Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?
 Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF
 Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 

Cube U30GT2 RK3188

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#19
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postgeocos, on 29 aprilie 2013 - 01:14, said:

... am ales 1.05
Unde gasim aceasta varianta de soft? O voi avea si eu pe 2 mai si as vrea sa ma pregatesc de upgrade. :)

#20
geocos

geocos

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 29.11.2009
aici

http://www.arctablet...um/cube-u30gt2/

#21
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Multumesc. Le voi incerca si eu.

#22
maverick1976

maverick1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 763
  • Înscris: 15.02.2007
@Gozmin - de unde anume ai comandat tableta .... ce site sau magazin din RO ?

#23
Gozmin

Gozmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 15.06.2007
Salut.
Nu am avut timp să scriu mai multe.
Am luat-o de la mallvest.ro, dar cred că nu mai au pe stoc momentan.
Eu sunt multumit. De fapt băiatul meu de clasa 0 Posted Image . Încă nu am încecat WIFI să văd dacă merge netul. Per total sunt mulţumit, merge brici orice aplicaţie, mă enervează că apar chestii (cuvinte) în limba chineză, inclusiv când se aprinde tableta. Pot scăpa cumva de acestea, un reinstal de ceva anume ... Android ? Nu mă pricep, de aceea întreb. Ecran de sticlă, la început am crezut că este din plastic, dar atenţie, are două folii peste acesta. Mai sunt câteva chestii care încă nu le-am folosit din cauza lipsei netului. Mă mut cam într-o lună la noua mea casă şi acolo o să am wireless că acum la ţară mă bucur că am doar curent şi apă ce să mai spun de alte "mofturi". Nu are manual şi îmi este mai greu să înţeleg nişte funcţii şi rolul lor. În rest, mai multe doar după ce voi avea net, cred că am să încerc la serviciu, că acolo am wireless, numai să am timp.
Toate bune.

#24
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
ROM Android 4.2.2, versiune beta, aici: http://blog.geekbuying.com/index.php/2013/04/27/cube-u30gt2-android-4-2-2-beta-custom-rom-all-credit-to-brain/#.UYj_epb__YU

#25
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
De cateva zile am primit si eu tableta. Sunt foarte multumit atat de calitatea plasticului, imbinarea ei (nu scartaie), cum se vad filmele, videoclipurile HD de pe Youtube si cum ruleaza aplicatiile descarcate din Magazinul Play. M-am obisnuit chiar si cu faptul ca este alba.
Deocamdata o testez, vreau sa-i instalez varianta de soft 1.0.5 (am 1.0.3) si sa o root-ez. Voi reveni cu amanunte pe masura ce le voi descoperi.
Cred ca este o investitie buna si multumesc acelor care mi-au recomandat procesorul RK3188.

#26
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 17.11.2003
Fac o paranteza scurta. Daca aduci tableta sau alta marfa prin Bg apoi o vinzi in Ro NU mai platesti nici TVAul...

#27
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Odata platit TVA intr-o tara a UE, nu se mai plateste nimic altceva in tara de origine. Eu l-am platit in Bulgaria, nesemnificativ, vreo 25 de leva.

#28
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
ROM-uri, pe pagina oficiala aici: http://www.51cube.net/ch/DownList.asp

#29
cdan

cdan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 17.11.2003
Asta incercam sa va spun ca NU este necesar sa platesti TVAul intr-o tara a UE daca apoi exporti intr-o alta tara a UE.... Dar asta e alta discutie, scuze ca am comentat aici.

#30
Serpent

Serpent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 09.01.2004
V_i_c_t_o_r, ai platit vreo taxa vamala, orice altceva in plus fata de TVA?

#31
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Doar tva-ul. Saptamana viitoare voi primi inca una, pe care intentionez sa o scot la vanzare.

#32
Gozmin

Gozmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 15.06.2007

View Postgeocos, on 29 aprilie 2013 - 16:57, said:

pe film hd cam 4ore
da blocare a fost pe 4.2.2   pe 1.05 pana acum(de3zile) nimic
cu semnalulu wifi nu sta chiar f bine.
Salut.
Am două întrebări pentru că nu am găsit altundeva răspuns încă, respectiv
Daca instalez v1.05 pierd datele de pe tableta ? Daca instalez din nou Android pierd datele de pe tabletă ?

V_i_c_t_o_r, ai primit tableta ? Păreri despre ele ?

Edited by Gozmin, 16 July 2013 - 13:57.


#33
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010
Da, o am de ceva timp. La cateva zile am achizitionat si Pipo Max M9. Aceasta este mai buna dpdv al bateriei - tine dublu, al dimensiunilor si greutatii si al fiabilitatii.
Sincer sa fiu de Cube nu prea sunt multumit - a trebuit sa pastrez softul initial pentru ca mufa microusb s-a rupt, soft cu multe buguri - se blocheaza des. Se joaca fiul meu pe ea...
Daca este cineva interesat de ea, pentru piese - o dau ieftin (evident, in pierdere).

Edited by V_i_c_t_o_r, 16 July 2013 - 16:16.


#34
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Părerea mea e să nu vă aruncați la GT2 , și o spun din ce-am citit pe net și m-am jucat pe ea vreo 2 ore. Cât de mulțumit sunt de GT așa de dezamăgit sunt de GT2.

#35
Gozmin

Gozmin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,206
  • Înscris: 15.06.2007

View PostGozmin, on 16 iulie 2013 - 13:56, said:

Salut.
Daca instalez v1.05 sau daca instalez din nou OS - Android pierd datele de pe tabletă ?

Mă ajută cineva ?
Mulţam.

Edited by Gozmin, 18 July 2013 - 13:28.


#36
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Da. Tot ce înseamnă chestii personale ( documente,poze,filmulețe,muzică) le ții pe card extern. Când reinstalezi sau faci update ,scoți cardul ca să nu ai surprize.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate