Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...
 Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 

Android 2.3.6

- - - - -
  • Please log in to reply
81 replies to this topic

#37
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
In acest caz alege telefonul care iti place mai mult din cele 2 variante prezentate de tine,telefoanele avand specificatii aproape identice.Atentie,sunt 2 versiuni de Young,tu la care te gandeai?

Edited by Razvan11, 12 June 2013 - 08:24.


#38
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009
Păi dacă-l iau pe Young optez ptr dial-sim.  Cu toate că sînt puțin rezervat.
Privind pe Gsm Arena acesta are stand-by-ul mai mic și tare mi-i teamă că voi umbla cu priza după mine !
La revedere!

#39
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Probabil ca la Samsung-ul asta te gandeai http://www.gsmarena...._s6310-5280.php
Dupa parerea mea Young e mai de viitor,are 768 mb ram fata de 512 mb mini 2,1ghz fata de 800 mhz mini 2.Cat despre baterie in teorie ar trebuii sa fie egale,dar in practica,dupa cate se pare,Young-ul fiind ceva mai performant se duce bateria cu o idee mai repede.

#40
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009
Da, la acela mă refeream!
In special acest text ma speriat
" BATTERY _ Li-Ion 1300 mAh battery
Stand-by _ (2G) / Up to 250 h (3G)
Talk time _ (2G) / Up to 6 h 40 min (3G) "
Iar la Mini 2 am:
" BATTERY _  Li-Ion 1300 mAh battery
Stand-by Up to 540 h (2G) / Up to 420 h (3G)
Talk time Up to 11 h 20 min (2G) / Up to 6 h 50 min (3G) "

I-am rugat pe băieții de la Mini 2 să-mi încarce o aplicație care-mi arată viața bateriei (pag 91, 93) și același lucru i-am rugat și pe cei cu young. Acum aștept! Și care va fi mai bun, pe acela-l iau.

Da, la acela mă refeream!
In special acest text ma speriat
" BATTERY _ Li-Ion 1300 mAh battery
Stand-by _ (2G) / Up to 250 h (3G)
Talk time _ (2G) / Up to 6 h 40 min (3G) "
Iar la Mini 2 am:
" BATTERY _  Li-Ion 1300 mAh battery
Stand-by Up to 540 h (2G) / Up to 420 h (3G)
Talk time Up to 11 h 20 min (2G) / Up to 6 h 50 min (3G) "

I-am rugat pe băieții de la Mini 2 să-mi încarce o aplicație care-mi arată viața bateriei (pag 91, 93) și același lucru i-am rugat și pe cei cu young. Acum aștept! Și care va fi mai bun, pe acela-l iau.

Pe mini 2 a obținut un timp de 8:25 ore cu 99% bateria.
In vreme ce al meu a obținut 6:34 cu bateria 100% (6:21 ore cu bateria 99%).
E ?


#41
aurusu

aurusu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.06.2013
Am cumparat recent un telefon A4ALL Allview cu Android 2.3.6.
Functioneaza foarte bine dar sunt unele inconveniente:
Nu am putut instala eurosport player caci acesta necesita cel putin versiunea Android 3.2
Nu pot instala mai multe aplicatii caci acest smartphone are memoria flash 512 MB si memoria ram 256 MB.
In concluzie este bine sa cumparam telefoane care au memoriile de cativa Giga si sistem de operare cel putin 4.1
Ele sunt mai scumpe dar merita.
Am vazut la www.cel.ro un telefon Samsung Galaxi Young la 529  lei care are o configuratie net superioara fata de A4ALL Allview.
Eu sunt multumit de A4ALL.

Edited by aurusu, 18 June 2013 - 08:47.


#42
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009

View Postaurusu, on 18 iunie 2013 - 08:38, said:


Am vazut la www.cel.ro un telefon Samsung Galaxi Young la 529  lei care are o configuratie net superioara fata de A4ALL Allview.

Multumesc !

Edited by mcjohn, 19 June 2013 - 08:00.


#43
aurusu

aurusu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 18.06.2013
Un telefon apropiat ca pret de A4ALL Allview dar mai performant este Allview P5 Mini.
Are memorie flash de 4G si memorie de 512 M, versiunea Android este 4.0, dimensiunea ecran 3.95",
costa 499 lei
A4ALL are memoria flash de 512 M si memoria 256 M, versiunea Android este 2.3.6, dimensiunea ecran 3.5",
costa 339 lei. Se gaseste la www.cel.ro sau www.allview.ro
Merita de vazut si Samsung Galaxi Young la www.cel.ro
Este vorba de smartphone-uri mai ieftine.
Eu am A4ALL Allview si functioneaza foarte bine, cu neajunsurile date de memoria mica si versiunea mica a sistemului de operare.

Edited by aurusu, 19 June 2013 - 09:28.


#44
outandabout

outandabout

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.06.2013
Intentionez sa cumpar un tel cu android si prospectez piata.
v-as ruga sa-mi spuneti, din experienta voastra, care sunt coordonatele minime pt procesor/memorie pt ca android 4.x sa functioneze cel putin decent?
multumesc!

#45
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Ce buget ai ?

#46
outandabout

outandabout

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.06.2013
un buget zgarcit:)
vreau sa fie ieftin si bun. neaparat ambele criterii:)

n-o sa-l folosesc intens, dar sigur o sa incerc cateva aplicatii, unele chiar facute de mine.

in alta ordine de idei - acum sunt in plin avant sa-mi clarific intrebarea: daca imi pun eu o versiune mai noua de android decat cea built-in - orange-ul poate sa aiba vreo problema cu ... emanciparea mea?

#47
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Pai acum depinde,daca e un update oficial nu cred ca ar trebuii sa aibe probleme,dar daca il rootezi si ii bagi alta versiune de soft iar dupa aceea se strica si nu mai poti sa il pui inapoi atunci ei nu cred ca pot sa ti-l repare...
Parerea mea ca primul telefon decent incepe de aici
http://www.pcgarage....4055-duo-black/
sau
http://www.emag.ro/t...k/pd/ENX8TBBBM/ (poti cauta telefonul asta in alte magazine online,preturile sunt chiar si cu 100 ron mai ieftine decat emag )
Samsung-ul il recomand pentru stabilitate.

Edited by Razvan11, 24 June 2013 - 14:46.


#48
outandabout

outandabout

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.06.2013
nu ma dumiresc specificatiile de pe emag si nici cele de pe site-ul oficial, referitoare la tel samsung: e procesor 2x800 (uau!!!!) sau, de fapt, 2x400 (ihm...)

#49
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Samsung Galaxy Ace II are un procesor dual-core de 800 mhz .

#50
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009

aurusu, on 18 iunie 2013 - 08:38, said:

www.cel.ro[/url] un telefon Samsung Galaxi Young la 529.
Soția mea și-a luat Duminică (acum 2 zile)  un Young. L-a luat de la Carrefour cu 499 lei.
L-am butonat ieri și am rămas profund dezamăgit! (Am postat comentarii pe Young și pe Mini 2.

Edited by mcjohn, 25 June 2013 - 09:01.


#51
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Nu poti sa te astepti la prea multe de la un telefon asa ieftin,dar probabil sotia ta a achizitionat cel mai slab Young,S5360 .. In acest caz mai bine lua mini 2 !

#52
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009

View PostRazvan11, on 25 iunie 2013 - 21:39, said:

Nu poti sa te astepti la prea multe de la un telefon asa ieftin,dar probabil sotia ta a achizitionat cel mai slab Young,S5360 .. In acest caz mai bine lua mini 2 !
Păi nu,  l-a luat pe cel dual sim ! 6312. Este al 5-lea Samsung al ei.
Vechiul 700 a picat. Avea probleme la șină. Cînd auzea, cînd nu auzea!
Mai are unul dar e cu Bada! (723 parcă) are cameră de 5 și bliț.
Ea pur și simplu vroia un android.  Ptr că e plină piața de aplicații și jocuri ptr android. Are memorie mare să-și bage de toate pe el, nu ca mine.
Eu am fost încîntat de Mini 2, însă pe acesta nu l-a testat nimeni, pe softpedia și oricît am întrebat nu mi-a răspuns nimeni.
Atunci a dat ea banii pe unul și mi la dat mie să-l butonez. Iar dacă-mi place ... să-mi iau și eu unul. Dar nu am fost prea încîntat de el.
Parcă e puțin mai bunicel la semnal ca Htc-ul meu, memoria internă e mult mai mare ca a mea, cari un singur telefon după tine , in loc de două. Insă iluminarea display-ul, calitatea lui și camera foto, lasă mult de dorit. De baterie nu mă pot pronunța.  Abia peste 2 sapt pot spune dacă e mai bun sau mai slab ca al meu.
Dar tot nu l-aș lua !
Parcă tot rabla mea e mai bună decât noul Samsung Young al ei ! (M-am obișnuit cu el, cu htc-ul meu) .
Pa

Edited by mcjohn, 26 June 2013 - 08:46.


#53
Razvan11

Razvan11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 26.11.2011
Despre ce HTC vorbim ? :P
Cat despre Young e destul de bun avand in vedere ca tu ai zis ca vrei doar sa suni/sa vorbesti sa il folosesti doar pe post de telefon,fara jocuri.

#54
mcjohn

mcjohn

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,425
  • Înscris: 05.02.2009
Eu sînt adeptul telefoanelor mici.
Am un Htc Explorer!
Nu-mi permit financiar un telefon mai scump de 200€.
Cînd l-am luat , fica mea rîdea de mine "Tati dar știi că cei de la Htc au telefoane scumpe! "
Eu știu că telefoanele slabe sînt cele sub 500 lei.  De la 1000 (1500)  încep alea de fițe !
Eu îmi doresc un telefon ca vechiul SonyEricsson, să aibă semnal bun, o cameră decentă (să poți face o poză sau un clip la orice oră)  și o baterie care să ducă măcar 3 zile . Cum erau telefoanele pînă in 2005 !
Incă mai folosesc un telefon luat de soție  cînd intra fiică-mea în cl l-a. (Acum a terminat a 8-a.) Nokia 6020 , îl încarc o dată pe săptămână!  Bun telefon !
Și cam atît.  Pa!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate