ia zborul, ca Neo, in Matrix. Nici nu as fi fost foarte surprins. 2/10

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate